Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - B 69 M S K - 1.8 is (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/19008-e30-69-1-8-is.html)

NightClubRacer 17-06-06 03:46

Re: E 30
 
interesanta evolutia masinii, sa vedem ce iese...sigur va iesi ceva super tare. ;)

comisaru 17-06-06 11:31

Quote:

Originally Posted by Alex-Rahova
s-au folosit suporti de "pisicuta" (E36) . Si Da, cardanul a fost scurtat cu vreo 5 cm .de asemenea am intampinat si cateva piedici precum potrivirea cardanului de urs pe "cuplajul" de la cutie (motorul provine de pe un serie 5 ) si aici am folosit un "cuplaj" de pe pisicuta

Te mai stresez cu cateva intrebari:
Suportii de E36 sunt tot de la un motor M50(respectiv de la motorul pus pe masina)?
Cu suportii de E36, au mai trebuit modificate si prinderile pe punte?
Sudarea cardanului e o operatiune destul de delicata. Au reusit sa-l sudeze astfel incat sa nu bata? Adica au reusit sa-l centreze si sa-l echilibreze?
Merci

Iti pun toate intrebarile astea pt. ca m-ar interesa si pe mine sa-mi pun tot un M50, dar un pic mai "cuminte", adica M50 de 2l si 24v.

Alex-Rahova 17-06-06 11:53

Quote:

Originally Posted by comisaru
Te mai stresez cu cateva intrebari:
Suportii de E36 sunt tot de la un motor M50(respectiv de la motorul pus pe masina)?
Cu suportii de E36, au mai trebuit modificate si prinderile pe punte?
Sudarea cardanului e o operatiune destul de delicata. Au reusit sa-l sudeze astfel incat sa nu bata? Adica au reusit sa-l centreze si sa-l echilibreze?
Merci

da, suportii sunt de M 50 , si au fost modificate decat tampoanele de cauiciuc pe care vin suportii, adica stii..ca au bucatica aia de metal care iese in afara , si intra intr-o gaura mica din punte ca sa evite rasucirea tamponului(s-a taiat bucatica aia de metal). Cardanul a fost echilibrat fara mari probleme.

sper ca in cursul zilei de maine sa postez cateva poze cu masina vopsita. momentan nici eu nu stiu cat de bine a iesit deoarece nu am avut timp sa o vad azi .

<GXZ> 17-06-06 20:21

Re: E 30
 
Cred ca cel mai mult astept eu sa iasa varul tau cu masina, stim noi de ce... :D
Respect!

Alex-Rahova 17-06-06 20:22

1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by <GXZ>
Cred ca cel mai mult astept eu sa iasa varul tau cu masina, stim noi de ce... :D
Respect!

Respect si tie si tuturor membrilor clubului Vrooom Racing

intre timp cel care detine ursul alb , a mai achizitionat un urs, in 4 usi .momentan nu are cine stie ce modificari(la exterior) decat niste prelungiri la spoilerele originale si praguri finutze . despre motor nu am permisiunea sa vorbesc (atat zic :) este un 2.0) . deocamadata s-a investit decat la capitolul muzica cam 1000 si ceva de euro. un hu panasonic,modelul care isi schimba culoarea displayului si al butoanelor, 6 boxe magnat, statie magnat si un subw. infinity
poze cu el am sa pun maine sau poimanine, depinde cand am timp sa-i fac poze si depinde daca am cu ce

singura poza cu masina "noua" ->

<GXZ> 19-06-06 09:02

Re: E 30
 
:) Sunt tentat sa achizitionez si eu inca un urs :) observ ca se poarta...
Oricum alex-rahova, tu probabil ca stii parerea mea despre dgo... masina merita vopsita intr-o culoare klumea si aranjata.... are potential, sincer e unu din putinii ursi in 4 usi care imi plac cum arata, asta dupa VL ;) :))

Alex-Rahova 19-06-06 10:58

Re: E 30
 
Quote:

Originally Posted by <GXZ>
:) Sunt tentat sa achizitionez si eu inca un urs :) observ ca se poarta...
Oricum alex-rahova, tu probabil ca stii parerea mea despre dgo... masina merita vopsita intr-o culoare klumea si aranjata.... are potential, sincer e unu din putinii ursi in 4 usi care imi plac cum arata, asta dupa VL ;) :))

o sa o vopseasca rosu , eu i-am sugerat sa o faca neagra :)
-> inca astept sa fac rost de poze cu ursul alb proaspat vopsit...

<GXZ> 19-06-06 12:02

Re: E 30
 
Bei ce facem aici... :) si tony de la noi vrea tot neagru sa-si faca viitorul urs care trebuie sa apara... ne facem klan de ursi negrii :)

Alex-Rahova 20-06-06 18:08

4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by <GXZ>
Bei ce facem aici... :) si tony de la noi vrea tot neagru sa-si faca viitorul urs care trebuie sa apara... ne facem klan de ursi negrii :)

:joy: :) marfa

poze cu masina vopsita
pozele sunt facute seara cu telefonul :(

<GXZ> 20-06-06 18:22

Re: E 30
 
Felicitari, din cate se vede, pare sa fi iesit destul de bine!

Alex-Rahova 20-06-06 23:29

Quote:

Originally Posted by <GXZ>
Felicitari, din cate se vede, pare sa fi iesit destul de bine!

cat de cat a iesit , sa vedem dupa ce primeste un polish ceva .. poate cine stie , devine si mai interesanta culoarea.

incepand de maine - poimaine masina va intra in procesul de re-asamblare. o sa dureze ceva timp , mai ales asamblarea completa a motorului + instalatia electrica
mai sunt cateva dileme legate de kitul exterior si de faruri / stopuri :rolleyes2

<GXZ> 21-06-06 11:16

Re: E 30
 
Astept cu nerbdare sa vad ce fac baietii de la garaj. sper sa iasa adevarat rau! si Vrooom Racing sa se mandreasca cu ursi de "calitate-superioara" .
Multa bafta

B-69-TAU 22-06-06 01:43

Re: E 30
 
Quote:

Originally Posted by Alex-Rahova
poze cu masina vopsita
pozele sunt facute seara cu telefonul :(

pai si usile si barile le vopsesti separat?

Alex-Rahova 22-06-06 10:35

Re: E 30
 
Quote:

Originally Posted by B-69-TAU
pai si usile si barile le vopsesti separat?

da. au fost vopsite separat

Maroo 29-06-06 23:16

Re: E 30
 
saptana care vine masina va fi gata asamlata si pe strazi....numai ca.... lipsesc multe dupa ia pt ca nu au ajuns inca...ex cip,serpi,faruri,stopuri,kit-ul exterior kit-ul exterior m-tech2 nu am gasit nicaieri :( asa ca daca ma poate ajuta cineva :D) si la muzica nu m-am hotarat inca adica ori nu mai pun nimik ori rup gura targului :) si mai sunt multe care le-am uitat la aceasta ora .....


All times are GMT +2. The time now is 06:26.

- Copyright 2024 4Tuning