![]() |
Re: Renault 5
3 Attachment(s)
Am atasat poze.
E posibil ca in wknd sa fac rost de far si masca. Cheltuieli de reparatie: - bara 100 ron - capota 100 ron - vopsit manopera 120 ron - vopsea 60 ron Astea sunt preturile gasite de mine la service. Si am gasit si - far+masca 80 ron Rotunjim si mai scadem 500 ron din pretul initial. Deci pret nou 3500 ron + piesele de le am acasa: - punte spate - arcuri scurte pe fata - consola centrala cu spatiu pt casetofon si butoane de inchidere centralizata si geamuri el. - carburator solex - toba finala normala de R5 Ce mai trebuie schimbat la masina: - macara dreapta, am observat ca se misca foarte greu de cateva saptamani, nu e rupta dar se misca greu |
Re: Renault 5
Pret nou 3500 ron + piesele de le am acasa:
- punte spate - arcuri scurte pe fata - consola centrala cu spatiu pt casetofon si butoane de inchidere centralizata si geamuri el. - carburator solex - toba finala normala de R5 |
Re: Renault 5
Pretul de 3500 ron devine negociabil - UP.
|
Re: Renault 5
800 euro negociabil + piesele de rezerva
|
Re: Renault 5
Sus cu molia :D
|
Re: Renault 5
M-am decis, masina merge la reparat. Caut far stanga si masca.
Masina inca ramane de vanzare. Pret negociabil. |
Re: Renault 5
Pret nou - 600 euro fix.
|
Re: Renault 5
Valabil - in weekend am pornit masinuta si totul e ok, am dat si o tura cu ea sa mai rulam putin.
Apoi am intors-o la garaj unde va sta in continuare pana trece iarna. Sus cu masinuta - 600 euro. |
Re: Renault 5
Cateva poze cu interiorul imi poti trimite?
|
Re: Renault 5
up de la mine :D ufff...daca as avea banii acum as lua-o :-s ceva schimburi cu un laptop si niste bani te ar interesa? :) ( scuze daca suna suna cam patetic :-s )
|
Re: Renault 5
5 Attachment(s)
Poze cu interiorul masinii.
Acelasi pret de 600 euro fix. |
Re: Renault 5
I-am luat masca fata, urmeaza si farul dreapta si ma apuc de reparatii.
|
Re: Renault 5
Am luat si farul dreapta, urmeaza reparatie pt revizie ITP.
Inca de vanzare. |
Re: Renault 5
Masina a intrat la reparat, urmeaza ITP si e gata de vanzare.
|
Re: Renault 5
Masina este aproape gata, ultimele reglaje la frane si directie ca sa trecem ITP-ul fara probleme.
Ar mai fi macaraua pt geamul dreapta fata pe care nu o gasesc de fel. Voi posta poze cu masina reparata cum ajung la Ploiesti. |
| All times are GMT +2. The time now is 02:39. |
- Copyright 2026 4Tuning