![]() |
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
Quote:
http://www.motoring-news.co.uk/images/geely-gt1.jpg http://www.motoring-news.co.uk/images/geely-gt2.jpg http://autos.weltdertechnik.de/images/48.jpg |
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
Quote:
|
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
ionut_cluj intr-adevar sunt concepte. Deci e cale lunga pana sa scoata asa ceva pe uzina,eu unul nu am incredere in asa ceva,adica as da banii pe un matiz decat pe un Richh M1 cu 3 usi.Si Smartul parerea mea nu prea merita banii,e o masina de oras,dar destul de scumpa pentru ce vrea sa fie.
seven_dj comparatia cu Bmw nu isi are rostul. Ce nu compari bmw cu o firma tare ? De ce intotdeauna comparati o marca slaba cu bmwul,sau e bmwul talon in lumea masiniilor ? |
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
...ladita cu parbriz:))
|
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
Quote:
Geely GT are motor 3.5 V6 310 CP, ce zici, egaleaza performantele unui bmw cat d cat decent din anii 90? apropo d inspiratia lor: ca ce aston martin arata? @Street: important e ca oamenii fac efort si-si dau interesul pentru ceea ce construiesc. Noi cumparam Fabia si Clio Symbol. |
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
Quote:
|
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
Quote:
e urata rau, as conduce-o numai daca as fi nevoit :-s |
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
Quote:
Ma rog, ideea e ca potential exista, iar cei care taie si spanzura ar trebui sa numere pana la 10 inainte sa posteze despre industria auto chinezeasca. E simplu: nu pot merge decat in sus. |
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
Quote:
hai ca nu comparam industria germana cu cea chineza... in nici-un domeniu nu se pot compara calitativ. si asa, vw cand a luat audi nu a aruncat direct pe piata in fiecare segment, cum e acum, si acelasi lucru si cu skoda. nu au intrat din prima pe piata foarte tare stiind ca au de lucrat si la imagine, infrastructura si etc |
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
Quote:
Degeaba viseaza la modele cu design placut si calitate (E ca si cum ai cere Daciei sa scoata un model de 30.000 de euro,cu de toate,nu il va cumpara nimeni iti zic eu la banii ai alte modele,ai de unde alege),inca n-au prestigiul sa zicem,nu sunt asa cunoscuti.Si cred ca Fabia si Clio sunt peste orice model low-cost cu piele,esp,abs,6 air-baguri la 5000 de euro care se face acordeon. |
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
Eu cred ca Fabia este cu putin peste un pahar cu apa plata. Cea mai scarboasa masina de pe piata, alaturi de Audi A2.
Dar despre altceva vorbim: ce vroiam eu sa transmit de la inceput este ca INTENIE EXISTA, POTENTIAL EXISTA. Trebuie sa avem rabdare cu chinezii, nu inteleg de ce li se doreste raul. Eu unul astept cu interes sa ajunga la nivelul calitativ al industriei auto europene... concurenta nu face rau nimanui. |
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
O sa cumpere chinezii toate companiile producatoare de masini sa vedem atunci sceptici si critici auto cand le va scrie made in china pe airbag.
|
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
Pana una-alta le scrie Made in Romania pe airbaguri:))
|
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
Quote:
|
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
In Romania chiar se fac lucruri de calitate, asta daca aia care le fac vor asta.
Chinezii mai au de lucru mult pana sa vina cu ceva serios cu adevarat pe piata dar cu siguranta pana la urma le va iesi, mai ales ca au cumparat cate ceva din companiile mari din Europa, au de unde invata. Pana una alta cred ca puternic din spate vin coreenii, ei se afla deja la un nivel acceptabil acum si au progresat mult in ultimii ani. |
| All times are GMT +2. The time now is 18:55. |
- Copyright 2026 4Tuning