![]() |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
am ami avut eu 2 bucati de edition 20 unu personal unu la dezmembrat!!!
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
10 Attachment(s)
Am si un 20 jahre. Motor 2000 8V din 97, totul e original pe el exceptand stopurile spate ( le am si pe cele originale dar astea dau mai bine cu RS-urile)
Pe wikipedia scrie ca s-au facut doar 1000 de exemplare din acesta seria , dar nu sunt 100% sigur de lucrul acesta. Asa arata al meu... |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
5 Attachment(s)
am si eu un Golf 3 GTI 20 jahre an 1996 2000 8 valve
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
4 Attachment(s)
ink unul 2.0
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
asta gri ori nu e 20jahre, ori a avut scaunele schimbate. 20Jahre a venit numai cu tapiteria in patratele cu logo-ul GTI sau piele
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
4 Attachment(s)
Am mai pus si cateva poze dinainte sa inmatriculez masina....acum are cateva aspecte diferite plafonul vopsit negru....jante brock b2 sau bbs uri ink nu mam hotarat:P
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
ca sa nu fiu total offtopic, un "sarbatorit" dasta a plecat azi dintre noi, facut praf pe un camp pe langa craiova, ce-i drept la cate "actiblide" avea pe el cred ca acum e fericit :D |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...g=&tabNumber=2
Fi atent aici domnu Rado... N-are nici scaune ca ale tale...si are si centuri rosii... Nu mai vb aiurea.... |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Fi atent aici domnu Rado... N-are nici scaune ca ale tale...si are si centuri rosii... Nu mai vb aiurea....[/QUOTE]
Da da si nu are nici macar a.c. sa nu mai vb de un climatronic...in fine ma iertati ca mi am postat masina mea care e de fapt un simplu gti cu interior de jahre....aici la noi toti sunt destepti si in loc sa ajute sau sa dea un sfat stiu sari cu gura si vb urat.....apropo guvidu frumoasa masina :P:D |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Mod...20-Jahre-.html
asta ar trebui sa lamureasca cam toate aspectele... sanatate |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Mai baieti .. 2.0L 8v Nu este Gti .. este Gti Edition!
Cele cu dunga rosie pe bandouri sunt 2.0L 16v, adica Gti-ul ! Cu ajutorul lui AR120CP si al tovarasului Google Translate stau asa : Exterior: Grille, mānerul din spate şi carcasele oglinzilor exterioare īn culoarea caroseriei - Am ! # Amortizoarele fata si spate cu dungi rosii -Am ! # Bremssättel für Scheibenbremsen vorn und hinten rot lackiert Etrierele de frānă pentru frāne cu discuri fata si spate vopsite īn roşu Am ! # Red textul "GTI", fata si spate, la 81 kW TDI scris, de asemenea, "TDI" spate - Am (avut) ! # Red textul "GTI" īn barurile de protecţie impact lateral - Am Gti Edition fiind 2.0L 8v # patru roţi din aliaj uşor 7 J x 16, BBS "RS2" īn design cross-a vorbit, cu īncuietori roata şi pneuri 215/40 R 16 W - Nu am! (ori nu a avut masina ori au fost vandute) # eşapament Twin sistem de evacuare cu kW extinse pentru 85 -Am ! Interior: #Sport scaunele din faţă, reglabilă īn īnălţime, cu scaun tesatura acoperă īn sport de asamblare, această panouri scaun din material textil, negru / rosu carouri, scaun sustine, rame laterale şi ale solurilor din tesatura, uni-negru; tetierele din tesatura, uni-negru - am dar nu sunt rosu/gri ! #Banchetă din spate īn acelaşi ambalaj ca scaunele din fata -Am ! # Usi laterale si interior, negru cu stofa interior negru uni- Am! #Īn schimbare versiunea aluminiu buton de piele cu design minge de golf, cu un obiectiv introdus - Nu am ! #prindere frāna de mānă īn piele cu cusaturi rosii si un buton de eliberare roşu - NU am! #Soft mānerele uşilor vopsite negru - Am! #Centuri de siguranţă faţă şi spate de tip īn roşu, catarame de centură cu un buton rosu - Nu am! #Covorase textile, fata si spate, negru, rosu cu margine Rosie - AM! #Fata praguri usi cu folie decorativa si relief cu literele "GTI" - Am cu Gti Edition! Echipamentul de siguranţă #Driver / airbag pentru pasagerul din faţă şi - AM! #lămpile de ceaţă colorate -AM ! #treia lumina de frānă -Am ! Volan/schimbator din piele cusute cu rosu am si eu. Mare parte din dotari le am! Scaunele sunt Recaro, negru cu cusaturi rosii iar pe mijloc scrie Gti Edition cu rosu, nu cu patratele colorate in rosu/gri. Jante VW Speedline 15" (mi-as dori BBS modulare daca vinde cineva ;) ) Ma indoiesc ca detin un 20 Jahre! Poate sunt alte persoane mai intema si ne pot spune mai multe! |
| All times are GMT +2. The time now is 18:22. |
- Copyright 2026 4Tuning