Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   matiz din ploiesti..... (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/20914-matiz-ploiesti.html)

Mihaitza_tdi 25-07-06 20:55

Re: matiz din ploiesti.....
 
frumos imi place!!!felicitari pt el!!!;)

T@zMania 25-07-06 21:51

Re: matiz din ploiesti.....
 
Quote:

Originally Posted by Mihaitza_tdi
frumos imi place!!!felicitari pt el!!!;)

multzumesc...ma bucur ca itzi place...urmeaza sa vopsesc jentzile in alb mat....sa-i cobor garda la sol......si cu ajutorul vostru multe altele.....vreau ceva idei ptr interior....merci

quick_5hifter 25-07-06 23:57

Re: matiz din ploiesti.....
 
1 Attachment(s)
-una peste alta, e frumos matizul. jantele sunt chiar frumoase (apropo, sunt tot pe 13? ca par mai maricele);
-nu sunt insa de acord cu dungile albe (nu arata urat, dar pur si simplu nu-mi plac mie), nici cu pleoapele din autocolant, si sincer nu mi-a placut niciodata subwooferul ala sony (din nou apropo, suna bine? ca am vazut un test pe net si se misca destul de aiurea...)
-legat de micsorarea garzii la sol, sunt multe probleme de luat in calcul...in primul rand, partea de caroserie unde se fixeaza amortizorul poate sa cedeze, daca acesta este prea tare; in al doilea rand, daca ai taiat din arc si amortizorul nu este suficient de tare, poti sa lovesti aripile (mai ales pe fata); pe urma...daca intaresti amortizoarele, trebuie sa te pregatesti sa simti fiecare denivelare mult mai tare - > si eu as vrea sa-mi micsorez garda la sol, dar n-am pregatit masina pentru asta si mai astept :rolleyes2
-pentru interior, alege portiunile din plastic care se pot indeparta mai usor (plansa bord, aerisiri, cotiere), da-le un plastic primer si vopseste-le in culoarea masinii ;) cum apare in poza de mai jos, numai ca asta e alta masina.
-jantele nu te sfatuiesc sa le faci albe...nu s-ar potrivi cu masina

Succes in continuare!

T@zMania 26-07-06 00:11

Re: matiz din ploiesti.....
 
Quote:

Originally Posted by quick_5hifter
-una peste alta, e frumos matizul. jantele sunt chiar frumoase (apropo, sunt tot pe 13? ca par mai maricele);
-nu sunt insa de acord cu dungile albe (nu arata urat, dar pur si simplu nu-mi plac mie), nici cu pleoapele din autocolant, si sincer nu mi-a placut niciodata subwooferul ala sony (din nou apropo, suna bine? ca am vazut un test pe net si se misca destul de aiurea...)
-legat de micsorarea garzii la sol, sunt multe probleme de luat in calcul...in primul rand, partea de caroserie unde se fixeaza amortizorul poate sa cedeze, daca acesta este prea tare; in al doilea rand, daca ai taiat din arc si amortizorul nu este suficient de tare, poti sa lovesti aripile (mai ales pe fata); pe urma...daca intaresti amortizoarele, trebuie sa te pregatesti sa simti fiecare denivelare mult mai tare - > si eu as vrea sa-mi micsorez garda la sol, dar n-am pregatit masina pentru asta si mai astept :rolleyes2
-pentru interior, alege portiunile din plastic care se pot indeparta mai usor (plansa bord, aerisiri, cotiere), da-le un plastic primer si vopseste-le in culoarea masinii ;) cum apare in poza de mai jos, numai ca asta e alta masina.
-jantele nu te sfatuiesc sa le faci albe...nu s-ar potrivi cu masina

Succes in continuare!

jantele sunt pe 13'.....subul sony se misca foarte bine,mult mai bine decat m-am asteptat[voi face un filmuletz si o sa-l pun,are o cursa foarte mare si da un bass super ptr puterea lui]la interior si eu ma gandeam la partea cu vopsitul,dar am o teama ca in timp se va ciobi vopseaua si se va vedea urat...oricum cred ca alta solutzie nu am;)...cat despre coborarea garzii am auzit tot felul de versiuni.sunt ferm convins ca se va resimtzii fiecare shoc,dar chiar ar arata altfel cu garda mai joasa...ma mai gandesc,mai ma documentez si pana la urma aleg cea mai buna varianta...
-cu jantele ma mai gandesc,o sa dau o poza unui prieten sa-mi faca un virtual tuning sa vad cum da si pe urma iau o hotarare....
-ma intreb daca se poate pune engel eyes pe matiz?daca aflatzi ceva va rog sa ma informatzi si pe mine...
-pleoapele ai dreptate sunt...bleah...dar sincer nu am timp mai de nimic,serviciul bata-l vina,sunt plecat de vineri pana luni prin tzara si de masina am timp doar in week-end si atunci printre picaturi si alte treburi....promit ca le schimb cat mai curand si o sa pun si un set de poze noi...
-niste neoane rosii ar da bine sub masina?
merci de sfaturi..;)

andrey_ctyn 26-07-06 00:21

Re: matiz din ploiesti.....
 
Sal .. catzi cai are matizu ?!

T@zMania 26-07-06 00:41

Re: matiz din ploiesti.....
 
e stock...37sau 38 kw....dar nu stiu daca mai traiesc totzi caii:)

quick_5hifter 26-07-06 00:55

Re: matiz din ploiesti.....
 
sa le luam pe rand:
>vopseaua la interior nu se va ciobi daca va fi data cum trebuie - partile de plastic pe care le vei vopsi trebuiesc mai intai matuite, apoi - optional - plastic primmer (unii zic ca nu mai e necesar, daca s-a matuit cum trebuie) si apoi vopsit in 2-3 maini - NU cu spray!...sansele sa se ciobeasca sunt cam aceleasi ca si la exterior, poate chiar mai mici;
>angel eyes pe matiz se poate, dar nu cred ca a facut nimeni inca, iar ca sa-ti faci singur ai mai multe variante...cea mai simpla e sa-ti cauti fir luminos la 12V, ce culoare vrei tu, si sa-l fixezi in forma de cerc, cu montajul de rigoare (desigur, bmw are alta varianta, dar se vede bine si asa)
>neoanele rosii sunt binevenite sub masina, numai sa gasesti culoarea asta, si pe langa asta sa tii cont de un lucru ca sa iasa totul bine: cand montezi neoanele, ai grija sa se vada lumina, nu neonul, adica neoanele sa fie ascunse pe cat posibil sub bari + praguri;
>legat de vopsitul jantelor in alb...nu s-ar potrivi de nici un fel (parerea mea), dar daca faci rost de poza aia modificata virtual, pune-o aici pleeze sa vedem si noi :-)

mih21 26-07-06 16:57

Re: matiz din ploiesti.....
 
Ia-ti bare de leduri,d-alea am si eu. Si iti skimba pe verde,albastru si rosu si combinate intre ele.
Cu ce ai facut stopurile complet rosii?

Dinu-KKK 26-07-06 22:44

Re: matiz din ploiesti.....UMBRO
 
drace de unde imi i-au si yo masinutze din astea au in metro ????? taz ????
si cu interiorul ala i-ai draq huse rosii sau ( roz ) :D acum .... cum prefera bestia din tine

tng 27-07-06 11:56

Re: matiz din ploiesti.....
 
KKK`u , te rog, nu-i strica joaca ;)

T@z
Putem face o incercare sa vezi cum ii sta cu jantele alb vopsite.Face unchiu TNG un virtual tuning

Sa vina si setu ala de poze cu bestia noaptea..

T@zMania 27-07-06 14:22

Re: matiz din ploiesti.....
 
quick-5hifter merci de sfaturi.......o sa tzin cont de ele...
dinule pe tine sa te ia 2 draci;)...mai traiesti si tu?imi iau ma huse zilele astea...
tng astept pozele de la santzu tata sa vedem ce iese....
multzumesc:)

RAZOR2K5 28-07-06 09:55

Re: matiz din ploiesti.....
 
1 Attachment(s)
Frumoasa masinuta.
Uite si un alt exemplu de la mine

mih21 28-07-06 11:03

Re: matiz din ploiesti.....
 
Bara normala fata si flapsuri laterale....hm...da bine!

c3-mad 28-07-06 11:19

Re: matiz din ploiesti.....
 
frumoasa buburuza ..sa o stapanesti sanatos .. o parere ..dupa cum a mai zis cineva mai sus ..parca ar da mai bine fara dungile albe ..sunt dragutze ..dar parca-parca ..acum gusturile nu se discuta ..

T@zMania 29-07-06 00:08

Re: matiz din ploiesti.....
 
ma bucur ca va place....la dungi nu renuntz:P.....zilele astea o sa pun evacuare dubla pe mijlocul masinii....o sa fac poze....si incep si lucrul la interior....


All times are GMT +2. The time now is 13:57.

- Copyright 2024 4Tuning