![]() |
Re: Recomandare deep cycle ...
Quote:
|
Re: Recomandare deep cycle ...
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Recomandare deep cycle ...
Quote:
|
Re: Recomandare deep cycle ...
Quote:
|
Re: Recomandare deep cycle ...
Adica eu am avut acumulatorul si e PROST si trek la fel dupa cum vorbeste... Si tu ne zici ca tinem un brand in brate? Noi tinem sau tu? Imi aduci argumente un test... Eu am facut testul pe masina mea .... Concluzia ? Nici la dusmanii mei nu as recomanda acel acumulator.... De Ce? E PROST!!! PUNCT!
Ai incercat acel acumulator? Daca nu te rog sa nu mai vii cu niste teste luate de pe net ca argumente... cand il incerci cred ca poti vorbi despre un produs! Vad ca tu tii in brate un anumit brand si acela fiind GZ!!! |
Re: Recomandare deep cycle ...
Quote:
|
Re: Recomandare deep cycle ...
Sa inteleg ca esti distribuitor GZ?
|
Re: Recomandare deep cycle ...
Quote:
|
Re: Recomandare deep cycle ...
Amplificator Subwoofer DLS CLASSIC CAD11 - 1x1050W RMS @1ohm -87.5A cosum dupa calcul.
2 Amplificatoare JBL GTO 75.4 (4x104W RMS@4ohm 34,6 A ) 2 bucati -69,3 A Hu - 7 A cred... Calcul total : 87.5 + 7 + 69,3 = 163,8 Luam in calcul ca amplfiicatorul pentru subwoofer este clasa D automat conuma mai putin decat l-am calculat... in jurul la 140A cred ca am consum... |
Re: Recomandare deep cycle ...
Nu mai luam in calcul ...faruri,etc ...cele necesare la masina...
|
Re: Recomandare deep cycle ...
Fii atent :
Bateriile GZ NU sunt deep-cycle. Scrie si in test ca sunt "starter"-zusatzbatterie. Asta inseamna baterie starter cu gel http://www.solarseller.com/battery_i..._cell_battery_ Si asta deep-cycle http://www.solarseller.com/battery_i...cycle_battery_ Bafta ! |
Re: Recomandare deep cycle ...
They will not work
well to start an engine as they are not designed to produce a lot of power (amperage) over a short period of time ... asta referitor la deep cycle ... |
Re: Recomandare deep cycle ...
Ai sesizat bine ! Insa ce nu ai sesizat, sunt urmatoarele aspecte:
- O instalatie audio NU are nevoie de un curent de scurt-circuit atit de mare ca un demaror pentru citeva secunde,Insa are nevoie de MENTINEREA TENSIUNII !!!! o perioada lunga de timp. Adica pina aproape de descarcarea completa a acumulatorului. O baterie "starter" nu stie de asa ceva. In instalatiile audio tensiunea este extrem de importanta ! - Un acumulator "starter" se va incarca cu max 10% din capacitatea nominala, spre deosebire de bateriile deep-cycle care sunt limitate numai de temperatura la care ajunge acumulatorul in timpul incarcarii. - Numarul de cicluri complete incarcare-descarcare pina la limita inferioara este MULT mai mare la bateriile deep-cycle ( de unde si numele ) decit la bateriile starter. In mare, astea sunt motivele principale pentru care in instalatiile car-audio de performanta, bateriile deep-cycle sunt indispensabile. Revenind la subiectul topicului, baterii deep-cycle disponibile in Ro. sunt urmatoarele: -Stinger -Kinetik -Optima Dca mi-a scapat vre-un brand, scuze.. |
Re: Recomandare deep cycle ...
sa inteleg ca un acumulator deep-cycle nu e recomandat pt a fi folosit si ca starter? adica ar trebui folosit separat doar pe audio? daca il folosesti si ca starter, se strica sau nu invarte k lumea?
|
Re: Recomandare deep cycle ...
mda ... asta chiar nu o stiam ...
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:17. |
- Copyright 2026 4Tuning