Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bacau (https://forum.4tuning.ro/80-bacau.html)
-   -   My Car...........my Love............pareri Vreau (https://forum.4tuning.ro/80-bacau/17260-my-car-my-love-pareri-vreau.html)

acidutzzu 10-05-06 09:35

Re: Tigra vs Passat
 
Opelul tau e benzina si mult mai usor, passatul e motorina(mai lenesh...) si are ~2tone, dar cred ca dupa ce a intrat turbina in functiune la vw nu mai puteai sa stai dupa el! tigra... motoru e cam mic...dar la marimea mainii se preteaza bine si mai ales alea 16 valve!Ce ai putea sa faci la motor...? Pai incepi cu evacuarea si cu filtru de aer! evacuare custom,(daca stii pe cineva bun) doar finala sa fie de firma, saxofoanele le poti largi si polisha! un radiator custom! eu as profita din plin de alea 16 valve si le-as pune arcuri sport!pune-i o pompa de benzina cu debit marit,un amplificator de scanteie si poate un flash sau cip tuning!Masina ta nu e facuta pt multi cai, e mica si usoara(nu ti-o spun cu rautate, nu te supara), vreau sa ajung la faptul ca iti trebuie bare stabilizatoare, amortizoare si arcuri sport, distantiere si jante adevarate si pe spate cred ca ai tamburi(ai sub 100de cai...), nu ai ABS, deci monteaza pe fatza un kit de franare cu cel putin4 pistoane pe etrier! Daca vrei cand vii in tzara si ai bani de bagat in ea te ajut eu sa o faci!!!

Kooks_Tigra 11-05-06 23:34

My Car...........my Love............pareri Vreau
 
6 Attachment(s)
Ce ziceti..............mai am de pus un eleron de la un marpha si cred o aerografie cromata........Ce ziceti???8) 8)

Kooks_Tigra 12-05-06 00:06

Re: Tigra vs Passat
 
Tatae dar motorul e atins stai linistit
vezi ce poti sa imi gasesti de un kompresor volumetrik de la un clk sau de la cooper s in tara si zimi kat kosta

Andr3i 12-05-06 00:34

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
Nice! Sa creasca mare :)

O singura chestie am observat. Difuzorul din portiera dreapta...

1. Decupajul
2. Acopera-l

In rest totul mi se pare frumos si OK! ;)

aleks 12-05-06 13:45

ti-ma dat mesaj pe privat, ai acolo detalii pentru eleron...

ce inseamna la tine motor atins?
modificat sau lovit? :D

Al3xika 12-05-06 13:55

Re: Tigra vs Passat
 
Quote:

Originally Posted by Kooks_Tigra
Am o tigra 1400 16v (90hp originali) motorul ii atins putin.Am tras cu un passat de-al unui prieten 1900TDI 130hp.1°2°3° iam stat cu mult in fata.Ce ziceti sa ii mai fak ceva la motor................????

Salut...Faci o liniuta cu un polo tot 1.9 TDI dar 100 hp?:rolleyes2

Kooks_Tigra 13-05-06 00:45

Ce ziceti de tigra asta..........sinceri
 
7 Attachment(s)
Inca nu va-ti dat cu parerea ............ce ziceti de masinutza mea?? accept orice defec.....chiar mi-ar place sa gasiti un defect sa il aranjezi...........cum iar sta un vinil cromat????????

mertan 13-05-06 06:40

Re: Ce ziceti de tigra asta..........sinceri
 
eu zic sa schimbi putin toba. ar f tare o toba rotunda... gen cu au aia pe japoneze... i-ar sta bine.

Kooks_Tigra 13-05-06 10:34

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
nu ma cand am zis ca motorul e atins am filtru in carbon BMC toba dublu dtm cu suflu si cip(test=101 cai pe ruli calibrati)

mertan 13-05-06 12:08

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
nu exista filtru de carbon... ce ai tu cred ca este filtru de aer sport intr-o carcasa din fibra de carbon pentru o mai buna concentrare a fluxului de aer care intra in filtru...

Andr3i 13-05-06 12:08

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
Ok, te astept si eu la o linie cand vii ;)

SFW 13-05-06 19:06

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
Quote:

Originally Posted by mertan
nu exista filtru de carbon... ce ai tu cred ca este filtru de aer sport intr-o carcasa din fibra de carbon pentru o mai buna concentrare a fluxului de aer care intra in filtru...

Pai el a zis filtru in carbon ... adik cum ai zis si tu ca, cutia e din carbon. Si asta din carbon e bun si ca se mentine rece :???:

mertan 13-05-06 21:03

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
ma scuzi... am citit naspa... romana asta... :)

Kooks_Tigra 14-05-06 03:37

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
stati asa nu va ingramaditi ka nu am o herghelie sub masina tatae
oricum ne vedemin august

Al3xika 14-05-06 04:29

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
eu m-am programat primu :) damn guys :)


All times are GMT +2. The time now is 15:57.

- Copyright 2024 4Tuning