Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Matiz - AR 22 ELA (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/192517-matiz-22-ela.html)

pustiu_FUG 19-07-10 08:30

Re: Matiz - AR 22 ELA
 
negru cu rosu NU, mai bine doar negru sau negru cu un gri placut

am avut si eu husa negru cu albastru in culoarea masini si da in uratenie:(

aXXo 19-07-10 13:44

Re: Matiz - AR 22 ELA
 
Salutare,

Cu ce tip de vopsea ai vopsit partea de bord? Sau care au fost paşii, mai exact? (m-ar interesa şi pe mine să-i fac o eventuală vopsire, dar vreau una care să nu se exfolieze după o lună..)

Quote:

Originally Posted by mannuadi (Post 3527003)
rosu chiar da un contrast placut cu bordul negru

Quote:

Originally Posted by pustiu_FUG (Post 3527858)
negru cu rosu NU, mai bine doar negru sau negru cu un gri placut(

Mihai, gusturile nu se discut niciodată... mie personal îmi place la nebunie combinaţia de culori roşu (chiar imperial) cu negru... Iar în ochii mei, matizul acesta chiar îmi place... simplist, dar aparte :)
Felicitări Adi şi succes în continuare, fă tot posibilul, în viitor, pentru jante... e păcat să nu...

mannuadi 19-07-10 21:11

Re: Matiz - AR 22 ELA
 
Multumesc mult
E vopsit cu spray dupli-color ral 3001(rosu dark)
Inainte de vopsire cureti plasticul cu un burete de bucatarie sau smirgel foate fin , degresezi cu benzina da-i un strat de primer plastic si ulterior poti sa da-i cu vopsea si e gata.

Robert_MNW 19-07-10 21:17

Re: Matiz - AR 22 ELA
 
Recomand si eu Dupli color, foarte buna calitatea! Si pentru vopsit e nevoie doar de matuire, eu am folosit mereu o laveta abraziva, fara primer si a tinut mereu!

mannuadi 19-07-10 21:24

Re: Matiz - AR 22 ELA
 
Eu am avut probleme cu bordul a inceput sa se exfolieze dupa cam 6 luni si a trebuit sa il curat tot si sa il vosesc din nou , la partea consolei merge si fara primer este alt tip de plastic .

mannuadi 17-10-10 11:48

Re: Matiz - AR 22 ELA
 
10 Attachment(s)
poze cu noile modificari facute

adi.schumi_tm 18-10-10 14:45

Re: Matiz - AR 22 ELA
 
Quote:

Originally Posted by mannuadi (Post 3733764)
poze cu noile modificari facute

Mai o tapiterie pe scaune negru cu rosu si interiorul e gata.Imi place mult interiorul,bafta.

B-99-SAA 18-10-10 14:57

Re: Matiz - AR 22 ELA
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by adi.schumi_tm (Post 3737122)
Mai o tapiterie pe scaune negru cu rosu si interiorul e gata.Imi place mult interiorul,bafta.

Astea sunt scaune sport de pe un Logan, dar ca idee cum da contrastul... cred ca ar arata bine la tine, tinand cont de restul interiorului. Uite ceva in genul asta:

mannuadi 18-10-10 19:58

Re: Matiz - AR 22 ELA
 
Urmeaza ceva asemanator ,dar nu stiu ce sa fac sa retapitez scaunele sau sa ii pun huse

mannuadi 31-10-10 13:34

Re: Matiz - AR 22 ELA
 
2 Attachment(s)
reglaj oglinzi electrice stanga si dreapta , ceasuri matiz si buton blocare deblocare usi

brutusvmd 02-11-10 05:48

Re: Matiz - AR 22 ELA
 
Quote:

Originally Posted by mannuadi (Post 3733764)
poze cu noile modificari facute

salut!cat costa un set de stopuri din astea?imi iau si eu un matiz zilele astea,si urmeaza sa i fac cateva schimbari

mannuadi 02-11-10 17:24

Re: Matiz - AR 22 ELA
 
Quote:

Originally Posted by brutusvmd (Post 3777336)
salut!cat costa un set de stopuri din astea?imi iau si eu un matiz zilele astea,si urmeaza sa i fac cateva schimbari

intre 100 si 150 ron dar iti mai trebuie haionul si tablele de sub stopuri pt ca care le am pe masina au alta forma sunt putin mai mari

B-72-RZD 08-11-10 23:16

Re: Matiz - AR 22 ELA
 
Eu zic ca daca vopsesti tot bordul negru mat si lasi doar consola centrala rosie o sa ai un bord foarte frumos. Nu ca nu ar fi si acum, dar elementele mici si rosii sunt ca nuca in perete. Ar mai merge niste huse negre cu accente mici de tot rosii si niste presuri negre cu margine rosie.
Imi place mult ce ai facut pana acum si spor in continuare!

marius3030 09-11-10 07:23

Re: Matiz - AR 22 ELA
 
salut!!frumos matiz-ul tau!vad ca i-ai facut cate ceva..pe aici pe colo,dar bara fata ai vopsit-o macar?ca arata naspa rau de tot neagra.
anyway...tine-o tot asa!!!

mannuadi 09-11-10 18:38

Re: Matiz - AR 22 ELA
 
urmeaza huse negre cu rosu
bara fata vai fi inlocuita cu una de matiz 2 pt ca va fi schimbata si capota si alte elemente de caroserie din fata


All times are GMT +2. The time now is 21:52.

- Copyright 2026 4Tuning