Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Renault tuning (https://forum.4tuning.ro/139-renault-tuning.html)
-   -   Renault Clio Symbol (https://forum.4tuning.ro/139-renault-tuning/15791-renault-clio-symbol.html)

uscki 25-04-07 22:47

Re: Renault Clio Symbol
 
care-i rolul chip tunningului..stiu ca-i rescrie softul..bla..bla..bla..dar de unde vin caii astia..il forteaza..CARE-I FAZA?:?:

stefan_88 10-05-07 16:23

Re: Renault Clio Symbol
 
sal lume ...am si yo un symbol de 1.5 dci ...si nush ce fel de kit exterior se potriveste ...:( ...ma puteti ajuta si pe mine ??? :D

geti 10-05-07 21:29

Re: Renault Clio Symbol
 
In viziunea mea nu e o masina pentru care designul sa fie un atu,vorbesc de modificarile ulterioare.Cautati ceva in stil RS,este mult mai frumos,chiar si pe berlina.Intotdeauna mi au placut variantele sport cum ar fi Peugeot RC,Opel Astra OPC,octavia RS,Golf GTI,Clio RS,Megane RS,Seat Leon Cupra R.Decideti dvs ce e mai frumos,ceva agresiv care sa trezeasca interes doar pasionatilor sau un tuning care sa atraga privirile tuturor.Eu,unul, asa cum am spus aleg ceva care sa fie apropiat de masina ca sa i si pastreze linia.Am uitat sa amintesc de astra GSI si Kadett GSi,niste bomboane de masini.

DVDValy 12-05-07 11:18

Re: Renault Clio Symbol
 
Quote:

Originally Posted by geti (Post 895072)
In viziunea mea nu e o masina pentru care designul sa fie un atu,vorbesc de modificarile ulterioare.Cautati ceva in stil RS,este mult mai frumos,chiar si pe berlina.Intotdeauna mi au placut variantele sport cum ar fi Peugeot RC,Opel Astra OPC,octavia RS,Golf GTI,Clio RS,Megane RS,Seat Leon Cupra R.Decideti dvs ce e mai frumos,ceva agresiv care sa trezeasca interes doar pasionatilor sau un tuning care sa atraga privirile tuturor.Eu,unul, asa cum am spus aleg ceva care sa fie apropiat de masina ca sa i si pastreze linia.Am uitat sa amintesc de astra GSI si Kadett GSi,niste bomboane de masini.

orice masina poate fi modificata asta nu inseamna ca dc ai trabant nu ai ce face la el , eu unu m-am plictisit sa vad masini trase la xerox gen golf 5 gti ca un exemplu

trapasu_2007 19-05-07 20:55

Re: Renault Clio Symbol
 
Acum Am Platit Un Clio Shi Astept Sa-l Iau Pe Vineri

trapasu_2007 19-05-07 20:55

Re: Renault Clio Symbol
 
Astept Propuneri

trapasu_2007 19-05-07 20:56

Re: Renault Clio Symbol
 
Cine Ma Indeamna Shi Pe Mine Catre Un Centru De Tuning Mai Pt Buzunarul Nostru De Romani

andrei_al_capone 20-05-07 23:53

Re: Renault Clio Symbol
 
tata are un renault clio Dynamique 1,4 16V 98 CP..cam ce pot sa-i fac pe bani nu prea multzi ..sa sune mijto si mai multzi cai ..si exterior ceva mai putin

Andrey` 04-06-07 00:35

Re: Renault Clio Symbol
 
ce cip/unde sa pun ? pt un symbol de 65 cp ?
astept parerile celor care au pus pe masina lor :) eventual pm.....ms :D

Andrey` 07-06-07 19:22

Re: Renault Clio Symbol
 
chiar nici un propietar de symbol cip`uit nu vrea sa ne dea si noua un pont,doua..... ? ??????

street_racer 09-06-07 10:48

Re: Renault Clio Symbol
 
-= "tata are un renault" ... "ce pot sa fac la mashina lu mama? " ..... clio 1.4 cm3 16v 98 cp stock ====>>> evacuare schimbata , filtru de aer , cip tuning , camasi mai subtiri si injectoare schimbate , cutia de clio v6 si sa imi ziceti dup-aia cum merge mashinuta ! :) astept divergentele ca sigur o sa iasa :)

Andrey` 10-06-07 16:04

Re: Renault Clio Symbol
 
da pt dci,nu ai nici o retea,gogule ?

street_racer 10-06-07 23:09

Re: Renault Clio Symbol
 
pai in primul rand un cip ajuta mai mult un diesel decat un benzinar , "gogule" , cutia isi face efectul si la diesel . ia exemplul megane : megane 1.5 dci - 100 cp (de ce ? de unde ? din soft => upgrade). si dak te tine buzunarul schimbi turbina, pui ceva mai nesimtit de 1.2 bari si vezi tu atunci.orikum dak chiar vrei sa faci ceva din clio (nu am citit posturile tale anterioare toate) incepi cu suspensiile , jante mai mari (de 15 cel putin) , cip , cutia (dak reusesti sa faci rost) , evacuare + filtru si turbina pt un demaraj mai bun ;) take care !!!

street_racer 10-06-07 23:14

Re: Renault Clio Symbol
 
Quote:

Originally Posted by andrei_al_capone (Post 911367)
tata are un renault clio Dynamique 1,4 16V 98 CP..cam ce pot sa-i fac pe bani nu prea multzi ..sa sune mijto si mai multzi cai ..si exterior ceva mai putin

si eu am tot clio 1.4 16 valve ... citeste ce am scris mai sus cu 2 posturi. la clio pierzi mult la schimbarea treptelor (in comparatie cu alte modele). incearca sa faci rost de cutie (macar de megane 2000 . am aflat recent ca nu's batai de cap la montare si se simte diferenta), poate un cip.te descurci u ... da intrebarea e : ce zice tactu cand vede alta cutie ? :)) :P

street_racer 10-06-07 23:16

Re: Renault Clio Symbol
 
Quote:

Originally Posted by geti (Post 895072)
In viziunea mea nu e o masina pentru care designul sa fie un atu,vorbesc de modificarile ulterioare.Cautati ceva in stil RS,este mult mai frumos,chiar si pe berlina.Intotdeauna mi au placut variantele sport cum ar fi Peugeot RC,Opel Astra OPC,octavia RS,Golf GTI,Clio RS,Megane RS,Seat Leon Cupra R.Decideti dvs ce e mai frumos,ceva agresiv care sa trezeasca interes doar pasionatilor sau un tuning care sa atraga privirile tuturor.Eu,unul, asa cum am spus aleg ceva care sa fie apropiat de masina ca sa i si pastreze linia.Am uitat sa amintesc de astra GSI si Kadett GSi,niste bomboane de masini.

iti trimit eu niste poze cu un clio dak vrei .. sa vedem ce mai zici atunci ... nu e designul un atu dak nu ai imaginatie.nu e designul stock un atu, dar pot iesi f frumoase si cliourile crede-ma ;)


All times are GMT +2. The time now is 12:49.

- Copyright 2026 4Tuning