Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Consiliere achizitie auto (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto.html)
-   -   Help me pick ! (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto/19164-help-me-pick.html)

Bogdan_mb 05-07-06 15:34

Re: Help me pick !
 
C 32 AMG ... multi cai , 4 usi , design frumos.

DyZ 05-07-06 22:01

Re: Help me pick !
 
un subaru impreza wrx sti sh :D

alicee 24-07-06 05:25

Re: Help me pick !
 
un sfat. Dupa ce iti cumperi masina (oricare ar fi ea) gandeste-te ca inaintea ta au fost destui tineri care au sfarsit intr-un copac. Nu o zic cu rautate ..

Nicknamed_13 27-07-06 08:21

Re: Help me pick !
 
Ca masini europene sugerez BMW M3 sau M5, Audi RS4, cat despre japoneze pot sa iti dau alte mii de variante...depinde ce vrei!
Acceleratie de pe loc: Mitsubishi EVO (7,8 sau 9), Subaru WRX STI (dar vezi knu sunt chiar asa fiabile si dak le tot lansezi de pe loc se vor rupe), Nissan Skyline GT-R (vei fi rege!!!!!)

Performante super de pe start rulat: Honda Integra Type-R DC5 (pune-i filtru si bucura-te de manevrabilitate), Honda Prelude (la fel ca Integra), Toyota Supra Turbo (e bunicica), Mazda Rx-7 (ar 2 locuri deci pica)!

Acum depinde de ce consideri tu ca ti s-ar potrivi.....

RA_2fast4u 27-07-06 19:49

Re: Help me pick !
 
daca vrei sa ramai tot pe masini mari incearca un santa fe ;) mortal si ieftin (cu 20 000 iti iei una :P )

Dj_Sotty 27-07-06 20:13

Re: Help me pick !
 
stati ma ca omu nu mai zice nimik! Or fost multi care s`or cam ars mergand in germania cu idei de pe mobile!!! orikum pt cand o sa vezi postu asta nene iti zik o treaba!!
1.Masini japoneze si d`alea = sucks!!! Idea mea !platesti 10 mii de euro Taxe vamale si TVA !!! la ce bani dispui kiar mai mult ! si`ti zik sigur ca o sa ai o surpriza cand vii acasa si treci pe la vama cu gandul s`o inscrii de te sperii si cazi pe spate!
orikum!
2. Golf 5 TSI super ideea ! la 30 de mii il iei full si`ti pui paket r32 si arati de nebun!Motor mik = taxe mici = consum mik = putere super suficienta = ieftina de intretinut!Cea mai ieftina!
3.Audi = masina skumpa si mult mai skumpa de intretinut!o zik ca nu`si merita banii decat pe la 35 - 40 de ani!
4. BMW 535 D paket M Navi estra Plus piele telefon tot ce vrei si`ti mai raman bani dupa ce dai vreo 4 mii pe vama!
4.BMW seriia 3 = la fel undeva mai putin si mai sportiv!
5. Mercedes nu`ti recomand!! Rup topurile la masini defecte in Europa!Plus ca nu`i de tineri!
Altceva ce sa`ti mai zik frate!!! sa vii bine acasa si cu o alegere buna!
:)

Bogdan_mb 03-08-06 02:21

Re: Help me pick !
 
Quote:

Originally Posted by Dj_Sotty
5. Mercedes nu`ti recomand!! Rup topurile la masini defecte in Europa!Plus ca nu`i de tineri!
Altceva ce sa`ti mai zik frate!!! sa vii bine acasa si cu o alegere buna!
:)

lol ... si asta deunde ai aruncato ?

XelleX 03-08-06 02:34

Re: Help me pick !
 
Era pe aici un Rx8 de vanzare.. parca albastru.. si era si un pic tunarit. Mortale masinile astea. De fiecare data cand vad una nu ma pot abtine sa zic mai tare sau mai in gand: "in maxim 2 ani ma vezi la volanul unui rx8."
Dar asta sunt doar eu... :P

dreamer 09-08-06 00:17

Re: Help me pick !
 
Rx8 arata super si motoru ala rotativ chiar e interesant.Optiunea mea ar fi ori m3 ori m5,fan BMW...sau de ce nu WRX Sti.

Dj_Sotty 11-08-06 11:39

Re: Help me pick !
 
omu . .. ti`ai luat masina ??? te`ai intors acasa ???

IV3RSON 16-09-06 14:07

Re: Help me pick !
 
Da...mam intors..cu coada intre picioare... ;))... am citit cu atentie posturile de aici si mam hotarat :) mai astept...in februarie sper sami iau Audi Q7...nui cine stie ce sportiva...da dupa un test drive la o reprezentanta in germania...ma convins...super tare...pana atunci raman cu nissanu` meu... oricum...si mercedes CL500 mia placut la nebunie...da nam gasit niciunul cu cutie manuala... toate automate...si nush d c ziceti ca nui pt tineri...merge suuuper...si plus confortul din interior...da intretinerea...revizii...consum...am auzit ca rupe ;)) oricum multumesc la toti pt ajutorul acordat pana acum...nu va mai luati dupa mobile.de... este un site tot din germania cu preturi reale... www.autohus.de ... incercati sa cautati acolo cand mai vreti sa stiti preturile din germania... si...inca o chestie...ce parere aveti de Q7? :D

Dj_Sotty 17-09-06 18:04

Re: Help me pick !
 
daca esti trecut de 35 baga mare!!!

parca ai sta mai bine intr`un Audi A6 3.0 D Quattro - S Line - Abt (putin tunat de ABT). Am vazut si eu unu` in germania si am cazut spate!! Avea jante Antera in 5 spite pe 20!! Negru tot! full inauntru!!! Vezi tu!!!
ce sa`ti mai zik!

Si un 530 D din 2005 sau 2006 ar merge cu M-packet pe el si restu!!!

Timp mai este . . . . te orientezi!!

Dj_Sotty 17-09-06 18:11

Re: Help me pick !
 
7 Attachment(s)
iar de Mercedes ce sa`ti recomand!!!
Daca ai bani de aruncat in vant ia`ti unu si o sa te lamuresti de el!

ia uite ceva poze cu A6 ABT Si BMW 5-er M-Paket!

Bogdan_mb 17-09-06 18:59

Re: Help me pick !
 
Quote:

Originally Posted by Dj_Sotty (Post 556949)
iar de Mercedes ce sa`ti recomand!!!
Daca ai bani de aruncat in vant ia`ti unu si o sa te lamuresti de el!

credeam ca sa terminat vremea basmelor de genul asta.

IV3RSON 17-09-06 19:24

Re: Help me pick !
 
mmm...place audiul...bmw-ul nu...da tot la q7 raman...momentan :D astept sa iasa si noul x5 la noi ....


All times are GMT +2. The time now is 06:48.

- Copyright 2024 4Tuning