Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica VW (https://forum.4tuning.ro/322-zona-tehnica-vw.html)
-   -   pornire golf 4 (https://forum.4tuning.ro/322-zona-tehnica-vw/169911-pornire-golf-4-a.html)

BogdanWVB 27-02-10 10:09

Re: pornire golf 4
 
tot nu stie nimeni care ar fi problema,porneste din prima dar trebuie sa tin cheia invartita vreo 5-10sec???????????????

Swat-Cat 01-03-10 07:39

Re: pornire golf 4
 
zi si tu da daca e benzina sau diesel si cati cai are...

BogdanWVB 01-03-10 10:39

Re: pornire golf 4
 
benzina 1.6 16v 105cp

Swat-Cat 01-03-10 13:02

Re: pornire golf 4
 
incearca sa pui contactul de 3 ori si il ti cate 2 secunde... si vezi cum porneste..... sa nu se dezamorseze rampa de injectie

bitang 09-03-10 08:19

Re: pornire golf 4
 
Salutare....eu am rezolvat problema asta cu pornitul la G5 tdi doar prin resoftare.Inainte de asta am reconditionat electromotorul,schimbat sonda de apa,filtre dar fara nici un rezultat.

BogdanWVB 25-10-10 10:27

Re: pornire golf 4
 
tot cu problema mea veche(pornirea),toate filtrele schimbate+clapeta curatata+carbunii de la electromor schimbati si tot degeaba,dupa mine mi-au ramas de schimbat bujiile si de curatat injectoarele sper ca problema sa fie la una din astea doua,daca se ofera cineva cu un sfat e bine venit;)

Bizonul 11-01-11 17:37

Re: pornire golf 4
 
ai schimbat bujiile pana la urma?

BogdanWVB 12-01-11 08:22

Re: pornire golf 4
 
nu am reusit sa le schimb,doar am verificat una si pareau ok

remi50 10-05-17 17:36

Re: pornire golf 4
 
Vă salut , am luat și eu un golf 4 din 2000 , 1,4 16v , benzina ,am curățat clapeta de accelerație , pt că oscila relantiul , și-a mai revenit puțin dar nu total , și legat de pornire , la fel dimineață la prima cheie nu vrea să pornească , îi dau iar și pornește bine
Mă gândesc și eu ce aș putea face să fie normal, să pornească din prima , în mers merge bine , și dacă opresc de mai multe ori pe zi , numai sunt probleme


All times are GMT +2. The time now is 18:21.

- Copyright 2026 4Tuning