![]() |
Re: Transfagarasan Car Day
Bravo baieti ma bucur sa vad cat mai multe evenimente in Romania .Felicitari si la mai multe ,cred ca o sa iasa super tare ,in primul rand locatia e de nedescris TRANSFAGARASAN.Bravo bravo.
|
Re: Transfagarasan Car Day
Frumoasa initiativa, dar nu cred ca se va concretiza la data respectiva.
Portile tunelului de la Balea Lac sunt inchise, sudate, (d.c. sudate, pentru a nu intra zapada in tunel in timpul iernii ca draq o mai scoate de acolo) pana la data stabilita de deschide a Transfagarasanului, eu asa stiam ca este procedura. Cu privire la locul stabilit de pornire al itinerariului, barajul Vidraru, locul ales nu este potrivit pentru adunarea unui numar mare de masini, nefiind loc, stationarea pe baraj fiind interzisa. Ca o sugestie privind locul de intalnire, mai potrivit mi se pare la baza cetatii Poienari, aproximativ km 58, e mai mare spatiul. |
Re: Transfagarasan Car Day
Eu sunt nascut in Curtea de Arges stau la jumate de ora de baraj si Transfagarasan si multe lucruri aici nu sunt in regula doar daca aveti aprobare de la politie sa se faca ceva de genu!
De ce spun asta sambata la baraj unde vreti voi sa va intalniti e FULLLLL dac amai veniti si voi cu 2 masini cu siguranta nu aveti loc sa le puneti! In legatura cu Transfagarasanu tunelul nu am auzit de cand ma stiu sa se deschida innaitne de termen doar cand au fost cei de la Top Gear dar acum nu stiu tinand cont ca este destul de cal si voi asigurati ca este ok se poate sa dea drumu mai devreme. Drumul este destul de greu de jos de la cetatea poenari pana putin dupa baraj apoi au inceput sa asfalteze este oarecum ok! Daca aveti nevoie de detalii imi puteti lasa PM. Oricum felicitari un eveniment frumos! |
Re: Transfagarasan Car Day
Detaliile se mai pot schimba pana in saptamana in chestiune; in cazul in care organizarea (autoritatile), nu decid sa aprobe toate conditiile evenimentului. In orice caz, fie ca vin 5 masini, fie ca vin 50, atat costurile cat si distractia va fii la fel.
Ca si situatie de urgenta, se poate rezuma doar la partea de nord a drumului, dinspre Sibiu. |
Re: Transfagarasan Car Day
pe 12 iunie se tine e36 meet ar fii fost bine sa organizati in alta zi
|
Re: Transfagarasan Car Day
o lista cu cei inscrisi?
|
Re: Transfagarasan Car Day
Evenimentul E36 nu este responsabilitatea noastra. Acest eveniment nu necesita zeci/sute de masini... daca se intampla sa coincida cu altele, imi pare rau pentru cei care ar fii vrut sa vina si nu vin. In rest... fiecare cu al lui. :)
Lista cu cei inscrisi nu s-a alcatuit inca, clubul ShadowCrew fiind implicat in pregatirea show-ului de la Alba Iulia din weekend-ul tocmai incheiat. Probabil se va alcatui in decursul acestei saptamani. |
Re: Transfagarasan Car Day
Fotografii facute in urma cu o saptamana circa, pe transfagarasan
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-..._4547117_n.jpg http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-..._5464555_n.jpg Mai multe aici: https://www.facebook.com/#!/photo.php...22118081162459 |
Re: Transfagarasan Car Day
Portiunea dinspre Curtea de arges catre tunel sau dinspre Sibiu?
|
Re: Transfagarasan Car Day
Dinspre sibiu :)
Cand a fost raliul argesului era inchis nu stiu acum ... insa cred ca l-au deschis ... :) pozele cu 350zu sunt facute acum .. 2 saptamani aproape .. |
Re: Transfagarasan Car Day
Am vorbit ieri si zapada s-a cam topit, iar drumul este deschis.
|
Re: Transfagarasan Car Day
A fost un eveniment incredibil. Nu multi au venit, dar cei care au ales sa petreaca acest weekend pe Transfagarasan
nu au regretat alegerea facuta. Pe langa kilometri peste kilometri de asfalt parcurs pe "the best road in the world", oaspetii au savurat clipe de neuitat alaturi de comunitatea de tuning din Romania. Atat la cina festiva, la focul de tabara precum si la surpriza facuta de organizatori (un foc de artificii), fiecare s-a simtit de minune alaturi de natura, asfalt si bolizi. Pe masura ce le primesc, voi posta cateva poze... Iar mai tarziu in aceasta noapte, o scurta filmare din partea mea cu 350z-ul si "urmaritorii", un BMW E30 si un Ford Mondeo. Cei care au fost, sunt liberi sa-si posteze pozele, filmarile, etc.; |
Re: Transfagarasan Car Day
17 Attachment(s)
si ceva poze de la eveniment,
pacat ca n-au fost mai multi, e o experienta de neuitat, imi pare rau ca i dind't bring the right car :) |
Re: Transfagarasan Car Day
|
Re: Transfagarasan Car Day
Foarte reusit filmul,felicitari!
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:05. |
- Copyright 2026 4Tuning