Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Opel tuning (https://forum.4tuning.ro/136-opel-tuning.html)
-   -   Club Corsa C (https://forum.4tuning.ro/136-opel-tuning/160465-club-corsa.html)

emperor122986 29-03-11 19:37

Re: Club Corsa C
 
http://www.magnatuning.ro/ro/product...ody-Kit-Unique aici sunt niste kituri faine (parerea mea) numa bani sa ai:D

krissti 15-09-12 09:20

Re: Club Corsa C
 
ati abandonat club corsa c :(? mi-am cumparat si eu un corsa C si vroiam sa mai aud pe la voi una alta eventual schimb pareri oprinii

26WRC 18-09-12 19:41

Re: Club Corsa C
 
eu o mai am pe a mea si vreau sa-mi mai iau una:)

krissti 19-09-12 07:14

Re: Club Corsa C
 
ce model ai u?

26WRC 20-09-12 18:10

Re: Club Corsa C
 
x10xep 2004, fara ac, doar trapa

krissti 20-09-12 19:25

Re: Club Corsa C
 
slabut :D am 1.2 75 caluti model njoy servo aer geamuri oglinzi (electrice) ;)

26WRC 22-09-12 22:00

Re: Club Corsa C
 
Quote:

Originally Posted by krissti (Post 5181210)
slabut :D am 1.2 75 caluti model njoy servo aer geamuri oglinzi (electrice) ;)

iti dai seama ca am si eu servo si geamuri electrice:)
1.2 twinport e fain, e mai agila in oras 1.0 de 60cp decat cea de 1.2 de 75;)

TNC 14-10-12 19:46

Re: Club Corsa C
 
https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...-twinport.html
Twinport-ul meu :D !!!

harlequinm 21-12-12 20:19

Re: Club Corsa C
 
Acum 2 luni, mi-am luat si eu o Corsa C 1.2 Twinport din 2005 in 3 usi (97.000 km) cu toate optiunile cred (are ABS,EPS,geamuri electrice,oglinzi electrice si incalzite,clima,stopuri negre).. sunt foarte multumit de ea..
Initial voiam o Corsa D 1.2/1.4 dar nu mai erau pe mobile la banii pe care ii aveam eu..
In oras trage bine de tot.. cu,consumul nu stiu cum sta.. nu prea ma pricep..nu merg la consum. In afara inca nu am testat-o..
Per total este o masina buna.. imi fac treburile cu ea.. o mai tin un an si trec pe honda.

Big Andrew 23-12-12 15:39

Re: Club Corsa C
 
Stimati Corsari,am si eu o problema.Am o Corsa C GSi pe care tocmai am accidentat-o:((
In urma accidentului trebuie sa imi schimb puntea spate si o fuzeta.Acuma vine problema:merge sa pun o punte de alt model de corsa C dar totodata sa imi pastrez si franele pe disc? sau eventual ce alt model de punti se potriveste pe modelul meu.Am auzit ca s-ar potrivi puntile de Astra dar nustiu ce sa zic...
Multumesc anticipat,
Andrei.

mihai panait 13-01-13 20:22

Re: Club Corsa C
 
2 Attachment(s)
suspensie sport fixa marca koni...nou nouta nefolosita......800 lei....pentru opel corsa B si C si opel tigra...

z4pp 08-08-13 18:03

Re: Club Corsa C
 
Salut ,sunt proaspat posesor de opel corsa c,1.2 twinport din 2005, vroiam sa stiu cum pot activa functia de bord computer...vreau sa va spun ca am casetofonul original al masinii cd30, are butonul de BC, display GID este mare, clima si comenzi pe volan(pot intra in BC si din comenzile dp volan)...iar daca apas pe butonul BC imi apare doar TIMER... vroiam sa stiu daca pot activa si functia de bc sa imi arate consumul la masina... multumesc frumos

marius_07 15-12-13 16:09

Re: Club Corsa C
 
Buna sunt si eu posesorul unui opel corsa de 1 litru an fabricatie 2001 si am o probleme adica mai multe, prima problema este ca mi se opreste in mers sau la relantiu si se aprinde becul de baterie in bord dupa aceea porneste la prima cheie dar acul turometrului nu mai functioneaza dupa ce o pornesc iar functioneaza , a doua e fuel trim bank P0170 am pus-o la diagnostic, joc in volan, si la viraje se aude un sunet asa de pocnit in partea stanga fata
Va multumesc de ajutor.

krissti 15-12-13 20:07

Re: Club Corsa C
 
parerea mea ca ar fi bobina de vina pt ca se opreste la relantii

marius_07 16-12-13 21:55

Re: Club Corsa C
 
multam fain si numa bine cum se zice pe la noi


All times are GMT +2. The time now is 23:26.

- Copyright 2026 4Tuning