Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Volkswagen tuning (https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning.html)
-   -   Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania (https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning/210099-cate-vw-uri-golf-3-gti-20-jahre-romania.html)

450yfz 28-09-10 22:24

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
am ami avut eu 2 bucati de edition 20 unu personal unu la dezmembrat!!!

guvidu 27-01-11 10:05

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
10 Attachment(s)
Am si un 20 jahre. Motor 2000 8V din 97, totul e original pe el exceptand stopurile spate ( le am si pe cele originale dar astea dau mai bine cu RS-urile)
Pe wikipedia scrie ca s-au facut doar 1000 de exemplare din acesta seria , dar nu sunt 100% sigur de lucrul acesta.

Asa arata al meu...

ms32zzz 28-01-11 19:49

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
5 Attachment(s)
am si eu un Golf 3 GTI 20 jahre an 1996 2000 8 valve

ionutz_njd 28-01-11 21:39

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by ms32zzz (Post 4030261)
am si eu un Golf 3 GTI 20 jahre an 1996 2000 8 valve

:D frumoase ce s azic s ala stapaniti sanatosi:D si drumuri bune :)... ceasurile astea sunt haioase eu le am de seat ibiza cupra rosi :D ca lumina cu 260:D

balann_jointt 29-01-11 01:20

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
4 Attachment(s)
ink unul 2.0

guvidu 29-01-11 21:56

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
asta gri ori nu e 20jahre, ori a avut scaunele schimbate. 20Jahre a venit numai cu tapiteria in patratele cu logo-ul GTI sau piele

rradovr6 30-01-11 02:10

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by guvidu (Post 4033087)
asta gri ori nu e 20jahre, ori a avut scaunele schimbate. 20Jahre a venit numai cu tapiteria in patratele cu logo-ul GTI sau piele

In ultima vreme vad ca se vorbeste foarte mult de masinile mele....asa k am hotarat sa intru si eu pe forrum daca imi dati voie:P.....GUVIDU'le am auzit de tine nu te cunosc...sunt convins ca stii multe despre 20 jahre....hai k iti mai spun si eu cate ceva...pe gti ul de 16v e predominant interiorul model k si al meu pe gti ul de 8v predomina interiorul tau iar la faza cu centuriile ca mai vb unii si altii pe gti 16v 20 jahre nu sau pus centuri rosii de fabrica ...centuriile rosii sau pus doar pe gti8v si pe gti tdi 20jahre....a postat balann mai sus si masina mea...gti ul gri....crede ma e 20 jahre verificat dupa serie asa e mai usor...iar mai sus a postat tot el un gti in 2 usi MRM u si acela e 20 jahre....iar faza cu dungile rosii e o chestie absurda sorry:P

ionutz_njd 30-01-11 02:39

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by rradovr6 (Post 4033612)
In ultima vreme vad ca se vorbeste foarte mult de masinile mele....asa k am hotarat sa intru si eu pe forrum daca imi dati voie:P.....GUVIDU'le am auzit de tine nu te cunosc...sunt convins ca stii multe despre 20 jahre....hai k iti mai spun si eu cate ceva...pe gti ul de 16v e predominant interiorul model k si al meu pe gti ul de 8v predomina interiorul tau iar la faza cu centuriile ca mai vb unii si altii pe gti 16v 20 jahre nu sau pus centuri rosii de fabrica ...centuriile rosii sau pus doar pe gti8v si pe gti tdi 20jahre....a postat balann mai sus si masina mea...gti ul gri....crede ma e 20 jahre verificat dupa serie asa e mai usor...iar mai sus a postat tot el un gti in 2 usi MRM u si acela e 20 jahre....iar faza cu dungile rosii e o chestie absurda sorry:P

sa nu par rautacios invata sa scri si dupaia ai vb :) gresesc si eu da nu ca tine .... mai citeste odata cu ce vin echipate masinile din editia 20 jahre.... nu mai vb ca ai vazut u dupa serie ..... momentan dupa serie e doar OEM de la bmw :P ce ai u e editie gti doarece ai recaro scaunele si nu gti :P centuri rosi vin pe toate seriile de 20 jahre citeste si u pe wikipedia.... si ai sa vezi cu ce sunt echipate

rradovr6 30-01-11 02:40

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
4 Attachment(s)
Am mai pus si cateva poze dinainte sa inmatriculez masina....acum are cateva aspecte diferite plafonul vopsit negru....jante brock b2 sau bbs uri ink nu mam hotarat:P

rradovr6 30-01-11 02:48

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by ionutz_njd (Post 4033625)
sa nu par rautacios invata sa scri si dupaia ai vb :) gresesc si eu da nu ca tine .... mai citeste odata cu ce vin echipate masinile din editia 20 jahre.... nu mai vb ca ai vazut u dupa serie ..... momentan dupa serie e doar OEM de la bmw :P ce ai u e editie gti doarece ai recaro scaunele si nu gti :P centuri rosi vin pe toate seriile de 20 jahre citeste si u pe wikipedia.... si ai sa vezi cu ce sunt echipate

Omule eu tot incerc sa mi dau seama unde am gresit mai sus si tot nu gasesc....iar la faza cu seriile mergi frumos la o reprezentanta vw audi cum de exemplu avem noi la oradea d&c u si crede ma se poate verifica masina dupa serie de sasiu....asta ti o spun k am fost si eu si ink un proprietar de 20 jahre de la noi din oras....si crede ma ca fac drumu de germania destul de des si nu de azi ieri ci de cativa ani si am vazut 20 jahre si pe germania si sa pus la fel de bine si interioru meu si ala cu patratzele....

RideTheRiddle 30-01-11 03:03

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by ionutz_njd (Post 4033625)
sa nu par rautacios invata sa scri si dupaia ai vb :) gresesc si eu da nu ca tine .... mai citeste o data cu ce vin echipate masinile din editia 20 jahre.... nu mai vb ca ai vazut u dupa serie ..... momentan dupa serie e doar OEM de la bmw :P ce ai u e editie gti doarece ai recaro scaunele si nu gti :P centuri rosi vin pe toate seriile de 20 jahre citeste si upe wikipedia.... si ai sa vezi cu ce sunt echipate

ce ma distrez :))
ca sa nu fiu total offtopic, un "sarbatorit" dasta a plecat azi dintre noi, facut praf pe un camp pe langa craiova, ce-i drept la cate "actiblide" avea pe el cred ca acum e fericit :D

Sebastian.C 30-01-11 12:04

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...g=&tabNumber=2

Fi atent aici domnu Rado... N-are nici scaune ca ale tale...si are si centuri rosii... Nu mai vb aiurea....

rradovr6 30-01-11 13:35

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Fi atent aici domnu Rado... N-are nici scaune ca ale tale...si are si centuri rosii... Nu mai vb aiurea....[/QUOTE]
Da da si nu are nici macar a.c. sa nu mai vb de un climatronic...in fine ma iertati ca mi am postat masina mea care e de fapt un simplu gti cu interior de jahre....aici la noi toti sunt destepti si in loc sa ajute sau sa dea un sfat stiu sari cu gura si vb urat.....apropo guvidu frumoasa masina :P:D

AR120CP 30-01-11 14:34

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Mod...20-Jahre-.html

asta ar trebui sa lamureasca cam toate aspectele...

sanatate

SynTheLaZ 30-01-11 15:20

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Mai baieti .. 2.0L 8v Nu este Gti .. este Gti Edition!

Cele cu dunga rosie pe bandouri sunt 2.0L 16v, adica Gti-ul !

Cu ajutorul lui AR120CP si al tovarasului Google Translate stau asa :


Exterior:
Grille, mānerul din spate şi carcasele oglinzilor exterioare īn culoarea caroseriei - Am !
# Amortizoarele fata si spate cu dungi rosii -Am !
# Bremssättel für Scheibenbremsen vorn und hinten rot lackiert Etrierele de frānă pentru frāne cu discuri fata si spate vopsite īn roşu Am !
# Red textul "GTI", fata si spate, la 81 kW TDI scris, de asemenea, "TDI" spate - Am (avut) !
# Red textul "GTI" īn barurile de protecţie impact lateral - Am Gti Edition fiind 2.0L 8v
# patru roţi din aliaj uşor 7 J x 16, BBS "RS2" īn design cross-a vorbit, cu īncuietori roata şi pneuri 215/40 R 16 W - Nu am! (ori nu a avut masina ori au fost vandute)
# eşapament Twin sistem de evacuare cu kW extinse pentru 85 -Am !



Interior:

#Sport scaunele din faţă, reglabilă īn īnălţime, cu scaun tesatura acoperă īn sport de asamblare, această panouri scaun din material textil, negru / rosu carouri, scaun sustine, rame laterale şi ale solurilor din tesatura, uni-negru; tetierele din tesatura, uni-negru - am dar nu sunt rosu/gri !

#Banchetă din spate īn acelaşi ambalaj ca scaunele din fata -Am !
# Usi laterale si interior, negru cu stofa interior negru uni- Am!
#Īn schimbare versiunea aluminiu buton de piele cu design minge de golf, cu un obiectiv introdus - Nu am !
#prindere frāna de mānă īn piele cu cusaturi rosii si un buton de eliberare roşu - NU am!
#Soft mānerele uşilor vopsite negru - Am!
#Centuri de siguranţă faţă şi spate de tip īn roşu, catarame de centură cu un buton rosu - Nu am!
#Covorase textile, fata si spate, negru, rosu cu margine Rosie - AM!
#Fata praguri usi cu folie decorativa si relief cu literele "GTI" - Am cu Gti Edition!

Echipamentul de siguranţă
#Driver / airbag pentru pasagerul din faţă şi - AM!
#lămpile de ceaţă colorate -AM !
#treia lumina de frānă -Am !


Volan/schimbator din piele cusute cu rosu am si eu. Mare parte din dotari le am!

Scaunele sunt Recaro, negru cu cusaturi rosii iar pe mijloc scrie Gti Edition cu rosu, nu cu patratele colorate in rosu/gri.

Jante VW Speedline 15" (mi-as dori BBS modulare daca vinde cineva ;) )


Ma indoiesc ca detin un 20 Jahre!

Poate sunt alte persoane mai intema si ne pot spune mai multe!


All times are GMT +2. The time now is 18:22.

- Copyright 2026 4Tuning