![]() |
Re: SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT
Quote:
Mai mult decat atat, povestea cu inlocuirea chipului, banuiesc ca ai experienta in asa ceva pentru ca amatorismul vorbelor tale este total hilar. Daca tu ai primit un Audi A6 gi metalizat 2.5 TDI de 150 de cai si i-ai spus ca pe cele doua PLCC32 i-ai instalat softul de la 2.5 TDi de 180 de cai asta nu inseamna ca si eu practic aceleasi metode. Acea masina a venit la mine la refacut. Te rog mult, nu ma obliga sa insiruiesc clientii care mi-au parvenit de la tine pentru ca s-ar putea sa-ti para rau si sa-ti faci rau singur. Stupiditate mai mare nici ca puteai sa spui legat de faptul ca am inlocuit un chip cu altul de la alta masina nici nu puteai sa spui. Te rog mult, vino cu dovezi altfel ma obligi sa apelez la metode care nu vor fi deloc in avantajul tau pentru ca eu spre deosebire de tine am dovezi clare legate de magariile care le faci. |
Re: SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT
Mai lasati mah off-topicul si hai sa ne referim numai la 2TFSI aici. Zbuciumus, n-ai pus mana inca pe nici un 2TFSI (GTI sau RS II) cu turbo-back Milltek ? Am inteles ca sunt cateva Milltek-uri comandate. Ma bate si pe mine sa comand si ma gandeam numai la prima parte, respectiv downpipe si cat. Probabil ca 90% din cresterea de 17CP mentionata de Milltek este data de prima parte, cat-back-ul fiind mai mult pentru zgomot. Deoarece zgomotul de GTI este deja destul de placut, nu ma prea pasioneaza partea a doua. Voi ce ziceti ? Credeti ca e vreo problema daca se merge pe DP+Cat+modificare de soft ? Poate aparea vreo problema in legatura cu trecerea de la diametru mare la diametru stock dupa cat (presupunand ca masina are si softul modificat)?
PS : Motorul fiind relativ nou, am observat destule discutii contradictorii si pe VwVortex intre APR, GIAC si REVO. Se pare ca de la un punct (necunoscut inca prea bine) nici pompa de benzina nu mai face fata ! |
Re: SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT
Quote:
|
Re: SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT
Quote:
|
Re: SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT
Vorbeste lumea fara sa stie.
Sincer am vrut sa apelez la DimSport pentru flash dar am auzit lucruri care m-au descurajat. Nu e nicidecum vorba de bani si chiar daca am avut probleme cu masina dupa aceea rabbane a raspuns prompt. Sunt nevoit sa ma repet in a zice ca sunt banii mei si fac ce vreau cu ei. 2- daca nu m-am plans eu de nimic nu stiu de ce se autosesizeaza altii. 3- se pare ca in ciuda incercarilor mele de a vorbi cu lumea si de a le explica o chestie sau alta romanul tot roman e. 4- uite asa de tare m-a convins baiatul asta ca stie ce face incat si la urmatoarea masina care mi-o voi achizitiona tot la el o sa ma duc sa o fac. |
Re: SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT
Mi s-a sters postul dar repostez, poate Gratian va fi mai fair-play. Masina la care se referea Ceky este ZDN-ul. Am incercat sa port o discutie cu el la telefon si i-am spus ca vorbeste prostii sau a inteles gresit. ZDN-ul a facut chiptuning la mine cu 160 de euro si este in continuare multumit. Am spus ca maine ma prezint la el cu Luci si daca se dovedeste ca a inteles gresit sa-si ceara scuze aici pe forum pentru ca a mintit. Sub nici o forma nu a acceptat si m-a fortat sa-i vorbesc un pic mai barbateste. Am vorbit si cu ZDN-ul la telefon 30 de minute si a ramas si el la fel de stupefiat ca si mine cand a aflat ca despre el este vorba. Mi-a spus sa postez aici in numele lui pentru ca abia maine va reusi sa prinda un calculator si sa posteze. A spus ca Ceky ar trebui sa fie mai atent sau sa se spele in urechi cand vorbeste la telefon. El a facut chiptuning la mine la motorul de 1.6 turbo de Lancia si a fost foarte multumit. Nu stie ce a inteles Ceky din ce au discutat si nu stie de unde a putut sa scoata o asemenea aberatie. Este interesant totusi ca domnul Ceky a postat o minciuna pentru care nu doreste sa-si ceara scuze. Si foarte interesant: Luci l-a sunat prima data in toata problema lui care l-a dus la Ceky, pe Florin care el i-a dat numarul lui Ceky. Acum nu ma mira de ce dispar posturile mele. Luci ZDN va veni si va lamuri lucrurile in aceasta mizerie facuta de niste oameni care nu suporta ca altii sa fie mai buni.
|
Re: SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT
Rabanne, a fost sters asa cum vor fi si celelalte posturi cu atacuri la persoana, indiferent de autor. Tu nu trebuie sa te explici nimanui pe acest topic despre o masina care nu e legata de topic. Daca vrei sa ne arati tu cum se fac anumite lipituri sau alte aspecte considerate de tine importante te invit sa iti deschizi un topic.
|
Re: SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT
In primul rind , nu am de ce sa imi cer scuze pt ca ce am postat este ce mi s-a spus la telefon de catre un domn .Eu nu am mintit am reprodus!!!Omul in cauza asa a spus dar sincer poate ca Rabanne nu vrea sa inteleaga ca nu ma priveste persoana lui si ce face , daca face tuning foarte bine , ca este cel mai tare cum sustine , excelent de asta este nevoie la noi dar nu asa cu mizerii se cistiga piata asta nu intelege el .In orice caz eu stiu ca am gresit continuind cu aceste mizerii la care am fost provocat si nu trebuia sa raspund !
Sorry ca sunt off topic !!!Altora nu le datorez scuze eu mai ales ca am fost sunat la ora 2245 si am mai primit si amenintari de la domnu in cauza !Chip-tuning nu se face cu pumnul ci cu mintea !!! Promit ca nu mai postez orice s-ar scrie!!! Cu respect, Ceky |
Re: SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT
In cazul asta trebuia sa stergi si postul lui care era total offtopic. iar cand cineva face o acuza eu ma apar cu argumente. Ti se pare fair-play ce ai facut?Sa stergi ce am scris eu si sa lasi ce a scris el?
|
Re: SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT
Quote:
|
Re: SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT
OFF topic si scuze: RABANNE este un super baiat (cine il cunoaste stie) si se pare ca supara pe unii si altii pt ca el face custom tuning, ceea ce altii nu sunt capabili. Masini facute de el nu o sa vada altii niciodata, si pentru ca nu se lauda dar face treaba buna sa-l omoram sau ce??? Sper ca cei care au ceva cu el sa ajunga macar la 50% din pasiunea, talentul si cunostintele lui.
Scuze inca o data pt off topic dar e strigator la cer. |
Re: SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT
Eu cred ca pe uni ii supara aroganta si infatuarea.
Custom soft fac mai multi eu stiu 4. Ceki Dragos, Alex+eu(doar pt noi si prieteni), Florin-unichip. in plus mai sunt doua locuri unde se face soft dupa piesele hard ale masinii. Nimic special, e normal. Anormal e ca va scoateti ochii. |
Re: SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT
Eu cred ca pe uni ii supara aroganta si infatuarea.
Custom soft fac mai multi eu stiu 4. Ceki Dragos, Alex+eu(doar pt noi si prieteni), Florin-unichip. in plus mai sunt doua locuri unde se face soft dupa piesele hard ale masinii. Nimic special, e normal. Anormal e ca va scoateti ochii. |
Re: SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT
nu stiu daca interventia mea e oportuna , insa nu pot sa stau si sa citesc aici cum ' lumea ' arunca namol intr-un baiat ca rabanne ! e un baiat de nota 10 + , care pentru o masina ca Super Nova mea a stat nopti intregi lucrand harti pentru ca eu sa fiu multumit , la fiecare varianta am stat cu schemele comparative in fata si imi explica : Uite aici am crescut avansul , aici a fost prea mult , am mai pus aici putzin ....... ! eu unul sunt super multumit ! Scue de off topic - dar e totusi un fel de on topic !
|
Re: SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT
pentru rabane....
Eu sunt "sageata" aia din gl de care spuneai...... shi daca chiar vrei sa shtii treaba cu cordoba lui shadow este urmatoarea..... el a venit la mine shi mi-a zis ca vrea flash..... m-am uitata la mine in lista.... shi i-am spus ca eu personal nu pot sa il servesc, dar se poate duce el la ceky, sau sa imi dea mie mashina (avand in vedere ca eram prieteni, si nu prea mai suntem din alte cauze nu ca si-a facut la tine) shi il va costa undeva la 150 euro fara nici un comision de la mine, doar asha ca sa ajut un pasionat shi un fost membru al clubului nostru.... dar in fine..... mai bine, uite ca nu a mai trebuit sa ma urc in arc shi sa ma lansez.... scuze daca sunt off.... dar daca nu cunosti dece vb. asa doar de dragu` de a vb...... |
| All times are GMT +2. The time now is 23:29. |
- Copyright 2026 4Tuning