Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - 2000! (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/171033-e46-2000-a.html)

KiLLaH 19-02-10 22:19

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by ady_viteza (Post 3104351)
Ce motorizare are?

2.0 benzina .... nu e cine stie ce, dar sunt multumit!

Andr3ii 21-02-10 17:50

Re: E46 - 2000!
 
o sa arate super bine dupa ce o lasi mai jos :D

KiLLaH 21-02-10 17:53

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by Andr3ii (Post 3109693)
o sa arate super bine dupa ce o lasi mai jos :D

trebuie neaparat lasata mai jos, problema e cu banii de suspensie :)) s-au epuizat din fonduri .... astept sa vand niste jante ca sa rezolv si suspensia!

crysty.bobok 21-02-10 18:14

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

2.0 benzina .... nu e cine stie ce, dar sunt multumit!
e destul de buna motorizarea ...

KiLLaH 21-02-10 18:27

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by crysty.bobok (Post 3109808)
e destul de buna motorizarea ...

intrebare off-topic, cui vand si eu jantele mele?:)))) 17 inchi, 5 prezoane se potrivesc pe E46 si alte modele nust exact.... 1200 lei set 4 cauciucuri + 4 jante !!!

KiLLaH 22-02-10 19:41

Re: E46 - 2000!
 
Se pare ca am noroc! Am rezolvat niste lucruri si se pare ca saptamana asta imi voi pune suspensia pe masina (cel putin asa sper), daca nu saptamana viitoare! asa ceva vreau => http://www.jom.de/products/gb/Specia...ad-spring.html

Astept pareri!

ExTreMe88 22-02-10 20:29

Re: E46 - 2000!
 
BMW ul e BMW .. frumoasa masina ,sa o stapanesti sanatos in continuare ,mult succes

KiLLaH 22-02-10 20:31

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by ExTreMe88 (Post 3113710)
BMW ul e BMW .. frumoasa masina ,sa o stapanesti sanatos in continuare ,mult succes

ms mult! am condus multe marci de masini, dar sincer........BMW`ul ...parca are ceva.....ce nu are nici o marca auto! ....

road_runner 22-02-10 21:04

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by KiLLaH (Post 3113450)
Se pare ca am noroc! Am rezolvat niste lucruri si se pare ca saptamana asta imi voi pune suspensia pe masina (cel putin asa sper), daca nu saptamana viitoare! asa ceva vreau => http://www.jom.de/products/gb/Specia...ad-spring.html

Astept pareri!

E ok daca nu ai pretentii mari... Daca ar fi dupa mine nu as lua-o, as lua KW sau Weitec sau AP, ceva un pic peste 500 euro... Crede-ma se simte diferenta in timp ;)

KiLLaH 22-02-10 21:10

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by road_runner (Post 3113926)
E ok daca nu ai pretentii mari... Daca ar fi dupa mine nu as lua-o, as lua KW sau Weitec sau AP, ceva un pic peste 500 euro... Crede-ma se simte diferenta in timp ;)

inteleg partea cu timpul, dar totusi consider ca nu e "kitch" nici asta. plus ca am auzit ca se comporta foarte ok. ...iar pt o suspensie de peste 500 E mai am de asteptat cateva luni, iar din pacate...jantele nu mai vor sa astepte :D

JusT_SaY_BoBo 23-02-10 18:35

Re: E46 - 2000!
 
stopurile nu ai de gand sa le schimbi abia acum le-am observat..

RoByNeT 23-02-10 18:43

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by road_runner (Post 3113926)
E ok daca nu ai pretentii mari... Daca ar fi dupa mine nu as lua-o, as lua KW sau Weitec sau AP, ceva un pic peste 500 euro... Crede-ma se simte diferenta in timp ;)

nu neaparat. diferentele la suspensii le simti la alea de peste 1000 e mai exact cu reglaj si pe duritate. La astea difera doar rigiditatea din fabrica. La drumurile noastre toate sunt la fel :) iti recomand site`ul www.e46fanatics.com. O sa vezi acolo ce si cum. Sunt incercate cam toate. Orice iti trece prin cap. Spor la alegeri.

KiLLaH 23-02-10 20:44

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 3116696)
nu neaparat. diferentele la suspensii le simti la alea de peste 1000 e mai exact cu reglaj si pe duritate. La astea difera doar rigiditatea din fabrica. La drumurile noastre toate sunt la fel :) iti recomand site`ul www.e46fanatics.com. O sa vezi acolo ce si cum. Sunt incercate cam toate. Orice iti trece prin cap. Spor la alegeri.

ms pt site, am sa ma uit sa vad ce gasesc! pai astea la care am dat eu link`ul, au reglaj pe inaltime si duritate... :) si la drumurile noastre nu pot sa optez oricum pentru o duritate prea mare, ca la prima groapa........se duce si masina cu totul!

KiLLaH 23-02-10 20:45

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by JusT_SaY_BoBo (Post 3116670)
stopurile nu ai de gand sa le schimbi abia acum le-am observat..

dupa cum spuneam si in prezentarea mea : "momentan le fac fumurii, iar pe viitor am de gand sa le inlocuiesc cu stopuri pe led"

KiLLaH 25-02-10 19:48

Re: E46 - 2000!
 
azi s`au apucat de pus suspensia pe masina, si surpriza .....:au ajuns la concluzia ca nu pot s`o puna...(mecanicii astia........pf),cica nu se potriveste, ca n`au primit nust ce garnituri, ca telescopul nu se blocheaza ca se roteste, etc......, in consecinta am hotarat sa o duc s`o pun la service`ul care colaboreaza cu firma prin care mi`am adus suspensia...........(cica 100% se potriveste), asta ramane de vazut maine ...sper sa iasa bine, o sa atasez poze!


All times are GMT +2. The time now is 15:25.

- Copyright 2026 4Tuning