![]() |
Re: pornire golf 4
tot nu stie nimeni care ar fi problema,porneste din prima dar trebuie sa tin cheia invartita vreo 5-10sec???????????????
|
Re: pornire golf 4
zi si tu da daca e benzina sau diesel si cati cai are...
|
Re: pornire golf 4
benzina 1.6 16v 105cp
|
Re: pornire golf 4
incearca sa pui contactul de 3 ori si il ti cate 2 secunde... si vezi cum porneste..... sa nu se dezamorseze rampa de injectie
|
Re: pornire golf 4
Salutare....eu am rezolvat problema asta cu pornitul la G5 tdi doar prin resoftare.Inainte de asta am reconditionat electromotorul,schimbat sonda de apa,filtre dar fara nici un rezultat.
|
Re: pornire golf 4
tot cu problema mea veche(pornirea),toate filtrele schimbate+clapeta curatata+carbunii de la electromor schimbati si tot degeaba,dupa mine mi-au ramas de schimbat bujiile si de curatat injectoarele sper ca problema sa fie la una din astea doua,daca se ofera cineva cu un sfat e bine venit;)
|
Re: pornire golf 4
ai schimbat bujiile pana la urma?
|
Re: pornire golf 4
nu am reusit sa le schimb,doar am verificat una si pareau ok
|
Re: pornire golf 4
Vă salut , am luat și eu un golf 4 din 2000 , 1,4 16v , benzina ,am curățat clapeta de accelerație , pt că oscila relantiul , și-a mai revenit puțin dar nu total , și legat de pornire , la fel dimineață la prima cheie nu vrea să pornească , îi dau iar și pornește bine
Mă gândesc și eu ce aș putea face să fie normal, să pornească din prima , în mers merge bine , și dacă opresc de mai multe ori pe zi , numai sunt probleme |
| All times are GMT +2. The time now is 18:21. |
- Copyright 2026 4Tuning