Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   O Tigra!!!! (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/17262-tigra.html)

TM-84-DMX 12-06-06 16:31

Re: O Tigra!!!!
 
Am un prieten ce a urcat motorul ala pe la 180 de cp ... kiar mai mult .... dupa ce monteaza axele o sa aiba pe undeva pe la 200 ,masina bate civic type R pe 400 de m ;)...deci are potential

B-69-TAU 13-06-06 01:44

Re: O Tigra!!!!
 
si topicul asta duce???? unde?

X-Ray-Eyes 13-06-06 01:55

Re: O Tigra!!!!
 
Quote:

Originally Posted by B-69-TAU
si topicul asta duce???? unde?

La Balaceanca !

Kooks_Tigra 13-06-06 21:19

Re: O Tigra!!!!
 
Cunosk un neamt kare are o tigra cu motorul de la calibra .........cu turbina de la A4 18 turbo ...............ia ghiciti kati calusei avea ...........avea un sistem de franare de frana mai repede dekat accelera...........oricum tigra asta a facut un m3 anu 2003 de .......cu vreo 4 masini distanta pe 400 m ..............

mihai88 13-06-06 21:48

Re: O Tigra!!!!
 
Quote:

are o tigra cu motorul de la calibra
ce spui mah?!.....mai da pe la scoala de mecanici......stiu de la un mecanic(de 15 e mecanic)si nu merge sa pui motor de calibra pe tigra...pffff
Quote:

avea un sistem de franare de frana mai repede dekat accelera
.....avea parasuta?




sincer si fara suparare nu imi place tigra....e prea mica


b-69-tau topicul duce la infinit :lol:

mike20 14-06-06 15:34

Re: O Tigra!!!!
 
mai cauta pe net...k eu vazusem opel tigra cu motoru 2.0 16v sfi...si opel corsa cu motorul de 2.0 turbo...

Kooks_Tigra 20-06-06 01:02

Re: O Tigra!!!!
 
Auzi copilu ia hai sa iti mai dau o veste de sa iti smulgi paru din cap ...................pe ultima tigra type1# tunata in germania a incaput motorul de la astra GTC asta nou 2000C Turbo ................si daka mai vrei sa stii intercooleru a fost marit de 3 ori tubina cu efekt fluture si rinfortarea motorului pt nos ...................si de sistem de franare nu ma pricep dar nu cred ka nici u nu stii pre multe dekat mine !!!!!!!!Salutari si mai documenteazate copilu

MC Mate 21-06-06 20:10

Re: O Tigra!!!!
 
Quote:

Originally Posted by mihai88
ce spui mah?!.....mai da pe la scoala de mecanici......stiu de la un mecanic(de 15 e mecanic)si nu merge sa pui motor de calibra pe tigra...pffff
.....avea parasuta?




sincer si fara suparare nu imi place tigra....e prea mica


b-69-tau topicul duce la infinit :lol:


Uitate mai mult pe net.Macar pe topicul asta si vei gasi Tigra cu C20XE care se gasesti printre altele si pe Calibra !!!

Tigra16VTuner 21-06-06 22:31

Re: O Tigra!!!!
 
si eu am Tigra cu motorul din Calibra, ieste posibil!

GTA 25-06-06 22:49

Re: O Tigra!!!!
 
Quote:

Originally Posted by mihai88
ce spui mah?!.....mai da pe la scoala de mecanici......stiu de la un mecanic(de 15 e mecanic)si nu merge sa pui motor de calibra pe tigra...pffff
.....avea parasuta?




sincer si fara suparare nu imi place tigra....e prea mica


b-69-tau topicul duce la infinit :lol:



Cred ca te refereai la motorul C20LET de pe Calibra.........care intr-adevar e foarte complicat de pus pe o Tigra.........dar nu imposibil.

D_M_X 26-06-06 02:24

Re: O Tigra!!!!
 
1 Attachment(s)
a incaput pe corsa....deci pe tigra incape sigur si daca te uiti la celalat topic cu tigra ai sa vezi una care asa ceva...deci mecanicul tau ori nu stie si se da cunoscator ,ori e prost

danutSZY 11-07-06 22:55

Re: O Tigra!!!!
 
1 Attachment(s)
I-TI DAU O IDEE.......VOPSESTE TOT CE AI VOPSIT CU ALBASTRU IN ALB SI I-TI GARANTEZ CA O SA-TI PLACA.......INCEARCA DOAR......!!!!!!!!

X-Ray-Eyes 12-07-06 01:24

Re: O Tigra!!!!
 
Quote:

Originally Posted by mihai88
ce spui mah?!.....mai da pe la scoala de mecanici......stiu de la un mecanic(de 15 e mecanic)si nu merge sa pui motor de calibra pe tigra...pffff

Nu te supara , dar mecanicul ala repara balamalele la usile de la WC sau era tāmplar ???
Ca daca intradevar e mecanic auto , inseamna ca face parte dintre cei foarte prosti ... sau dintre cei care au batut tabla toata viatza la dacii din 1970 toamna si nu stiu decat sa schimbe placutzele de frana si sa stranga shuruburile...
ce dracu ma ... tu nu te uiti ca sunt Tigre cu V6 de 2500Cm3 sub capota , ca sunt Ursuletzi cu V12 sub capota de 5665Cm3 , etc ??? cum draq ala de 2000 nu merge pus pe Tigra ?
Numai daca dai search pe google gasesti la pagini de nu reusesti sa le "rasfoiesti " intr-o noapte ...

TM-84-DMX 12-07-06 19:06

Re: O Tigra!!!!
 
Bah :)) eu nu am aberat ,am un prieten care are c20XE pe Tigra si merge spectacol ! Bine...are N-modificari facute.Daca ati umblat pe la curse a fost prezenta odata si pe la Craiova la ceva liniutze... acum merge mult mai tare,si in curand va primii si o cutie in 6 trepre de pe calibra turbo >:)(kitul de adaptare a a ajuns deja 800 de iepuroi:(( mai trebuie sa gaseasca o cutie)

GTA 12-07-06 23:37

Re: O Tigra!!!!
 
Quote:

Originally Posted by TM-84-DMX
Bah :)) eu nu am aberat ,am un prieten care are c20XE pe Tigra si merge spectacol ! Bine...are N-modificari facute.Daca ati umblat pe la curse a fost prezenta odata si pe la Craiova la ceva liniutze... acum merge mult mai tare,si in curand va primii si o cutie in 6 trepre de pe calibra turbo >:)(kitul de adaptare a a ajuns deja 800 de iepuroi:(( mai trebuie sa gaseasca o cutie)


Mult mai bine decat F28 ar merge un Getrag de pe bertone,pentru motorul ala aspirat........


All times are GMT +2. The time now is 06:32.

- Copyright 2026 4Tuning