Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Matiz- BR-11-APR (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/179538-matiz-br-11-apr.html)

banzay 13-05-10 17:19

re: Matiz- BR-11-APR
 
Quote:

Originally Posted by mihaimita25 (Post 3356421)
astazi fac rotile cromate

Mai bine nu... sincer... :cry: Nu e masina pe care sa stea bine cromul, cum zicea si pustiu...

B-99-SAA 14-05-10 12:24

re: Matiz- BR-11-APR
 
nu fac reclama dar... ia-ti BMW negru, acolo merge crom la roti! nu pune crom pe matiz, mai ales pe al tau... nu vrem sa fim rai, dar cred ca nu da deloc bine cromu...asa cum vrei tu sa-l pui... asteptam rezultatul final! (poate te razgandesti intre timp).

Robert_MNW 14-05-10 13:49

re: Matiz- BR-11-APR
 
:???:Crom?! Sau spray crom, ca ma indoiesc sincer ca ai cromat jantele si ornamentul:-)asteptam pozele...

mihaimita25 14-05-10 14:55

re: Matiz- BR-11-APR
 
5 Attachment(s)
uitati aici baeti luati aminte si mai urmeaza

opia 14-05-10 15:29

re: Matiz- BR-11-APR
 
Ce sa iau aminte?...

Rotiile sunt dragute, dar ce ai facut la stopuri nu imi place, puteai sa le faci negre decat sa pui chestia aia pe ele...Incearca sa mergi pe un stil clean ...Cromul pe masinile mici nu se potriveste...

B-99-SAA 14-05-10 15:34

re: Matiz- BR-11-APR
 
sigur nu ai gresit varsta acolo la profil....? acu 6-7 ani punea tata crom si abtipilduri pe masina.... scuza-ma, dar nu da deloc bine cromul ala pe haion. jantele sa zicem ca arata cat de cat bine, dar dadeau bine si negre... sunt curios care e next level de "tiuning", pentru ca daca o tot tii in croame o sa arate a masina de pensionar :sad: sper sa nu te superi pe mine, tot ce am zis am facut-o sa fie constructiv pt tine. sper sa vad o schimbare in cele ce vor urma la masina ta.

aleks 14-05-10 15:36

re: Matiz- BR-11-APR
 
Quote:

Originally Posted by mihaimita25 (Post 3359682)
uitati aici baeti luati aminte si mai urmeaza

ai vopsit jantele argintii (presupun ca nu crezi ca ala e crom), ai un tips pe toba, ai multa banda din plastic argintiu de Vitan lipita pe portbagaj si pe partea frontala, si doua bucati de autocolant rosu pe stopuri. tu le consideri modificari. ok, alegerea ta...
practic ce ai vrea sa-i faci masinii?
deocamdata e un matiz rosu stock, si se pare ca va ramane asa o perioada.
daca vei decide sa o modifici, ce planuri ti-ai facut legate de treaba asta? sau ce anume vrei sa scoti din ea cand vei fi facut deja destui pasi in directia asta?

mihaimita25 14-05-10 16:10

re: Matiz- BR-11-APR
 
da asta e opinia voastra dar sa stiti ca jantele sunt vopsite si lampile la fel dar nui nimic asta a fost placerea mea nu ma intereseaza prea mult parerea altora fac ce imi place si ce pot.

aleks 14-05-10 16:31

re: Matiz- BR-11-APR
 
E normal sa faci ce iti place, de aia e masina ta, s-o modifici cum iti place.
Trebuie sa stii insa ca nu te sfatuiesc de rau, ci incerc sa te ajut sa-i creezi o imagine buna, nu una de "inca un Matiz cu Vitan-style".
Poti, cu aceleasi eforturi si fonduri, s-o ajuti mai mult, daca tot te-ai decis sa-i faci cate ceva.

Robert_MNW 15-05-10 08:40

re: Matiz- BR-11-APR
 
Quote:

Originally Posted by mihaimita25 (Post 3359682)
uitati aici baeti luati aminte si mai urmeaza

:shock:Deja nu mai pot sa dorm noaptea, oare ce mai urmeaza?! O codita de rechin cromata cu leduri sau 'stergatoare cromate' cand ii pui?

mihaimita25 15-05-10 09:12

re: Matiz- BR-11-APR
 
Sustin ca am impresia ca exagerati..masina nu va ajunge "Vitan Style"..:rolleyes2

pustiu_FUG 15-05-10 10:31

re: Matiz- BR-11-APR
 
Quote:

Originally Posted by mihaimita25 (Post 3361143)
Postul de mai sus l-am scris de pe userul colegului meu de servici..din greseala..
Sustin ca am impresia ca exagerati..masina nu va ajunge "Vitan Style"..:rolleyes2

sa iti explic putin stilul "vitan"- treaba cu stopurile cred ca este copiata de pe un matiz tot rosu, doar ca este o MARE diferenta, el a venit peste stopuri cu tabla de la portbagaj , nu autocolant sau mai rau vopsite!!. Jantele sunt normale, iar benzile cromate..nustiu , nu le vad rostul, te ajuta cu ceva? cateodata este necesar sa renunti la frumusete pentru necesitate, dar aici nu vad nici o necesitate..

cum s-a spus si mai sus, nu vad nici un viitor frumos..bafta!

mihaimita25 18-05-10 09:16

re: Matiz- BR-11-APR
 
referitor la pustiu sa sti ca treaba cu stopurile nu a fost copiata de la nimeni a fost sincer ideia mea si cu rotile la fel nu stiu unde ai vazut tu asa nu te supara pe mine imi exprim opinia.:arrow:

pustiu_FUG 18-05-10 12:15

re: Matiz- BR-11-APR
 
ideea ta facuta prost cu stopurile..si jantele, ce idee? asa vin din fabrica:)) ori negre ori argintii:))

Robert_MNW 18-05-10 13:29

re: Matiz- BR-11-APR
 
Care jante argintii bre'...nu vezi ca sunt 'cromate' :-)


All times are GMT +2. The time now is 03:14.

- Copyright 2026 4Tuning