Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tg-Jiu (https://forum.4tuning.ro/415-tg-jiu.html)
-   -   bmw E30 turbo (https://forum.4tuning.ro/415-tg-jiu/188740-bmw-e30-turbo.html)

GTXR 19-05-10 15:53

Re: bmw E30 turbo
 
kituri turbo gasesti pe ebay in state dar nu stiu cat sunt de bune,in plus nu au toate piesele necesare ...dupa ce ai rezolvat partea asta urmeaza electronica ,cred ca cel mai bun pt treaba asta e WPPu' .

http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=kit...286.m270.l1313

bobiMOM 19-05-10 18:57

Re: bmw E30 turbo
 
Quote:

Originally Posted by calingruia2001 (Post 3372827)
da de e34 si nu cred ca merge la prinderi e mai mare are buzele alea nu vine la suruburi stii tu ca merge

Da, trebuie schimbat decat capacul din spate...oricum depinde ce raport are? Depinde ce motor vrei? Catzi cai? Trebuie sa studiezi f bine inainte de a lua decizii!

Ruff_Ryders 20-05-10 19:06

Re: bmw E30 turbo
 
frumos ursulet...bafta la modificari;))

calingruia2001 21-05-10 14:47

Re: bmw E30 turbo
 
da stiu ca trebuie sa studiez motorul l am luat e 25 24v si kit de turbo nu am luat dar trebuie sa vin si sa ma gandesc cam ce e mai bine in fine vad eu ma gandesc

calingruia2001 21-05-10 14:48

Re: bmw E30 turbo
 
Quote:

Originally Posted by Ruff_Ryders (Post 3376318)
frumos ursulet...bafta la modificari;))

mersi sper sa iasa bine ca daca nu e belea

Ruff_Ryders 21-05-10 14:50

Re: bmw E30 turbo
 
las ca trebuie sa iese daca pui suflet;))

andy4M3 29-05-10 20:47

Re: bmw E30 turbo
 
RATZOO !!! daca tu pui pe masina asta TURBO .... eu o sa trec la triciclete...
M-as bucura sa faci asta ....dar m-as si mira in acelas timp k ai mai zis tu k faci si nu ai mai facut .........SPOR LA TREABA:peace:

calingruia2001 30-05-10 13:29

Re: bmw E30 turbo
 
Quote:

Originally Posted by andy4M3 (Post 3400082)
RATZOO !!! daca tu pui pe masina asta TURBO .... eu o sa trec la triciclete...
M-as bucura sa faci asta ....dar m-as si mira in acelas timp k ai mai zis tu k faci si nu ai mai facut .........SPOR LA TREABA:peace:

da mai am mai zis ca fac dar nu am mai facut o ca nu am mai avut dispozitia necesara acuma o fac pe bune apropo a zis barzoiu ca ti o da la jumate ca te ai *** pe tine pt un milion jumate cand scoti mata....

andy4M3 30-05-10 14:43

Re: bmw E30 turbo
 
BINE BA .....o sa ma feresc:D:D:D SA TE VAD CE FACI CU URSU K SUNT CURIOS .... :peace:

MarioCrT 31-05-10 16:53

Re: bmw E30 turbo
 
andy parcă aveai şi tu un proiect legat de un BMW . Ce ai mai făcut cu el ?

andy4M3 31-05-10 17:07

Re: bmw E30 turbo
 
INK ESTE !!!! Mai trebuie vopseaua si e completa .....MOMENTAN "FONDURI INSUFICIENTE":sad: in rest complet tot de la lambodoors la ultimu twiter pt sunet in masina :dribble: Sper sa ma invart cat mai repede si de vopsea :peace:

PANA ATUNCI SPOR LU' RATZA LA E30 :peace::peace::peace:

fitanu-vasi 03-07-10 23:08

Re: bmw E30 turbo
 
Baa lasa turbo, pune motor de m5 e 60.
Ia uite ce face:
'' https://www.youtube.com/watch?v=HiRaJaJK_dw ''

'' https://www.youtube.com/watch?v=lS5yD...eature=channel ''


All times are GMT +2. The time now is 05:22.

- Copyright 2026 4Tuning