![]() |
Re: Inca Un Accident
DDD ... shtii care e ideea .. cand eshti cu conserva pe strada eshti si te simti in sigurantza si uitzi k ala care e pe 2 roti .. si la 50 la ora daca pica de pe motor poate sa moara ... plus de asta .. viteza .. k de obicei a mai facut o victima , un tanar nevinovat. Gandeshte-te in felul urmator k daca el venea cu 150 cel de la volan nu putea aprecia viteza lui si / sau poate chiar nu l-a vazut ...
oricum pacat , pacat k s-a mai dus o viata nevinovata , cat despre cuvintele spuse despre tine nu pot sa spun nimik pot spune k sunt frumoase dar nu se cade asa ceva aici .. si nu tin partea nimanui .. nici a motociclishtilor si nici a automobilistilor ps: psycho a redactat cele de mai sus ;) |
Re: Inca Un Accident
facea fitze forum`u si a postat ea in locul meu ...
|
Re: Inca Un Accident
Era vorba de un sfat al unui om care a vazut cum un tanar si-a prapadit viata din cauza neatentiei, plus ca este un subforum de motociclism, poate va fi invatare de minte pentru cei care se cred invincibili, poate din 10 motociclisti unul se va gandi de doua ori inainte de a baga mana in gaz, nu mai vreau sa-mi numar prietenii pe degete si nu mai vreau sa vad tineri morti in accidente.
In fiecare zi vad incepatori pe motociclete atat de puternice incat ar face sa paleasca si un motociclist experimentat, vad inconstienti care ruleaza cu viteza fara casca si echipament de protectie, nu am vrut sa lezez pe cineva, am vrut doar sa va atrag atentia ca aveti doar o viata si aia este foarte pretioasa. Inconstienta este de ambele parti, si toti, fie ca suntem automobilisti, fie ca suntem motociclisti suntem afectati de gereslile zmeilor din jurul nostru. Aveti grija de voi. D. |
Re: Inca Un Accident
Acum ceva timp a fost pus pe forum un film cu un tip care la fel a murit din cauza unui accident cu un autoturism. Filmul este destul de macabru in sensul k tipu este filmat cu moare si chiar cu plange zicand k nu vrea sa moara , este incredibil , ramai marcat cand vezi asa ceva si eu unu mi-am jurat k atunci cand in spatele meu este un motociclist sa fac orice imi sta in putintza pentru ai facilita trecerea si de a nu fii eu cel care doamne fereshte ii pune capat zilelor . de aceea prin oras in deosebi belesc ochii in oglinzi daca aud vreun motor .. si merg cu geamul intredeschis pentru ai auzii , tinand cont de faptul k vara a inceput si vor fii din ce in ce mai multi , numarul lor se va marii ... cred k ne revine atat noua cat si voue responsabilitatea de a spori / marii atentia pe drumurile puvblice ..
|
Re: Inca Un Accident
Quote:
dar... dk nu toti ,makar cativa sa ii ajutam... |
Re: Inca Un Accident
e urat ceea ce s-a intamplat, poate vom invata si noi cate ceva din accidente, sa fim mai atenti la cei pe 2 roti. Si eu sunt un mare pasionat 2 roti, dar ma cam feresc sa ies si sa ma plimb singur. D-zeu sa-l ierte!!! :(
|
Re: Inca Un Accident
Ma bucur sa aud asta, ma bucur cand vad ca si voi va straduiti, pentru ca am vazut multi soferi care taiau fata motocicletelor intentionat, ma bucur ca si voi vreti sa schimbati ceva, sper sa nu mai trebuiasca sa aud ca mi-a murit un prieten doar pentru ca "Nu l-am vazut domne!"
Va multumesc. |
Re: Inca Un Accident
vai mama...grav grav de tot ..socante pozele ,cel putin pt mine :(
d-zeul sa-l aiba in grija acolo sus |
Re: Inca Un Accident
D-zeu sa il ierte. imi pare foarte rau cand vad si aud de astfel de evenimente. inca in RO nu ma simt protejat nici in maisna, cu atat mai putin pe 2 roti. nu am carnet cu A, dar am vazut si auzit destule incat sa ma dea inapoi de la achizitia unui motor. in RO inca e macel pe sosele!
|
Re: Inca Un Accident
\dumnezeu sa il ierte saracul baiat offff
|
Re: Inca Un Accident
Ba baietzi eu am fost la locul accidentului...in viatza mea nu am mai vazut asa ceva...cand am vazut baiatula ala cu motociclate cum statea intins pe jos nu imi venea sa cred...am zis ca nu mai conduc niciodata...Dumnezeu sa il ierte!!!:((
|
Re: Inca Un Accident
Nu va doresc sa vedeti asa ceva niciodata...sper sa uit ce am vazut...tremur numai cand ma gandesc!
|
Re: Inca Un Accident
Quote:
|
Re: Inca Un Accident
RIP Odihneasca-se in pace (EU mai bine mor asa decat bolnav la pat si vai mortii mei.)
|
Re: Inca Un Accident
R.I.P........ Nu mai am cuvinte.....
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:10. |
- Copyright 2026 4Tuning