Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Brasov (https://forum.4tuning.ro/50-brasov.html)
-   -   probleme tehnice (https://forum.4tuning.ro/50-brasov/15410-probleme-tehnice.html)

Trai 15-10-06 16:46

Re: probleme tehnice
 
ai idee si de pretz pe metru?

Trai 28-10-06 18:23

Re: probleme tehnice
 
ma poate ajuta cineva cu un chip tuning pt un proton 416 glsi, motor de 1600, 16v, aspirat, benzina, din 1999? si mai intai, cam cat ar costa, separat de calc-ul masinii, la buton?

alfa33 28-10-06 18:37

Re: probleme tehnice
 
poti pune un Unichip care te costa 350 euro + TVA la Master Tuner in Bucuresti. Setarile se fac pe dyno deci trebuie sa te tina masina cateva ore de forja. Adica mai intai sa ai distributia, uleiul si toate alea puse la punct

cv-03-btf 24-11-06 19:11

Re: probleme tehnice
 
salut.. acum 2 ani am vorbit la telefon cu un cetatean turc din brasov care avea o afacere cu parbrize auto........ din pacate intre timp am pierdut numarul de telefon si nu stiu la ce adresa functiona firma....... ma poate ajuta cineva..??!!!! o adresa eventual un numar de telefon... sau alte persoane care se ocupa cu parbrize..???!!! mi-ar trebui um parbriz pentru un capri din 69 si persoana respectiva ..la acea vreme mi-a spus ca poate aduce la comanda.....

Flow 25-11-06 00:19

Re: probleme tehnice
 
Quote:

Originally Posted by cv-03-btf (Post 635461)
salut.. acum 2 ani am vorbit la telefon cu un cetatean turc din brasov care avea o afacere cu parbrize auto........ din pacate intre timp am pierdut numarul de telefon si nu stiu la ce adresa functiona firma....... ma poate ajuta cineva..??!!!! o adresa eventual un numar de telefon... sau alte persoane care se ocupa cu parbrize..???!!! mi-ar trebui um parbriz pentru un capri din 69 si persoana respectiva ..la acea vreme mi-a spus ca poate aduce la comanda.....

1. pe strada tarnavei in cartierul astra (e mica strada deci ar trebui sa o gasesti)

2.pe strada scolii pe bucata dintre str lunga si strada de mijloc cum intrii din lunga pe partea dreapta

3.in darste dupa pod la intrare in sacele langa benzinaria lukoil

cv-03-btf 26-11-06 17:48

Re: probleme tehnice
 
Multumesc mult Flow...
eventual ma poate ajuta cineva cu niste numere de telefon..???

corrado-vr6 27-11-06 05:31

Re: probleme tehnice
 
da o cautare pe google la pagini aurii brasov. acolo apar toate firmele si profilul de activitate

cv-03-btf 01-12-06 17:40

Re: probleme tehnice
 
multumesc mult

gabi_10 03-12-06 19:01

Re: probleme tehnice
 
ma ajuta cineva cu un sfat ;am o cobra w123 si am jenti pe 14 tzoli, am primit niste jenti pe 15 tzoli si pe fata am pb. in sensul ca ating in capetele de bara pe spate e ok.ce fel de distantiere(flanse) sa pun? cat de groase?mm si de unde fac rost? daca ma poate ajuta cineva ....

alfa33 04-12-06 08:48

Re: probleme tehnice
 
distantiere gasesti la augsburg dar costa destul de mult. O alta varianta ar fi sa le fabrice cineva la stung insa nu trebuie sa fie mai groase de 1,5 cm. St iam pe cineva in sacele dar nu mai am nr lui.

gabi_10 05-12-06 19:50

Re: probleme tehnice
 
multumesc mult pt. sfat

Syc@ 05-12-06 22:22

Distantziere si altele...
 
Quote:

Originally Posted by gabi_10 (Post 646402)
ma ajuta cineva cu un sfat ;am o cobra w123 si am jenti pe 14 tzoli, am primit niste jenti pe 15 tzoli si pe fata am pb. in sensul ca ating in capetele de bara pe spate e ok.ce fel de distantiere(flanse) sa pun? cat de groase?mm si de unde fac rost? daca ma poate ajuta cineva ....

Daca esti interesat de distantziere te pot ajuta te astept pe 13 Decembrie Nr 31 sa vedem de ce ai nevoie mai eczact si ce dimensiuni sau ma potzi contacta telefonic 0726/388.061

Flow 10-12-06 16:34

Re: probleme tehnice
 
Pt cei ce au probleme tehnice sau nu dar ii intereseaza cum functzioneaza fiecare sistem al masini si ar ajuta la o mai buna intzelegere a cauzelor defectelor survenite am gasit un site foarte interesant

http://auto.howstuffworks.com/


All times are GMT +2. The time now is 17:54.

- Copyright 2026 4Tuning