Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   Soferul si masina (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/20031-soferul-masina.html)

T@zMania 07-07-06 23:54

Re: Soferul si masina
 
cei care nu au permis inca sa se abtzine de la comentarii.....no ofensse;)......dupa mine conteaza ca soferul sa fie una cu masina.......sa o cunoasca f bine....si sa cunoasca limitele acesteia...cam asta ar fi tot

DONU' 07-07-06 23:58

Re: Soferul si masina
 
Apropoooo! A Luat Grasu' Permisu' Baaaaaaaaaaaaaaaai!!!

alex2see 07-07-06 23:58

Re: Soferul si masina
 
si daca nu aveti permis ......... inseamna ca soferu sa fie una cu bicicleta ...sa pedaleze ff bine

DONU' 08-07-06 00:00

Re: Soferul si masina
 
Cum si chilotu de avion tre sa fie una cu avionu :lol:

shantzu 08-07-06 01:34

Re: Soferul si masina
 
din cate ma ''pricep'' eu asha ;) taz are cea mai mare dreptate ;)

Vibe 08-07-06 09:14

Re: Soferul si masina
 
NU poti sa iei o asa mare diferenta intre CP.. poa' sa fie el si Kimi :) si n-are ce sa faca cu 75 vs.115.. ai luat o chestie ca sa nu zic absurda.. ireala ;)


P.S. am gresit pagina.. raspunsul era pentru Razvan:) si oricum clar trebuie sa ai permis ca sa cunosti treaba asta ;)

RZV_1_XDD 08-07-06 17:51

Re: Soferul si masina
 
Quote:

Originally Posted by djvibe
NU poti sa iei o asa mare diferenta intre CP.. poa' sa fie el si Kimi :) si n-are ce sa faca cu 75 vs.115.. ai luat o chestie ca sa nu zic absurda.. ireala ;)


P.S. am gresit pagina.. raspunsul era pentru Razvan:) si oricum clar trebuie sa ai permis ca sa cunosti treaba asta ;)

Nu neaparat diferenta asta de putere, eu ma refeream la faptul ca toti ziceau ca si soferul conteaza mult, conteaza ,dar daca masina nu poate, degeaba e soferul bun, la asta ma refeream

T@zMania 08-07-06 18:35

Re: Soferul si masina
 
asta asa e.....eu am afirmat ceva inainte luand in considerare un ''adversar'' de acelasi calibru.....ca asa ii dau lui schumi matizul meu si eu ma iau ferrari lui si degeaba e el meseriash:)eu vb in cazul in care fortzele ar fi egale;)

alex2see 08-07-06 23:57

Re: Soferul si masina
 
deci.......o cursa intre 2 trabanturi standard .........singuru lucru care va determina gastigatoru va fii experienta in condus...........deci conteaza soferu

Vibe 09-07-06 00:24

Re: Soferul si masina
 
asta am zis eu inca din primul post :D ... Ghita ala :) care il face pe Ion:)

DRooPY 09-07-06 15:23

Re: Soferul si masina
 
eu cred ca depinde si de masina dar in pricipiu e cam 60% soferu si 40% masina ...

Vibe 10-07-06 13:19

Re: Soferul si masina
 
Deci s-a votat :) 60 - 40 :) sau hai 65 - 35 :)

Pitu 11-07-06 14:46

Re: Soferul si masina
 
masina conteaza in primul rand , oricice incpator sau unul care are carnet de ceva timp si nu a facut cursa in viata lui poate duce o o masina pana la zona rosie a turometrului . de ce socotiti 50% soferului cand masina alearga ?
cand nu sunt diferente de cp intre masinii atunci poti socot ca soferul este baza dar cand sunt diferente de 10-20 cp intre masinii soferul oricat de bun ar fi nu mai are ce sa faca :)

T@zMania 11-07-06 15:54

Re: Soferul si masina
 
pitu facem proba daca vrei.......iei tu o masina cu 10 cai mai puternica si itzi demonstrez ca te fac pe 400 m........ca sa vezi ca mai conteaza si soferul;)nu ca tu nu ai fi un sofer bun,chiar ai demonstrat asta la buzau...dar trebuie sa te contrazic la faza asta....potzi sa conduci tu subaru si eu dacia ca daca tzi se opreste motorul la start .....sau cine stie ce greseli de incepator faci.....parerea mea e ca in primul rand soferul conteaza si vb in cazul in care masinile ar avea puteri apropiate....

tre 11-07-06 20:02

Re: Soferul si masina
 
mama nu mai puteti fara procente frate.

in buc parca era o d-asta cu karturi, asa ca eu propun sa merem acolo sa vedem care-i cel mai bun chilot dintre noi. cu masinile e mai greu de vazut care-i cea mai buna, dar se poate rezolva cat de cat cu un vtm rasnov-poiana. :)


All times are GMT +2. The time now is 06:19.

- Copyright 2026 4Tuning