![]() |
Re: ABS folositor sau nu?
asta trebuie sa fie intrebarea..secolului
|
Re: ABS folositor sau nu?
foarte dubioasa intrebarea...normal ca ABS`ul e folositor....chiar iarna asta m-am convins..am calcat pedala la fund la un cielo pe zapada iar cand am incercat sa virez masina nu si-a schimbat directia...pe cand la un golf IV am putut face stanga/dreapta foarte usor
|
Re: ABS folositor sau nu?
ABS e foarte foarte folositor, mai ales iarna pe zapada,polei,mazga...Dar si pe asfalt uscat e foarte folositor cand iti iese un puradel in fata ca se se duca la masa:rolleyes2 sau un betiv cade de pe bicicleta in fata ta.:evil:
|
Re: ABS folositor sau nu?
ABS-ul este foarte bun iarna dar pe zapada afanata iti creste distanta de franare nu foarte mult dar creste..
|
Re: ABS folositor sau nu?
Oricum clar ca ii bun.Nu is chestii inventate aiurea.Am vazut diferenta la un BMW seria 5 fara abs si un seria 5 cu abs.Mai ales fiind masina grea ,ajuta foarte mult abs-ul la oprirea masinii....iar cel fara abs ca si sania mergea cand franai (si asta pe asfalt uscat)
|
Re: ABS folositor sau nu?
e clar ca e folositor ca altfel nu se mai chinuiau sa il inventeze, nu ? l`au inventat tot pentru siguranta calatorilor ..
|
Re: ABS folositor sau nu?
Este foarte folositor! Detin o masina fara ABS si muncesc pe una dotata cu acest sistem si din p.m.d.v. ar trebuii sa fie obligatoriu prin lege pe toate masinile noi!
|
Re: ABS folositor sau nu?
este obligatoriu de ceva timp
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:26. |
- Copyright 2026 4Tuning