Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Carburator vs. injectie (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/15672-carburator-vs-injectie.html)

badboy_marius 19-04-06 21:22

Re: Carburator vs. Injectie
 
Quote:

Originally Posted by Cozmax
Puterea este tot acolo ce nu ai inteles??
O masina de familie... :lol:


Chiar k. :)

turbojack 22-04-06 00:12

Re: Carburator vs. Injectie
 
intre timp s-a inventat injectia multijet.O gaselnitza "furata" de la diesel.
Injectia multipunct are avantajul unui amestec mult mai bun (deoarece pulverizeaza benzina in "ceata") si unifoama al benzinei cu aerul,comparativ cu carburatia clasica pe carburator,fapt ce duce la o ardere mai buna a benzinei,de aici rezultind o crestere de putere si o reducere de consum.

BASU 25-04-06 07:58

Re: Carburator vs. Injectie
 
Quote:

Originally Posted by turbojack
intre timp s-a inventat injectia multijet.O gaselnitza "furata" de la diesel.
Injectia multipunct are avantajul unui amestec mult mai bun (deoarece pulverizeaza benzina in "ceata") si unifoama al benzinei cu aerul,comparativ cu carburatia clasica pe carburator,fapt ce duce la o ardere mai buna a benzinei,de aici rezultind o crestere de putere si o reducere de consum.

daca ar fii sa ma iau dupa ce spui tu... ar insemna cam asa>> logan 1.6MPI ( multi point injection pt cine nu stie :P ) sa fie o masina care trage?!?! :rolleyes2 are doar 980kg... si adevarul este ca consuma 5 :lol:

ps: consuma 5l/60km ;)

Carb Rulz:twisted:

turbojack 25-04-06 15:43

Re: Carburator vs. Injectie
 
Quote:

Originally Posted by BASU
daca ar fii sa ma iau dupa ce spui tu... ar insemna cam asa>> logan 1.6MPI ( multi point injection pt cine nu stie :P ) sa fie o masina care trage?!?! :rolleyes2 are doar 980kg... si adevarul este ca consuma 5 :lol:

ps: consuma 5l/60km ;)

Carb Rulz:twisted:




Oare de ce la fiecare discutie despre masini trebuie sa vad mereu in fata ochilor ,Logan ca etalon.Logan este o masina ieftina fabricata special pt. europa de est la care s-au facut o multime de rabaturi de calitate si tehnologie de ultima generatie pt. a se obtine un pret atractiv.

ebh 03-05-06 21:13

Re: Carburator vs. Injectie
 
Quote:

Originally Posted by BASU
daca ar fii sa ma iau dupa ce spui tu... ar insemna cam asa>> logan 1.6MPI ( multi point injection pt cine nu stie :P ) sa fie o masina care trage?!?! :rolleyes2 are doar 980kg... si adevarul este ca consuma 5 :lol:

ps: consuma 5l/60km ;)

Carb Rulz:twisted:

ce exemplu stupid ti-ai gasit....
motorul 1.4 de pe logan este un motor euro2 transformat in euro3... chestia asta vine cu un cost (pierde putere, cuplu...). in plus, loganul e o masina mult prea grea pt motorul asta si cu forma ei de dulap nu este nici un pic aerodinamica.

loganul este o masina ieftina si atat (poate chiar cea mai ieftina). incetati sa o mai comparati cu alte masini din alt punct de vedere.

badboy_marius 05-05-06 14:31

Re: Carburator vs. Injectie
 
Deci in concluzie, pentru cele mai bune performate ale motorului, ramane injectia sau carburatorul?

Bestie 05-05-06 15:29

Re: Carburator vs. Injectie
 
as alege oricand carburatia, raportandu-ma la timpul de raspuns. acum depinde si din ce punct de vedere privesti problema.

badboy_marius 05-05-06 15:31

Re: Carburator vs. Injectie
 
pai pentru putere-demaraj-viteza. fara sa tinem cont de consum.

einstein1984 05-05-06 16:29

Re: Carburator vs. Injectie
 
Oare de ce toate masinile adevarate de competitie au injectie? Adica de ce inginerii din F1, WRC, F3000-, FIA GT, Indy car etc. au considerat ca injectia de combustibil controlata electronic e mai performanta decat anticul carbelitor? De prosti? Eu nu cred!

badboy_marius 05-05-06 21:21

Re: Carburator vs. Injectie
 
Quote:

Originally Posted by einstein1984
Oare de ce toate masinile adevarate de competitie au injectie? Adica de ce inginerii din F1, WRC, F3000-, FIA GT, Indy car etc. au considerat ca injectia de combustibil controlata electronic e mai performanta decat anticul carbelitor? De prosti? Eu nu cred!

Dar motoarele HEMI? sunt pe carburator.

einstein1984 05-05-06 21:34

Re: Carburator vs. Injectie
 
Tu ai cea mai vaga idee de la ce vine denumirea de Hemi? Uite ca cele mai noi Hemi sunt pe injectie, si daca vrea muschiu lor, pot functiona cu doar 4 cilindri.
http://www.allpar.com/mopar/new-mopar-hemi.html

turbojack 06-05-06 16:26

Re: Carburator vs. Injectie
 
Quote:

Originally Posted by Bestie
as alege oricand carburatia, raportandu-ma la timpul de raspuns. acum depinde si din ce punct de vedere privesti problema.




Se pare ca noua tehnologie de multijet exact asta a rezolvat : timpul de raspuns,insa la un consum mult mai mic de benzina.
Injectia este singura posibilitate de a controla admisia si amestecul carburant cu precizie.

badboy_marius 06-05-06 20:41

Re: Carburator vs. Injectie
 
aha, pai sa dau un ex simplu. sa spunem k avem 2 dacii. una p injectie, si una p carburator. poti sa spui k si injectia aia Bosh e mai buna ca un carburator?
eu nu stiu sigur, de aia intreb, dar am auzit k nu prea face treaba.....

zarathustra 06-05-06 21:28

Re: Carburator vs. Injectie
 
votez carburatorul pentru motoare mici, pentru motoare mari cred ca ar fi mai potrivita injectia

2CrAzY2DrIvE 07-05-06 22:05

Carburator vs. Injectie
 
Depinde la ce folosesti masina si cati bani ai: daca ai bani mai multi, un carburator beton face toti banii, daca ai mai putini bani, un motor pe injectie e mai bun



P.S: Cand auziti de carburator, nu va ganditi doar la Dacia 1300 :lol:


All times are GMT +2. The time now is 07:21.

- Copyright 2026 4Tuning