Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Scuterul meu (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu.html)
-   -   Top Speed - Cine a prins mai mult (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu/167462-top-speed-prins.html)

andrew 46 07-02-10 12:01

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
eu am mers 85-86 km/h cu phantomul meu..
nu are nici o modificare . nimic..si era drum drept

alex_bmw1992 07-02-10 17:30

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
My Aprilia Leonardo 125cc 130km/h putin la vale....

ALeXF12 07-02-10 18:06

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
140km/h
malaguti f12 ...

porsheGTS 07-02-10 18:16

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
ohoo...dar ce setari aveai pe el(dami un pm)!!!

JuST_GiuGiu 07-02-10 19:43

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by ALeXF12 (Post 3061640)
140km/h
malaguti f12 ...

:O ai cumva vro dovada ca mai facut curios:D:o:o:o

razvy_91 07-02-10 19:54

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Malaguti-ul lui este de 100 cc si mai este si tuning , deci nu ii de mirare :D

ALeXF12 07-02-10 20:39

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
cum zice Razvy :D

JuST_GiuGiu 07-02-10 21:49

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
atunci e greseala mea!Imi pare rau si respetele mele!

kill^^ 09-02-10 16:55

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Malaguti f15, 105,paralel cu un fiat punto,dovada nu am pt ca nu am cablu de kilometraj , dar dupa ce va intra iarasi la modificari, motor,si tot carenajul o sa va arat si dovezi,ps motor 80,toba sport leo wince sa intins cam pe 1km,sprint foarte mare nu am pt ca mi varza cureaua si rolele;)si carburatorul e stok.Am prins 105 pe strada eminescu din baia mare unde era fostul targ auto,si am mers pana aproape de piata.

jipianu 09-02-10 17:23

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
am si eu un MBK Nitro i-am pus kit de 70cc dar tot degeaba mai mult de 80-85 nu fuge...
cam ce ar trebuie sa ii mai cumpar ?

rinzou 09-02-10 18:25

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
@jipianu : toba,variator,ambreiaj,jiglor sau chiar carburator mai mare.

shoby13 10-02-10 08:45

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
scopul acestui pool nu este acela de a spune cat ati prins cu scuterul tau ( sau nah daca al tau fuge peste 100 atunci e bine poti sa spui + dovada (video/foto) ) Parerea mea este ca acest pool se adreseaza celor ce au mers cu mai multe scutere si sa posteze cu care dintre ele a prins mai mult

jipianu 11-02-10 19:16

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
multumesc rinzou

shoby13 12-02-10 10:27

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
momentan marca YAMAHA este pe 1 dupaia urmeaza pe locul 2 aprilia si malaguti si alte marci este pe locul 3

Norby89 17-02-10 10:41

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
100km/h cu piaggio nrg 2 si 90km/h cu yamaha aerox .8)


All times are GMT +2. The time now is 20:41.

- Copyright 2026 4Tuning