![]() |
Re: Noul Matiz sparge piata din septembrie
Quote:
Din ce stii tu: cand Matizurile se vindeau de noi (unele in Leasing) - ce preturi aveau? Vrei sa iti zic ca ajungeau si la 6000 de euro cu ABS, Airbag, geamuri electrice si A/C? Quote:
Quote:
Din ce s-ar parea motorul va avea peste 70 de cai, avand in vedere ca se vehiculeaza (neoficial insa) ideea ca motorul de 1.0 8v va avea 66 de cai. Tot neoficial apar si zvonuri cu privire la motorizari - pentru carcotasii care considera mult pretul pentru un 1.0 16V DOHC: - 0.8i 6V - 1.0i 8V - 1.0i 16V De altfel, altceva nou: se trecele la DOHC, fata de SOHC cum era cunoscut Matizul. Sa vedem acum ce si cum va fi. |
Re: Noul Matiz sparge piata din septembrie
Quote:
inainte sa faci asfel de afirmatii te rog sa ai o clipa de ezitare... ca idee.. cate branduri de masini au fost cumparate de firme mamut....f multe iti spun eu...lamborghinii,bentley..etc...audi..sti de cine apartin nu? ce ar fi sa vedem un bentley cu linii de audi sau de vw....si daca chiar nu intelegi ce am vrut sa spun...iti mai spun una...se stie ideologia chinezesca de a copia orice..care da in kitch rau de tot...ca idee ... |
Re: Noul Matiz sparge piata din septembrie
Eu unul abia astept sa iasa pe piata. La 5000 si ceva de euro cu motorul de 1,0L 16V merita din plin daca este la fel de reusit ca ultimul matiz, nu spark.
|
Re: Noul Matiz sparge piata din septembrie
Eu zic ca o sa inlocuiasca Spark-ul si daca o sa aiba un pret mai atractiv sigur se va vinde mai bine, mai ales ca are motor mai bun(numai pentru asta si tot e ok). Asteptam lansarea si preturile.
Sunt posesor de matiz si inafara faptului ca avea un pret(de nou) usor ridicat pentru ce ofera e o masinuta corecta. |
Re: Noul Matiz sparge piata din septembrie
Quote:
|
Re: Noul Matiz sparge piata din septembrie
|
Re: Noul Matiz sparge piata din septembrie
era mai fain sa semene mai mult cu vechiul...asa nu pare deloc matiz....
|
Re: Noul Matiz sparge piata din septembrie
Mie unu nu`mi place,dar e o masina potrivita pentru o fata...
|
Re: Noul Matiz sparge piata din septembrie
din spate este acceptabil, discutabil totusi, mie unu imi place interiorul, este haios. dar fata nu prea, bara fata nu pusca nicicum cum grila masca sau grila radiator, iar farurile sunt imense zici ca vad sandero. iarna sigur va fi fun de condus cu anvelope adecvate, pt ca safety first. 1 litru 16 valve cu 70 de cai, daca o tin sub 900 de kile la greutate e chiar ok pt oras, numai cutia sa fie bine etajata.
|
Re: Noul Matiz sparge piata din septembrie
sincer sa fiu, eu astept sa fie lansata pe piata. arata relativ ok pentru o masina low-cost. si stiu ca face parte din din categoria mica, dar e oky. si motorul de 1.0 70cai mi se pare chiar rezonabil pentru o asemenea masina. (seamana cu suzuki splash)
|
Re: Noul Matiz sparge piata din septembrie
Quote:
|
Re: Noul Matiz sparge piata din septembrie
Quote:
Consumul nu se va stii,depinde si de cuplu produs de motorul de 1.0. Probabil taxele vor fii foarte mici si asta e bine. :) O masina perfecta pentru oras. |
Re: Noul Matiz sparge piata din septembrie
Sincer ? Mai degraba merg pe jos decat in asa ceva...:shock:
|
Re: Noul Matiz sparge piata din septembrie
Nu imi place. Cineva zicea ca ar alege mai bine un Logan. Sunt de aceeasi parere. Nu pentru motor, ca oricum nu ma descurc la astea. Dar nu e prea stralucit ca aspect. (Nici la interior, nici la exterior). Nu zic ca e rea, dar gusturile nu se discuta.
|
Re: Noul Matiz sparge piata din septembrie
vechiul aveo cu putin machiaj..:( trist..si la exterior si la pret..
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:28. |
- Copyright 2026 4Tuning