![]() |
Re: probleme tehnice
ai idee si de pretz pe metru?
|
Re: probleme tehnice
ma poate ajuta cineva cu un chip tuning pt un proton 416 glsi, motor de 1600, 16v, aspirat, benzina, din 1999? si mai intai, cam cat ar costa, separat de calc-ul masinii, la buton?
|
Re: probleme tehnice
poti pune un Unichip care te costa 350 euro + TVA la Master Tuner in Bucuresti. Setarile se fac pe dyno deci trebuie sa te tina masina cateva ore de forja. Adica mai intai sa ai distributia, uleiul si toate alea puse la punct
|
Re: probleme tehnice
salut.. acum 2 ani am vorbit la telefon cu un cetatean turc din brasov care avea o afacere cu parbrize auto........ din pacate intre timp am pierdut numarul de telefon si nu stiu la ce adresa functiona firma....... ma poate ajuta cineva..??!!!! o adresa eventual un numar de telefon... sau alte persoane care se ocupa cu parbrize..???!!! mi-ar trebui um parbriz pentru un capri din 69 si persoana respectiva ..la acea vreme mi-a spus ca poate aduce la comanda.....
|
Re: probleme tehnice
Quote:
2.pe strada scolii pe bucata dintre str lunga si strada de mijloc cum intrii din lunga pe partea dreapta 3.in darste dupa pod la intrare in sacele langa benzinaria lukoil |
Re: probleme tehnice
Multumesc mult Flow...
eventual ma poate ajuta cineva cu niste numere de telefon..??? |
Re: probleme tehnice
da o cautare pe google la pagini aurii brasov. acolo apar toate firmele si profilul de activitate
|
Re: probleme tehnice
multumesc mult
|
Re: probleme tehnice
ma ajuta cineva cu un sfat ;am o cobra w123 si am jenti pe 14 tzoli, am primit niste jenti pe 15 tzoli si pe fata am pb. in sensul ca ating in capetele de bara pe spate e ok.ce fel de distantiere(flanse) sa pun? cat de groase?mm si de unde fac rost? daca ma poate ajuta cineva ....
|
Re: probleme tehnice
distantiere gasesti la augsburg dar costa destul de mult. O alta varianta ar fi sa le fabrice cineva la stung insa nu trebuie sa fie mai groase de 1,5 cm. St iam pe cineva in sacele dar nu mai am nr lui.
|
Re: probleme tehnice
multumesc mult pt. sfat
|
Distantziere si altele...
Quote:
|
Re: probleme tehnice
Pt cei ce au probleme tehnice sau nu dar ii intereseaza cum functzioneaza fiecare sistem al masini si ar ajuta la o mai buna intzelegere a cauzelor defectelor survenite am gasit un site foarte interesant
http://auto.howstuffworks.com/ |
| All times are GMT +2. The time now is 17:54. |
- Copyright 2026 4Tuning