![]() |
Re: Machete in lucru - Addy0611
as dori sa-mi mai da-ti si mie cateva pareri despre ce-as putea face la machete
exceptii de idei sunt: faruri,neoane,stopuri vopsire momentan aceste lucrari sunt in stare de proiect |
Re: Machete in lucru - Addy0611
de unde ai cumparat bmw-ul?
|
Re: Machete in lucru - Addy0611
l-am achizitionat din spania...dar se gaseste si la noi numai ca nu l-am vazut pe stock
|
Re: Machete in lucru - Addy0611
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Addy0611
8 Attachment(s)
dupa o lunga pauza am venit cu o mica modificare la Golf, am pus un fel de autocolant, nu mi-a iesit prea bine,cel putin eu nu sunt multumit, dar cand o sa am ceva mai mult timp liber o sa refac interiorul.
am achizitionat si 2 motoare. cu ce as putea curata acel "crom" prin unele zone sa (corect: s-a) exfoliat, doresc sa-l scot pe tot si apoi sa vopsesc cu o culoare mai placuta. Scuzati praful de pe motoare. |
Re: Machete in lucru - Addy0611
DOT3 (lichid de frana), lasate asa doua zile, apoi frecate cu o periuta de dinti si niste praf de curatat.
|
Re: Machete in lucru - Addy0611
sa le las in lichid sau sa le spal cu periuta de dinti si lichid?
|
Re: Machete in lucru - Addy0611
Le lasi in lichid de frana 48 de ore si pe urma le speli cu periuta si niste praf de curatat. Merge si detergent.
|
Re: Machete in lucru - Addy0611
ok o sa vb cu cineva ptr lichid de frana...asta nu intelesesem eu sa le spal pe loc sau sa le las in lichid...acum am inteles, ms de ajutor
|
Re: Machete in lucru - Addy0611
6 Attachment(s)
Am revenit cu o noua sedinta foto, pentru modificari nu prea am avut timp, dar in cel mai scurt timp o sa pun leduri pe Golf
La Celica nu inteleg de ce a iesit o nuanta rosie sub farul din dreapta, m-am uitat atent la macheta si nu are nimic rosu Sper sa va placa. |
Re: Machete in lucru - Addy0611
Golfuletul e cam intr-o parte, indreapta-l ca sa arate mai bine, in rest e ok.
|
Re: Machete in lucru - Addy0611
cred ca nu tineam eu camera bine, macheta este ok
|
Re: Machete in lucru - Addy0611
1 Attachment(s)
am revenit cu o noua macheta un Ferrari 288GTO de la Maisto (Shell) ,1/36
Acum ii scot vopseaua, am nevoie de sfatul vostru, sa-l fac cabrio? |
Re: Machete in lucru - Addy0611
1 Attachment(s)
Am scos vopseaua de pe ea cu un smirger (smirghel) mai dur, acum urmeaza sa revin cu unul mai finut pentru a-i acoperi semnele
Am optat pentru varianta cabrio deoarece nu am nici una in acest stil...inainte de vopsire ii tai si geamul de sus si este aproape gata... Ce culoare ma sfatuiti sa ii dau ? |
Re: Machete in lucru - Addy0611
eu zic sa o faci rosie ca doar e ferrari, si ca idee - scoate-i rotile fata mai in afara
|
| All times are GMT +2. The time now is 17:40. |
- Copyright 2026 4Tuning