![]() |
Re: skoda octavia II RS la treaba
Din cate stiu eu: nu poti sa mergi cu masina in deschiderea cursei decat daca esti autorizat de FRAK (Federatia Romana de Automobilism si Kartig)! Cel putin asa e la karting!
|
Re: skoda octavia II RS la treaba
te dai doar daca ai licenta de pilot (sau ai avut)
in cazul meu e vorba de FRAS |
Re: skoda octavia II RS la treaba
Quote:
|
Re: skoda octavia II RS la treaba
|
Re: skoda octavia II RS la treaba
man esti cam vitezoman tu... nu iti e mila de saraca masina:shock:
|
Re: skoda octavia II RS la treaba
Hai mai...lasa ca rezista masinutza....daca suntem nebuni dupa viteza ce sa facem asta e....in asta consta toata placerea la urma urmei....:)
|
Re: skoda octavia II RS la treaba
Ce popov ai pe ea? Vreau sa ma apuc si eu sa mai bag cate ceva-n a mea... si ma informez din toate partile :)
|
Re: skoda octavia II RS la treaba
pop-off mah!popov i nume de familie...
|
Re: skoda octavia II RS la treaba
e foarte corect "popov" sau blow-off.
este "forge" parca si o gasesti pe toate drumurile. este de mare efect si suna mult mai bine decat la alte modele turbo |
Re: skoda octavia II RS la treaba
Si atunci de la ce vine popov???
|
Re: skoda octavia II RS la treaba
Quote:
Si hai daca tot nu stii sa-ti explic cum sta treaba: Popov= Blof-off - si aceasta valva arunca presiunea ramasa in turbo la schimbarea treptelor de viteze in aer... de acolo auzindu-se acel sgomot puternic ca un fasait.. Pop-off - e tot o valva dar care arunca presiunea ramasa in turbina in interiorul ei... avand un zgomot mai mic decat cea precedenta, dar cam aceeasi treaba o face... ;) |
Re: skoda octavia II RS la treaba
si am gresit k am scris Blof-off nu Blow-off ... sorry... :))
|
Re: skoda octavia II RS la treaba
eu am una de 105 cai si la fel la 16000 volanta pa,am mai avut un 1 am patit acelasi lucru,se schimba pe garantie ceri o constatare dai o spaga la cel de la piese pentru k stiu toti de problema,le au pe stoc ,sa ceri tot kitul de ambreiaj altfel tremura schimbatorul la punctul mort
|
Re: skoda octavia II RS la treaba
toate au probleme ku volanta a mea are 105 k ,la16000 am schimbato se schimba pe garantie,altfel 1000 si poate mai mult
|
Re: skoda octavia II RS la treaba
sal , eu am avut probleme cu bateria cam dupa o luna , am aflat ca au mai avut si alti lefel octavia 2
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:58. |
- Copyright 2026 4Tuning