Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   golf4 1.8t sau 2.3v5 (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/15432-golf4-1-8t-2-3v5.html)

cristivw 04-05-06 09:22

Re: golf4 1.8t sau 2.3v5
 
Quote:

Originally Posted by ser
de la care as primi mai multe performante(demaraj,viteza,sunet frumos de la o toba sport...si multe altele)

toba sport e frectie. de fapt nu stiu de unde sa incep... ca sa ai evacuare sport si randament, trebuie sa parcurgi urmatoarele:
- admisie sport (filtru aer, bla bla, nu dupa ureche, un kit calumea sport)
- evacuare din sport inox de la galerii pana la toba finala
- renuntarea la catalizator (cu el nu faci nici o treaba... fara el mai castigi cativa caluti)
acum depinde de tine daca esti dispus sa faci treburile astea... eu pt o evacuare sport n-as fi dispus sa scot catalizatorul...

Nautilus 19-06-06 02:42

Re: golf4 1.8t sau 2.3v5
 
Quote:

Originally Posted by cristivw
- renuntarea la catalizator (cu el nu faci nici o treaba... fara el mai castigi cativa caluti)...

Nu mai suntem in 1985. Catalizatoarele moderne sunt ff putin restrictive, castigi ff putin sau deloc prin eliminarea lor (si-ti innebuneste si a doua sonda Lambda, cea de dupa catalizator)

~Nautilus

Sphynx 20-06-06 20:42

Re: golf4 1.8t sau 2.3v5
 
1.8T prefer.....

MC Mate 28-06-06 13:28

Re: golf4 1.8t sau 2.3v5
 
Si eu as alege tot 1.8 T si cred k o sa imi si iau numai k in 2 usi.

BYG'u 29-06-06 10:40

Re: golf4 1.8t sau 2.3v5
 
klar 1.8 T , nici nu se pune problema

whoelse 02-07-06 10:51

Re: golf4 1.8t sau 2.3v5
 
am mers cu 1.8T si imi place cum trage , cred ca asta as alege

DyZ 02-07-06 11:52

Re: golf4 1.8t sau 2.3v5
 
1.8 T ! rezista mult mai bine ;)

iulian2476 09-08-08 00:59

Re: golf4 1.8t sau 2.3v5
 
Comparatia asta o poate face numai cineva care le are sau le-a avut pe amundoua, si asta o perioada mai lunga. Nu ai cum sa dai o parere aici fara sa fi fost detinatorul ambelor masini.

DoruST 30-10-09 12:45

Re: golf4 1.8t sau 2.3v5
 
Referitor la intretinere: 2.3 nu are cum sa fie mai scump ca 1.8 din 2 motive principale:
-motorul e mai fiabil si nu are turbina care sa se strice
-distributie pe lant


All times are GMT +2. The time now is 17:27.

- Copyright 2026 4Tuning