Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Curse de Accelerare - Liniute (https://forum.4tuning.ro/16-curse-accelerare-liniute.html)
-   -   402m auto-moto, Slatina, 4 septembrie 2010 (https://forum.4tuning.ro/16-curse-accelerare-liniute/202822-402m-auto-moto-slatina-4-septembrie-2010-a.html)

Kiki 11-08-10 19:57

Re: Legala accelerare auto-moto SLATINA 29 AUGUST 2010
 
scrie clar ca sunt pe 400m
Denumire concurs: Speed Racing Tg. Secuiesc pe 402 m

raulllamboiu 11-08-10 21:06

Re: Legala accelerare auto-moto SLATINA 29 AUGUST 2010
 
Am facut tot posibilul sa contactam organizatorul de la Tg. Secuiesc, inclusiv la numerele de telefon primite de la "kiki", dar nu am reusit.
Se pare ca nici organizatorul de la Tg. Secuiesc nu este dispus la conversatie.
In aceste conditii, tinand cont de observatiile potentialilor participanti, de dreptul "primului solicitant" si dorintei de a sugera ca intentionam sa facem o schimbare in abordarea sportului cu motor:
incepand de maine vom face toate demersurile catre autoritatile locale, de amanare a autorizatiilor noastre pentru data de 04. septembrie. 2010

Daca obtinem macar un acord de principiu, in max. 2 zile am sa postez toate precizarile referitoare la concursul de la Slatina.
In caz contrar .... am sa anunt cu regret ca etapa de la Slatina ....s-a anulat.
Sper ca evenimentul de la Tg. Secuiesc sa se ridice la inaltimea asteptarilor manifestate si sa umple eventualul gol, ..... al anularii cursei de la Slatina.

squid 11-08-10 21:47

Re: Legala accelerare auto-moto SLATINA 29 AUGUST 2010
 
Sper sa primiti aprobarile pentru 4 sept.
Am participat si la ultimul event organizat de voi si a fost bine, ne-am dat de multe ori, voi participa si acum daca e pe 4 sept.

Kiki 12-08-10 08:51

Re: Legala accelerare auto-moto SLATINA 29 AUGUST 2010
 
o idee ar fi daca nu se pot amana pt 4 sept sa tineti totusi cursa la data stabilita, ar fi pacat sa anulati, sunt pesoane din zona aceea care probabil nu au posibilitati sa vina 400 km pana la tg secuiesc dar vor sa se dea, si atunci ar fi ideala cursa... sincer si io sunt in dilema unde sa vin daca sunt la aceeasi data;))

raulllamboiu 14-08-10 08:34

Re: Legala accelerare auto-moto SLATINA 29 AUGUST 2010
 
Ieri (vineri 13 :???:) am finalizat depunerea documentelor pentru aprobarea cursei de acelerare pe 402 m in ziua de 4 septembrie.
Cu exceptia jandarmeriei, celelalte autoritati ne-au promis demersuri pentru avize favorabile. La inceputul saptamanii vom obtine raspunsurile (scrise) care sa ne permita CONFIRMAREA AMANARII CURSEI
Dupa completarea dosarului, voi posta programul, regulamentul si toate lamuririle legate de modul de desfasurare al cursei din punct de vedere sportiv.

Kiki 14-08-10 09:27

Re: Legala accelerare auto-moto SLATINA 29 AUGUST 2010
 
deci incingem motoru pt 4 sept:D

raulllamboiu 14-08-10 09:56

Re: Legala accelerare auto-moto SLATINA 29 AUGUST 2010
 
Quote:

Originally Posted by Kiki (Post 3584726)
deci incingem motoru pt 4 sept:D

90 % DA.
Sper sa avem sansa sa dovedim ca si in SUD se fac competitii comparabile cu cele din NORD

david_david 15-08-10 18:09

Re: Legala accelerare auto-moto SLATINA 29 AUGUST 2010
 
Quote:

Originally Posted by raulllamboiu (Post 3584789)
90 % DA.
Sper sa avem sansa sa dovedim ca si in SUD se fac competitii comparabile cu cele din NORD



cu toate ca luna septembrie o am plina pana peste cap, promit k voi incerca sa ajut sa fie cat mai bine.

wehityou1 18-08-10 10:54

Re: Legala accelerare auto-moto SLATINA 29 AUGUST 2010
 
Ar fi perfect sa se tina pe 4 septembrie,pe data de 28-29august va fi la Sibiu cea mai mare expozitie de masinii(asa se preconizeaza),deci ce-a de la Sb se suprapune cu ce-a de la tg secuiesc:(..bafta

dRR-XWX 19-08-10 19:01

Re: Legala accelerare auto-moto SLATINA 29 AUGUST 2010
 
s-a hotarat ceva? ramane pentru 4 septembrie?

raulllamboiu 19-08-10 19:23

Re: Legala accelerare auto-moto SLATINA 29 AUGUST 2010
 
Quote:

Originally Posted by dRR-XWX (Post 3596557)
s-a hotarat ceva? ramane pentru 4 septembrie?

DA am obtinut aprobarile pentru sambata 4 septembrie
Ar fi ceva probleme cu jandarmeria, dar cred ca vom gasi solutii pana in ziua cursei. Astept niste confirmari despre tipul de cronometrare pentru a posta detaliile cursei.
Probabil voi deschide un alt topic, pentru a elimina orice confuzie vizavi de data de desfasurare.

dRR-XWX 19-08-10 19:28

Re: Legala accelerare auto-moto SLATINA 29 AUGUST 2010
 
Quote:

Originally Posted by raulllamboiu (Post 3596594)
DA am obtinut aprobarile pentru sambata 4 septembrie
Ar fi ceva probleme cu jandarmeria, dar cred ca vom gasi solutii pana in ziua cursei. Astept niste confirmari despre tipul de cronometrare pentru a posta detaliile cursei.
Probabil voi deschide un alt topic, pentru a elimina orice confuzie vizavi de data de desfasurare.

Foarte bine.
Ma bucur ca ati luat in considerare si sfaturile celorlalti ...
Astept, asteptam, un formular de inscriere...
Bafta multa la organizare si sa iasa exemplar !

raulllamboiu 19-08-10 19:42

Re: Legala accelerare auto-moto SLATINA 29 AUGUST 2010
 
Quote:

Originally Posted by dRR-XWX (Post 3596602)
Foarte bine.
Ma bucur ca ati luat in considerare si sfaturile celorlalti ...
Astept, asteptam, un formular de inscriere...
Bafta multa la organizare si sa iasa exemplar !

:-) itotdeauna am incercat; se pare ca acum am reusit.
Si eu sper sa mearga bine pana la capat ..... desi am mari emotii pentru ca ma angrenez intr-o "chestiune" tehnica extrem de finuta si mai ales noua pe la noi.
acum o sa vedem daca norocul ii insoteste pe cei curajosi :D

gaju 19-08-10 21:14

Re: Legala accelerare auto-moto SLATINA 29 AUGUST 2010
 
nu e loc de noroc aici.

Organizarea face totu :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

raulllamboiu 20-08-10 07:12

Re: Legala accelerare auto-moto SLATINA 29 AUGUST 2010
 
Quote:

Originally Posted by gaju (Post 3596743)
nu e loc de noroc aici.

Organizarea face totu :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Multumesc de "incurajare"
In mod sigur am sa iau notite cu ce se intampla la voi ... si asta inseamna noroc :-P


All times are GMT +2. The time now is 15:03.

- Copyright 2024 4Tuning