![]() |
Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
Quote:
GENIAL!!!!! :lol::lol::lol: N-ar nicio legatura. Defapt con, aux,nul,com1,etc.. sunt vechi constante din MS-DOS, rezervate, ce nu pot fi folosite. Spre exemplu con era folosit pt consola,com1 pentru serial port,etc... Nu are nicio legatura cu SUA sau altceva. Iar daca tii neaparat sa creezi un astfel de folder du-te in start->RUN si scrie cmd(ar trebuii sa apara o consola). Apoi scrie md \\.\c:\con si o sa iti creeze unul in C. Apoi daca vrei sa il stergi rd \\.\c:\con. Oricum concluzia ta a fost mai tare :P "Succesuri" |
Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
Quote:
asa am inteles eu la un moment dat, la fel citind un astfel de topic, pe internet :lol: |
Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
Quote:
|
Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
Pur si simplu. Oriunde click dreapta> new> folder. Si o sa iti apare '' New Folder '' inloc de asta pui CON. sa vezi ca nu merge
|
Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
Si sti de ce nu-l poti numi 'con'?
folderul ala...in creerea lui este posibil sa existe o informatie ceva cu acelasi nume CON,si este posibil ca informatiile sa se bata cap in cap...ca un magnet pui langa el altu' si se resping. |
Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
daca te uitai mai sus vedeai explicatia
|
Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
Ştiaţi că... JPEG este acronimul organizaţiei Joint Photographic Experts Group? Este vorba despre un comitet de experţi care edictează normele pentru compresia numerică a imaginilor fixe.
|
Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
NU ... :)) interesant :)) am mai cautat si eu una alta dar nu am mai gasit . Cum torn ceva interesant va postez ;)
|
Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
Uite că ai aflat acum :lol:
|
Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
(Nu stiu daca e exact locul potrivit dar...)Stiati ca... mai nou este manie cu nokia 1100? Au ajuns sa se vanda si cu 1500 euro. Nu toate, ci doar cele din seria 2000-2002 facute in germania. Motivul: aparent softul poate fi modificat in asa fel incat sa intercepteze SMS-urile destinate altor numere, printre care si cele trimise de banca clientilor cu codul tranzactiilor. Asa ca hackerii sunt dispusi sa plateasca destul pentru a pune mana pe un astfel de telefon. Deci verificati ce telefoane vechi aveti pe acasa si puteti scoate bani frumosi :P
L.E.: alte surse zic ca se vinde si cu 25.000 euro |
Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
toti e hacheri in ziua de azi..
daca era pe bune jmecheria nu stia tot internetu. sau chiar si asa, preveneau faza, deci, FAIL. si app, nush in ce tara se trimit prin sms chestii atat de imp cum ar fi coduri de tranzactie. La noi la tara se foloseste e-banking si ai un digipass cu toate cele.. |
Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
Quote:
|
Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
Desi pare greu de crezut... am fost bombardat saptamanile trecute cu 3-4 massuri de genul "cumpar 1100 - care aveti prin casa unul?" de la persoane diferite care nu aveau nicio sansa sa se cunoasca intre ele...
|
Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
da chiar, care e faza? am vazut pe okazii preturi de sute de euro unele chiar mii de euro :|
cele de productie germana |
Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
trebuia sa dai de 2 3 ori de scroll si vedeai ..dooh
"(Nu stiu daca e exact locul potrivit dar...)Stiati ca... mai nou este manie cu nokia 1100? Au ajuns sa se vanda si cu 1500 euro. Nu toate, ci doar cele din seria 2000-2002 facute in germania. Motivul: aparent softul poate fi modificat in asa fel incat sa intercepteze SMS-urile destinate altor numere, printre care si cele trimise de banca clientilor cu codul tranzactiilor. Asa ca hackerii sunt dispusi sa plateasca destul pentru a pune mana pe un astfel de telefon. Deci verificati ce telefoane vechi aveti pe acasa si puteti scoate bani frumosi :P L.E.: alte surse zic ca se vinde si cu 25.000 euro " |
| All times are GMT +2. The time now is 07:45. |
- Copyright 2026 4Tuning