Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   RM460 Genesis Coupe 500 CP V8 - Proaspat intrat in "facere" (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/149389-rm460-genesis-coupe-500-cp-v8-proaspat-intrat-facere.html)

_anaconda_ 24-10-09 10:36

Re: RM460 Genesis Coupe 500 CP V8 - Proaspat intrat in "facere"
 
Quote:

Originally Posted by dan_eclipse4g63t (Post 2746207)
Bine punctat,cine este hyundai la capitilul masini adevarate?mai ales si la capitolul sport.:???::???::???:
nu este decat o clona care face compromisuri sa stea pe piata cu masini ieftine si optiuni multiple ca sa atraga clientii de clasa ,hai sa zicem medie.normal ca aleg hyundai in fata loganului dar atat.;););).
CAND SPUI KOREA SPUI COPIE:lol:

Cand spui China spui copie. Hyundai sunt masini destul de ok, au crescut in ultimul timp, la fel si Kia.

dan_eclipse4g63t 24-10-09 10:41

Re: RM460 Genesis Coupe 500 CP V8 - Proaspat intrat in "facere"
 
Quote:

Originally Posted by _anaconda_ (Post 2746386)
Cand spui China spui copie. Hyundai sunt masini destul de ok, au crescut in ultimul timp, la fel si Kia.

Da spui ca este ok pentru un segment de piata de clasa medie fara pretentii cum am si scris,daca citesti atent;););).dar sa intri pe piata cu o asa masina pe segmentul premium si cu siguranta foarte scumpa nu o sa reuseasca in veci.
asta am vrut sa spun:D ieftin si bun nu exista:D:D:D

ionut_cluj 25-10-09 14:46

Re: RM460 Genesis Coupe 500 CP V8 - Proaspat intrat in "facere"
 
Din cate stiu eu, Genesis e la a 2-a varianta, si in USA a fost un real succes. Coreenii vor intra linistiti si in segmentul premium, pentru ca sunt perseverenti si fac lucruri de calitate. Nu in 2 ani, dar cu timpul o vor face, la fel cum au facut-o si japonezii.

Nu ma crezi? Ai putina rabdare...;)

_anaconda_ 25-10-09 15:15

Re: RM460 Genesis Coupe 500 CP V8 - Proaspat intrat in "facere"
 
Quote:

Originally Posted by dan_eclipse4g63t (Post 2746403)
Da spui ca este ok pentru un segment de piata de clasa medie fara pretentii cum am si scris,daca citesti atent;););).dar sa intri pe piata cu o asa masina pe segmentul premium si cu siguranta foarte scumpa nu o sa reuseasca in veci.
asta am vrut sa spun:D ieftin si bun nu exista:D:D:D

Crezi ca toti s-au nascut facand masini premium ? Multi au plecat de jos si au ajuns sus, asta e traseul. La fel cum echipele se infiinteaza si promoveaza din elita sau cine stie ce divizie in A si ajung sa castige competitii, asa cum unele brand-uri din diverse domeni se infiinteaza si la inceput sunt ~ no name (nu cred ca azi apare brand-ul X si deja e renumit pentru calitatea produselor iesite de la ei avand in vedere ca nu se stie nimic despre ele) dar devine recunoscut ca brand de calitate, la fel pot evolua si unele firme spre diferite segmente.

Cand BMW facea masini intr-o usa si 3 roti visai tu la Seria 7 ? Cand Dacia avea 1310 visai tu ca o sa ai volan + schimbator in piele, ABS, servo, AC, Jante aliaj, 105CP, 4 geamuri electrice, oglinzi electrice, computer de bord si toate cele ? Sau ca o sa ai o masina care sa se ia la tranta cu diverse masini smilare de la brand-uri mai titrate (Hyundai Accent, FIAT Albea, Chevrolet Kalos, Aveo, Renault Clio Symbol, etc) uneori fiind peste ele ?

Cand Lamborghini facea tractoare visa cineva ca o sa aiba Gallardo LP-560 si Murcielavo SV ?

Lucrurile evolueaza asa ca niciodata sa nu fii sigur ca firma X nu o sa sufere niste schimbari (in bine sau in rau), sau ca un brand slab / mediocru de acum nu o sa progreseze si de ce nu sa intre pe segmentul premium. Dupa cum am spus de obicei firmele nu apar direct in top, ele progreseaza si ajung acolo.

Dimitris 01-11-09 01:03

Re: RM460 Genesis Coupe 500 CP V8 - Proaspat intrat in "facere"
 
La pretul asta (aprox 20000 dolari in state aproape noua ) eu zic ca nu ai cum sa ceri calitate porsche sau lexus... daca nu ai 100.000 de euro sa arunci pe masini atunci faci un mic rabat la calitate si asta e...

Problema mea nu e fiabilitatea neaparat, ci puterea motorului. La Coupe se stia ca puterea nu ajunge la roti... degeaba ai 500 de cp, daca la roata abia abia mai ajung cativa... caii de la hyundai sunt un fel de lazy sperms :))))


All times are GMT +2. The time now is 03:52.

- Copyright 2026 4Tuning