![]() |
Re: Matiz - AR 22 ELA
negru cu rosu NU, mai bine doar negru sau negru cu un gri placut
am avut si eu husa negru cu albastru in culoarea masini si da in uratenie:( |
Re: Matiz - AR 22 ELA
Salutare,
Cu ce tip de vopsea ai vopsit partea de bord? Sau care au fost paşii, mai exact? (m-ar interesa şi pe mine să-i fac o eventuală vopsire, dar vreau una care să nu se exfolieze după o lună..) Quote:
Quote:
Felicitări Adi şi succes în continuare, fă tot posibilul, în viitor, pentru jante... e păcat să nu... |
Re: Matiz - AR 22 ELA
Multumesc mult
E vopsit cu spray dupli-color ral 3001(rosu dark) Inainte de vopsire cureti plasticul cu un burete de bucatarie sau smirgel foate fin , degresezi cu benzina da-i un strat de primer plastic si ulterior poti sa da-i cu vopsea si e gata. |
Re: Matiz - AR 22 ELA
Recomand si eu Dupli color, foarte buna calitatea! Si pentru vopsit e nevoie doar de matuire, eu am folosit mereu o laveta abraziva, fara primer si a tinut mereu!
|
Re: Matiz - AR 22 ELA
Eu am avut probleme cu bordul a inceput sa se exfolieze dupa cam 6 luni si a trebuit sa il curat tot si sa il vosesc din nou , la partea consolei merge si fara primer este alt tip de plastic .
|
Re: Matiz - AR 22 ELA
10 Attachment(s)
poze cu noile modificari facute
|
Re: Matiz - AR 22 ELA
Quote:
|
Re: Matiz - AR 22 ELA
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Matiz - AR 22 ELA
Urmeaza ceva asemanator ,dar nu stiu ce sa fac sa retapitez scaunele sau sa ii pun huse
|
Re: Matiz - AR 22 ELA
2 Attachment(s)
reglaj oglinzi electrice stanga si dreapta , ceasuri matiz si buton blocare deblocare usi
|
Re: Matiz - AR 22 ELA
Quote:
|
Re: Matiz - AR 22 ELA
Quote:
|
Re: Matiz - AR 22 ELA
Eu zic ca daca vopsesti tot bordul negru mat si lasi doar consola centrala rosie o sa ai un bord foarte frumos. Nu ca nu ar fi si acum, dar elementele mici si rosii sunt ca nuca in perete. Ar mai merge niste huse negre cu accente mici de tot rosii si niste presuri negre cu margine rosie.
Imi place mult ce ai facut pana acum si spor in continuare! |
Re: Matiz - AR 22 ELA
salut!!frumos matiz-ul tau!vad ca i-ai facut cate ceva..pe aici pe colo,dar bara fata ai vopsit-o macar?ca arata naspa rau de tot neagra.
anyway...tine-o tot asa!!! |
Re: Matiz - AR 22 ELA
urmeaza huse negre cu rosu
bara fata vai fi inlocuita cu una de matiz 2 pt ca va fi schimbata si capota si alte elemente de caroserie din fata |
| All times are GMT +2. The time now is 21:52. |
- Copyright 2026 4Tuning