Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Vanzari Cumparari Machete (https://forum.4tuning.ro/508-vanzari-cumparari-machete.html)
-   -   Aduc machete de pe Ebay si Amazon. (https://forum.4tuning.ro/508-vanzari-cumparari-machete/161525-aduc-machete-ebay-amazon.html)

steaua23 19-01-10 00:00

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Salut,

Ma intereseaza si pe mine niste preturi pentru urmatoarele machete:

1. http://cgi.ebay.de/1-18-Solido-VW-Go...item4a9dd0c194

2. http://cgi.ebay.de/VW-Golf-4-GTI-Rev...item414c48bef6

3. http://cgi.ebay.de/VW-Golf-4-IV-GTI-...item414c3be12a

4. http://cgi.ebay.de/Maisto-1-18-BMW-3...item2ea9eed4f1

5. http://cgi.ebay.de/1-18-BMW-M3-GTR-S...item45f080cd8e


sorry ca am dat asa multe linkuri, dar vreau sa am de unde alege. nu prea inteleg bine germana, dar cred ca unele din modelele selectate sunt cu licitatii.

Decodat 19-01-10 09:26

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Golf 1 Rosu am licitat pentru cineva dar o sa sara de 300 lei.
Golf 4 o sa ajunga peste 200 lei.
Golf 4 GTI - asta nici nu mai vorbesc peste 350 lei.
Bmw - asta e fix 38 Euro cu totul.
Bmw GTR scump tare :shock:

steaua23 19-01-10 13:58

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Merci ca ai avut rabdare sa-mi calculezi pretul la fiecare.
Poate gasesti tu un golf 4 gti la pret mai convenabil ... si ne intelegem. As dori pe rosu in principal, dar in functie de pret e buna orice culoare.
E36 ... am gasit poze cu el si nu imi pare prea bine facut ... modelul bburago ... asa ca momentan sunt in cautare de golf gti la pret bun.

cristi_iasi 21-01-10 09:59

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Salut,

Spune-mi te rog daca poti sa cumperi macheta asta si care sunt costurile pana in Iasi. LINK Astept un raspuns.

Toate cele bune,

Cristi ;)

Decodat 21-01-10 12:25

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Astept raspuns cu pretul transportului.

cristi_iasi 21-01-10 12:44

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
OK, imi dai un semn cand ai totul calculat.

Mersi.

promo 21-01-10 12:48

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
am 2 intrebari /nelamuriri

cum platesti tu astora ?
unii nu trimit in romania....deci cum le aduci in tara?

mersi.


Quote:

Originally Posted by steaua23 (Post 2991377)
Salut,

Ma intereseaza si pe mine niste preturi pentru urmatoarele machete:

1. http://cgi.ebay.de/1-18-Solido-VW-Go...item4a9dd0c194

2. http://cgi.ebay.de/VW-Golf-4-GTI-Rev...item414c48bef6

3. http://cgi.ebay.de/VW-Golf-4-IV-GTI-...item414c3be12a

4. http://cgi.ebay.de/Maisto-1-18-BMW-3...item2ea9eed4f1

5. http://cgi.ebay.de/1-18-BMW-M3-GTR-S...item45f080cd8e


sorry ca am dat asa multe linkuri, dar vreau sa am de unde alege. nu prea inteleg bine germana, dar cred ca unele din modelele selectate sunt cu licitatii.


nuculetul 21-01-10 13:16

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Are pe cineva in Germania, care le colecteaza de la vanzatori (ii vin pe adresa respectivului din Germania) si acest cineva i le trimite pe urma in Romania. Cred...

Decodat 21-01-10 14:38

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Nuculetul ce spui tu e 100% adevarat.;) Bineinteles, omul plateste transportul pana in Ro.

Decodat 21-01-10 18:09

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Quote:

Originally Posted by cristi_iasi (Post 2999280)
OK, imi dai un semn cand ai totul calculat.

Mersi.


Vrea 43$ pentru prima macheta si 15$ pentru urmatoarele.
Deci 23+43+10=76$ total.

cristi_iasi 21-01-10 19:08

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Salut,

Nu te supara, dar eu nu am inteles ceva, de unde 43 de dolari prima macheta?? Ea e 23 pe site + transport + comisionul tau nu? Nu inteleg de unde scorul asta! Mai explica-mi odata mai amanuntit.

Mersi!

Decodat 21-01-10 22:01

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Vrea 43$ TRANSPORTUL pentru o singura macheta.
23$ costa ea si 10$ comisionul.

promo 21-01-10 22:01

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Quote:

Originally Posted by nuculetul (Post 2999387)
Are pe cineva in Germania, care le colecteaza de la vanzatori (ii vin pe adresa respectivului din Germania) si acest cineva i le trimite pe urma in Romania. Cred...

adica eu platesc de 2 ori transportul -> odata de la vanzator la omul tau si incaodata de la omul tau la tine ( mine ) + comision ... cam scump...

Decodat 21-01-10 22:05

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Nu Promo, e foarte simplu. Omul plateste pretul machetei + transportul afisat pentru Romania, spre exemplu 15 E si comisionul atat. Restul e treaba mea, transportul in Germania ma intereseaza pe mine.

cristi_iasi 21-01-10 23:25

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Multumesc pentru ca te-am deranjat, dar prefer sa mai astept poate apare pe aici, sau stie altcineva cum as putea sa aduc mai ieftin.

Te salut,
Cristi ;)


All times are GMT +2. The time now is 00:50.

- Copyright 2026 4Tuning