Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   ABS folositor sau nu? (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/140281-abs-folositor.html)

Bryan 01-03-11 19:07

Re: ABS folositor sau nu?
 
asta trebuie sa fie intrebarea..secolului

grg_92 13-03-11 18:22

Re: ABS folositor sau nu?
 
foarte dubioasa intrebarea...normal ca ABS`ul e folositor....chiar iarna asta m-am convins..am calcat pedala la fund la un cielo pe zapada iar cand am incercat sa virez masina nu si-a schimbat directia...pe cand la un golf IV am putut face stanga/dreapta foarte usor

robert333 17-03-11 14:26

Re: ABS folositor sau nu?
 
ABS e foarte foarte folositor, mai ales iarna pe zapada,polei,mazga...Dar si pe asfalt uscat e foarte folositor cand iti iese un puradel in fata ca se se duca la masa:rolleyes2 sau un betiv cade de pe bicicleta in fata ta.:evil:

speed line 17-03-11 14:47

Re: ABS folositor sau nu?
 
ABS-ul este foarte bun iarna dar pe zapada afanata iti creste distanta de franare nu foarte mult dar creste..

desktopor 02-04-11 09:51

Re: ABS folositor sau nu?
 
Oricum clar ca ii bun.Nu is chestii inventate aiurea.Am vazut diferenta la un BMW seria 5 fara abs si un seria 5 cu abs.Mai ales fiind masina grea ,ajuta foarte mult abs-ul la oprirea masinii....iar cel fara abs ca si sania mergea cand franai (si asta pe asfalt uscat)

viruszatu1 06-04-11 21:27

Re: ABS folositor sau nu?
 
e clar ca e folositor ca altfel nu se mai chinuiau sa il inventeze, nu ? l`au inventat tot pentru siguranta calatorilor ..

Shumacher 15-04-11 14:06

Re: ABS folositor sau nu?
 
Este foarte folositor! Detin o masina fara ABS si muncesc pe una dotata cu acest sistem si din p.m.d.v. ar trebuii sa fie obligatoriu prin lege pe toate masinile noi!

Bryan 15-04-11 19:44

Re: ABS folositor sau nu?
 
este obligatoriu de ceva timp


All times are GMT +2. The time now is 23:26.

- Copyright 2026 4Tuning