Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia Nova Gt De Brasov (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/17434-dacia-nova-gt-brasov.html)

Arshi 18-05-06 22:41

Re: Dacia Nova Gt De Brasov
 
..da mah ...asta arata bne ..nam ce zice ..super frumoasa asa lasata .........e calumea

N3bun3L 19-05-06 23:15

Re: Dacia Nova Gt De Brasov
 
felicitari pt masina........cat te-au costat modificari......dak poti sa imi spui si mie un pret....bafta in continuare..............si las-o asa nu o mai incarca cu spoilere.....

quick_5hifter 21-05-06 23:45

Re: Dacia Nova Gt De Brasov
 
si uite asa raman cate unii ca mine (carcotasi) fara replica :shock:
superba masina, am senzatia de deja-vu, cred ca mai era o s-nova de DJ cu aceeasi culoare, cu bun gust facuta, dar fara garda coborata...o sa pun niste poze cu un cielo din constanta, aceeasi culoare, pentru a da un exemplu de bari care s-ar potrivi pe masina
edit: taule, cred ca ai gresit ceva: cauciucurile nu cumva sunt 195/50/r15? par mai mari decat ale mele :rolleyes2 daca nu, mea culpa :oops:

SirNenea 21-05-06 23:49

Re: Dacia Nova Gt De Brasov
 
Quote:

Originally Posted by quick_5hifter
si uite asa raman cate unii ca mine (carcotasi) fara replica :shock:
superba masina, am senzatia de deja-vu, cred ca mai era o s-nova de DJ cu aceeasi culoare, cu bun gust facuta, dar fara garda coborata...o sa pun niste poze cu un cielo din constanta, aceeasi culoare, pentru a da un exemplu de bari care s-ar potrivi pe masina

mai quick_5hifter eu cred ca tie ti sa pus pata pe cielo ala a :lol: :lol: :lol: glumeam

quick_5hifter 21-05-06 23:52

Re: Dacia Nova Gt De Brasov
 
glumeai tu, dar sa stii ca asa e, mi s-a pus pata pe el...cielo ala mi se pare o masina superba, desi omul a avut doar o idee geniala...usor de pus in practica....si a iesit ceva simplu si frumos, zic eu, vom mai vedea pareri dupa ce pun pozele

SirNenea 21-05-06 23:54

Re: Dacia Nova Gt De Brasov
 
mie nu prea mi se pare ca e chiar asa pragurile nu prea imi plac si poate mai multe dar nu mai mil aduc aminte prea bine dar stiu ca e dastul de jos si ...... offtopic scuze

D_M_X 22-05-06 00:01

Re: Dacia Nova Gt De Brasov
 
folie, clante eliminate,oglinzi de bmw ursulet,un capat de toba mai dragut..ceva oval sau dublu dar drept,semnale albe si cam atat..eventual neoane....Jantele si suspensia fac toti bani ,ischimba masina in proportie de peste 50%

Bik3rBoy 31-05-06 22:45

Re: Dacia Nova Gt De Brasov
 
on-topic te rog..... nu invers

AliNOS 01-06-06 01:19

Re: Dacia Nova Gt De Brasov
 
imi place ca e lasata mai jos, imi plac jantele cat de cat. nu imi place pedalierul (se vede ca acoperitoarea aia momo nici nu acolopera toata pedala de acceleratie; sfatul meu gaseste unele pe dimensiuni mai mici care sa se potriveasca cu dimensiunile actuale ale pedalelor), nu imi plac firele alea iesite pe acolo (zici ca e o bomba cu atatea fire pe acolo; cauta sa le maschezi cumva si parerea mea e ca e bine sa-ti faci o podea din aia de aluminiu striat), nu imi place plasa cu care a fost inlocuita grila radiatorului.. una peste alta parerea mea e ca s-a inceput binisor daca asta e doar inceputul, daca nu, mi se pare dezamagitoare... ca sa spun asa.. numai bine

MagicOne 01-06-06 10:31

Re: Dacia Nova Gt De Brasov
 
stopurile nu par sa aiba un look excelent, nu are praguri, capatul de toba ma duce cu gandul la kitch, jantele sunt ok, si cred ca vrea a fii un low rider

Flow 13-07-06 22:55

Re: Dacia Nova Gt De Brasov
 
Quote:

Originally Posted by Most_Wanted
IMI place ff mult caum arata asa lasata ......ce firma sunt suspensiile?
volanu nu prea imi place ....jantele da bine pe ea la fel si gatu de toba ....


Suspensile sunt custom made :lol: facute la un mosuletz care face suspensile pt baietzii care alearga la raliuri
volanu momo :)

Flow 13-07-06 22:58

Re: Dacia Nova Gt De Brasov
 
Multzumesc pt aprecieri si sfaturi
am observat ca aproape toata lumea a observat lipsa pragurilor , am vrut sa pun ceva dar foarte succint care sa nu iasa prea mult in evidentza asa ca am preferat sa o las asa decat sa i pun ceva badaran
intradevar stopurile par cam uzate din cauza ca au etanseitate 0 - o sa incerc sa le etansez mai bine dupa care sper sa scap de aceasta problema:rolleyes2

Flow 13-07-06 22:59

Re: Dacia Nova Gt De Brasov
 
Quote:

Originally Posted by quick_5hifter
si uite asa raman cate unii ca mine (carcotasi) fara replica :shock:
superba masina, am senzatia de deja-vu, cred ca mai era o s-nova de DJ cu aceeasi culoare, cu bun gust facuta, dar fara garda coborata...o sa pun niste poze cu un cielo din constanta, aceeasi culoare, pentru a da un exemplu de bari care s-ar potrivi pe masina
edit: taule, cred ca ai gresit ceva: cauciucurile nu cumva sunt 195/50/r15? par mai mari decat ale mele :rolleyes2 daca nu, mea culpa :oops:

Toyo 195 45 15:rolleyes2

Bigu 14-07-06 10:01

Re: Dacia Nova Gt De Brasov
 
mi se pare mie sau e cu gpl??????? :) spoiler spate bushon????

Flow 14-07-06 10:03

Re: Dacia Nova Gt De Brasov
 
Quote:

Originally Posted by Bigu
mi se pare mie sau e cu gpl??????? :) spoiler spate bushon????

Dap 8) :shock: :twisted:


All times are GMT +2. The time now is 03:53.

- Copyright 2024 4Tuning