Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Skoda (https://forum.4tuning.ro/305-discutii-skoda.html)
-   -   skoda octavia II RS la treaba (https://forum.4tuning.ro/305-discutii-skoda/21360-skoda-octavia-rs-treaba.html)

Gogu02 03-10-06 16:53

Re: skoda octavia II RS la treaba
 
Din cate stiu eu: nu poti sa mergi cu masina in deschiderea cursei decat daca esti autorizat de FRAK (Federatia Romana de Automobilism si Kartig)! Cel putin asa e la karting!

dr_v 03-10-06 22:02

Re: skoda octavia II RS la treaba
 
te dai doar daca ai licenta de pilot (sau ai avut)
in cazul meu e vorba de FRAS

FreaK_Bv 03-10-06 22:07

Re: skoda octavia II RS la treaba
 
Quote:

Originally Posted by dr_v (Post 573787)
te dai doar daca ai licenta de pilot (sau ai avut)
in cazul meu e vorba de FRAS

lienta cum ai obtinuto???;)

dr_v 03-10-06 22:20

Re: skoda octavia II RS la treaba
 
faci niste cursuri
cel mai cunoscut e Stefan Vasile

http://www.pilotaj-auto.ro/

ai numai de invatat

Alecsinho 08-12-06 14:44

Re: skoda octavia II RS la treaba
 
man esti cam vitezoman tu... nu iti e mila de saraca masina:shock:

alexutzu07 21-12-06 14:34

Re: skoda octavia II RS la treaba
 
Hai mai...lasa ca rezista masinutza....daca suntem nebuni dupa viteza ce sa facem asta e....in asta consta toata placerea la urma urmei....:)

Bulbucan 02-01-07 02:44

Re: skoda octavia II RS la treaba
 
Ce popov ai pe ea? Vreau sa ma apuc si eu sa mai bag cate ceva-n a mea... si ma informez din toate partile :)

GTI 05-01-07 10:27

Re: skoda octavia II RS la treaba
 
pop-off mah!popov i nume de familie...

dr_v 05-01-07 20:03

Re: skoda octavia II RS la treaba
 
e foarte corect "popov" sau blow-off.
este "forge" parca si o gasesti pe toate drumurile.
este de mare efect si suna mult mai bine decat la alte modele turbo

GTI 05-01-07 23:23

Re: skoda octavia II RS la treaba
 
Si atunci de la ce vine popov???

Bulbucan 05-01-07 23:26

Re: skoda octavia II RS la treaba
 
Quote:

Originally Posted by GTI (Post 685696)
pop-off mah!popov i nume de familie...

E f bine cum am spus draga Sorine :))
Si hai daca tot nu stii sa-ti explic cum sta treaba:
Popov= Blof-off - si aceasta valva arunca presiunea ramasa in turbo la schimbarea treptelor de viteze in aer... de acolo auzindu-se acel sgomot puternic ca un fasait..
Pop-off - e tot o valva dar care arunca presiunea ramasa in turbina in interiorul ei... avand un zgomot mai mic decat cea precedenta, dar cam aceeasi treaba o face...

;)

Bulbucan 05-01-07 23:27

Re: skoda octavia II RS la treaba
 
si am gresit k am scris Blof-off nu Blow-off ... sorry... :))

keee 20-01-07 19:26

Re: skoda octavia II RS la treaba
 
eu am una de 105 cai si la fel la 16000 volanta pa,am mai avut un 1 am patit acelasi lucru,se schimba pe garantie ceri o constatare dai o spaga la cel de la piese pentru k stiu toti de problema,le au pe stoc ,sa ceri tot kitul de ambreiaj altfel tremura schimbatorul la punctul mort

keee 20-01-07 19:31

Re: skoda octavia II RS la treaba
 
toate au probleme ku volanta a mea are 105 k ,la16000 am schimbato se schimba pe garantie,altfel 1000 si poate mai mult

PFLu 07-02-07 09:38

Re: skoda octavia II RS la treaba
 
sal , eu am avut probleme cu bateria cam dupa o luna , am aflat ca au mai avut si alti lefel octavia 2


All times are GMT +2. The time now is 09:58.

- Copyright 2026 4Tuning