Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Mercedes (https://forum.4tuning.ro/128-masina-mea-mercedes.html)
-   -   mercedes 450SEL 6.9 (https://forum.4tuning.ro/128-masina-mea-mercedes/17469-mercedes-450sel-6-9-a.html)

Iulixxx 03-06-06 17:32

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Impresionanta masina.in Bucuresti pe Iancu De Hunedoara pe partea dreapta cu 50 de m inainte de intrarea in pasajul Victoriei e o masina exact ca asta(verde) abandonata.Masina nu arata prea rau in afara de praful care s-a cimentat pe ea.Eu cred ca proprietarul o are de mai mult timp si a abandonat-o pe motive de consum.Un impatimit ar lua-o imediat la pret de nimic si nu cred ca ar trebui o suma prea mare pt a fi reconditionata.

vlad_Mafiotu 03-06-06 21:51

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Frumos mertzanu`.daca ii dai talpa cat itzi consuma la suta ?

andr3y-TAM 07-06-06 15:48

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
cat poa` sa ia?!:) 30 -40... hai 50 :))

ediflorianus 07-06-06 16:38

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
18 am vb eu cu tipul... dar de ii dai talpa ia mai mult

ediflorianus 07-06-06 19:01

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
m-am documentat pe net ... are suspensii hidraulice gen citroen ... marfa de tot masina... e inaintea erei sale... e unica... si e prima si ultima cu asemenea motorizare... din nefericire sunt doar 8000 de bucati fabricate vreodata :(

Cosmin255 09-06-06 10:34

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
adevarata rau masina , sa o stapanesti sanatos , e superba

liviu69sel 12-06-06 12:31

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
deci ca sa raspund mai multor intrebari: masina are un consum mediu de 18l/100km(daca e nevoie suge si mult mai mult nu-i problema la 6900cmc), amoartizoarele sunt intr-adevar ca la citroen dar vor fii inlocuite in vara asta cu altele; atat amortizoarele cat si arcurile fiindca masina e mult prea moale si mult prea inalta.
tot in vara asta va mai primi si o teava de esapament sport din inox din fata pana in spate si atunci va suna ca un dodge charger.pana acuma doar am scos vata antifonica din toba si sound-ul sa modificat deja mult asa ca am sperante mari daca o sa-i pun tevi de inox.

valib 12-06-06 12:54

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
pfoaj....
felicitari pentru masinuta!
la ce pret se invarte una ca asta?

alex_starGOD 27-07-06 01:13

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Este o adevarata piesa de colectie masina! Este greu sa gasesti cuvinte de lauda pt o asemenea bijuterie. Singurul impediment cred k este condsumul cam mare de benzina...

schneider 16-08-06 21:00

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Duamne e frumoasa nu am cuvinte deci asa ceva mai rar sa ai grija de ea ...ca nu e doar o masina :) Vb lui alex star e o piesa de colectie . Despre uraganul ce il ai sub capota no comment. :)

Alexc2vtr 17-08-06 21:45

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Este intradevar una dintre cele mai frumoase Mercedesuri pe care eu le-am vazut.
Sa o stapanesti sanatos e o bijuterie

84 HOT 16-09-06 19:04

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
spune-mi de cel abandonat... cel verde din bucuresti... ca acu este pe autovit unu ca asta din pacate cu motor schimbat... e s280 cu motor de 2380 parca din 86 tot v8 si stare asemanatoare la 3000 euro... dar vreau sa stiu de cel abandonat... daca stie cineva ceva vreau sa stiu... as vrea sa refac asa ceva...

Bogdan_mb 17-09-06 12:51

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Quote:

Originally Posted by liviu69sel (Post 444987)
deci ca sa raspund mai multor intrebari: masina are un consum mediu de 18l/100km(daca e nevoie suge si mult mai mult nu-i problema la 6900cmc), amoartizoarele sunt intr-adevar ca la citroen dar vor fii inlocuite in vara asta cu altele; atat amortizoarele cat si arcurile fiindca masina e mult prea moale si mult prea inalta.
tot in vara asta va mai primi si o teava de esapament sport din inox din fata pana in spate si atunci va suna ca un dodge charger.pana acuma doar am scos vata antifonica din toba si sound-ul sa modificat deja mult asa ca am sperante mari daca o sa-i pun tevi de inox.

Parerea mea , las-o asa cum e, adica ORIGINALA si nu o strica cu tevi inox si alte prostii ca nu e masina de racing si niciodata nu va fii. Suspensile si acelea nu ar merita sa le schimbi dar daca te incomodeaza la condus e alceva (totusi sa le pastrezi pe cele originale). Toate cele bune.

PaulMIG 27-09-06 12:30

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Superba Liviule. Cand vii cu ea prin sibiu la o intalnire sa o vedem si noi. Mai intra pe topicul cu Sibiu si mai vb acolo. Mult noroc cu mashina in continuare...

sebaaa 10-10-06 22:13

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
super misto
dar cum a zis si wtcvictim, nu o schimba
e marfa asa
..k nu e hot rod..e masina din clasa premium, de lux chiar..k sa fi avut in anii 80 o masina cu motor de 7 litri..era lux nu gluma
misto rau


All times are GMT +2. The time now is 00:29.

- Copyright 2026 4Tuning