Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - Addy0611 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/216670-machete-lucru-addy0611.html)

Addy0611 16-11-10 19:01

Re: Machete in lucru - Addy0611
 
as dori sa-mi mai da-ti si mie cateva pareri despre ce-as putea face la machete

exceptii de idei sunt:

faruri,neoane,stopuri
vopsire

momentan aceste lucrari sunt in stare de proiect

mini cooper 21-11-10 20:33

Re: Machete in lucru - Addy0611
 
de unde ai cumparat bmw-ul?

Addy0611 22-11-10 12:32

Re: Machete in lucru - Addy0611
 
l-am achizitionat din spania...dar se gaseste si la noi numai ca nu l-am vazut pe stock

eddycdk 24-11-10 19:02

Re: Machete in lucru - Addy0611
 
Quote:

Originally Posted by Addy0611 (Post 3809483)
am revenit cu cateva modificari la R32, l-am lasat mai jos cu ~2 mm si am pus 2 dungi albe

din ce as putea face 2 difuzoare pentru a le amplasa sus unde este marcat cu cifra 1

iar acolo jos unde este "incercuit" cu rosu as dori sa acopar dar nu am idee cu ce as putea acoperi

am lasat garda mai jos si la BMW

incearca sa urmezi sfaturile mele in special la BMW si o sa iasa ceva frumos

Addy0611 08-12-10 22:08

Re: Machete in lucru - Addy0611
 
8 Attachment(s)
dupa o lunga pauza am venit cu o mica modificare la Golf, am pus un fel de autocolant, nu mi-a iesit prea bine,cel putin eu nu sunt multumit, dar cand o sa am ceva mai mult timp liber o sa refac interiorul.


am achizitionat si 2 motoare.

cu ce as putea curata acel "crom" prin unele zone sa (corect: s-a) exfoliat, doresc sa-l scot pe tot si apoi sa vopsesc cu o culoare mai placuta.



Scuzati praful de pe motoare.

bmwh548 08-12-10 22:22

Re: Machete in lucru - Addy0611
 
DOT3 (lichid de frana), lasate asa doua zile, apoi frecate cu o periuta de dinti si niste praf de curatat.

Addy0611 09-12-10 11:17

Re: Machete in lucru - Addy0611
 
sa le las in lichid sau sa le spal cu periuta de dinti si lichid?

bmwh548 09-12-10 13:08

Re: Machete in lucru - Addy0611
 
Le lasi in lichid de frana 48 de ore si pe urma le speli cu periuta si niste praf de curatat. Merge si detergent.

Addy0611 09-12-10 14:44

Re: Machete in lucru - Addy0611
 
ok o sa vb cu cineva ptr lichid de frana...asta nu intelesesem eu sa le spal pe loc sau sa le las in lichid...acum am inteles, ms de ajutor

Addy0611 16-12-10 12:47

Re: Machete in lucru - Addy0611
 
6 Attachment(s)
Am revenit cu o noua sedinta foto, pentru modificari nu prea am avut timp, dar in cel mai scurt timp o sa pun leduri pe Golf

La Celica nu inteleg de ce a iesit o nuanta rosie sub farul din dreapta, m-am uitat atent la macheta si nu are nimic rosu






Sper sa va placa.

Cudy 16-12-10 13:30

Re: Machete in lucru - Addy0611
 
Golfuletul e cam intr-o parte, indreapta-l ca sa arate mai bine, in rest e ok.

Addy0611 16-12-10 13:54

Re: Machete in lucru - Addy0611
 
cred ca nu tineam eu camera bine, macheta este ok

Addy0611 16-12-10 15:31

Re: Machete in lucru - Addy0611
 
1 Attachment(s)
am revenit cu o noua macheta un Ferrari 288GTO de la Maisto (Shell) ,1/36

Acum ii scot vopseaua, am nevoie de sfatul vostru, sa-l fac cabrio?

Addy0611 16-12-10 17:58

Re: Machete in lucru - Addy0611
 
1 Attachment(s)
Am scos vopseaua de pe ea cu un smirger (smirghel) mai dur, acum urmeaza sa revin cu unul mai finut pentru a-i acoperi semnele

Am optat pentru varianta cabrio deoarece nu am nici una in acest stil...inainte de vopsire ii tai si geamul de sus si este aproape gata...

Ce culoare ma sfatuiti sa ii dau ?

livicu 16-12-10 18:07

Re: Machete in lucru - Addy0611
 
eu zic sa o faci rosie ca doar e ferrari, si ca idee - scoate-i rotile fata mai in afara


All times are GMT +2. The time now is 17:40.

- Copyright 2026 4Tuning