Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Subwoofere (https://forum.4tuning.ro/390-subwoofere.html)
-   -   Ce subwoofer sa`mi pun?! (https://forum.4tuning.ro/390-subwoofere/1369-subwoofer-pun.html)

dracula 07-07-04 19:20

of of inca unu care a facut greseala sa ia magnat ....
cu un jbl/infinity/hertz ... ai fi mers mai bine.
na asta find parerea mea ...

DnI 07-07-04 19:35

Quote:

Originally Posted by \"dracula\"
of of inca unu care a facut greseala sa ia magnat ....
cu un jbl/infinity/hertz ... ai fi mers mai bine.
na asta find parerea mea ...

dracula, de ce mai nu este bun ? e prost sau ce ?
sa-ti zic sincer la mine toata linia este magnat si nu am tweetere, se aude beeetonnn. nu aud nici o distorsiune.
fac treaba buna, am multi prieteni care au magnat si sunt multumiti de el.
am avut statia Blaunkpunct si mi-a luat foc hahhah de cand am pus magnat am completat si linia si s-a schimbat totul.
eu sunt multumit!
P.S. am facut teste cu majoritatea firmelor si nimic impresionant, ma refer la banii astia pe care am dat eu, ca mai vine unu si zice ca la 1000E isi ia scule de se pisa pe ale mele, pai stai frate ca eu nu am dat 1000E pe sub.
e nevoie sa pun si poze ?
bafta...

DnI 07-07-04 19:37

si in schimp fiecare cu parerea lui... nu o sa ajunga nimeni la o intelegere care sunt mai bune si care nu.
in plus d`ale dracu ca toate fac acelasi lucru.. bum bum bum bum :lol: :lol: :lol:

dracula 07-07-04 20:09

pai asta ii ... ca eu vreau muzica si nu bum bum bum :D
bum bum ii usor de facut si asta fae si magnat.
sa gasesc lucruri bune la acelas pret sau mai ieftin ca magnat ( blaupunkt nu apartine din alea bune :D )
na eu am dat ceva mai mult pe sculele mele si sunt foarte multumit, dar nu vreau sa compar asta ca nu ar fi corect.
dar ma refer la lucrui de la jbl de exemplu in aceas categorie de pret.

COObra 07-07-04 23:11

bai io am niste nonameuri in masina si saude bine
daca se face un raport calitate pret cred ca va bat cu rahaturile mele :D :D
in alta ordine de idei DNI cand ne mai vedem sa imi aduci aminte sa vb cu tine de boxe difuzoare ca vreau ceva si tre sa fac o modificare ceva si vad ca te mai pricepi.

dracula 08-07-04 11:08

hai sa va mai zic ceva cu magnat ... ce ma enervat pe mine cel mai mult.
mie nu imi plac firme care min in ultimu hal.
magnat au facut odata o statie aprox 40-50cm sa para mare si puternica, au scris 1000W pe ea. daca ai desfacuto placa de baza a fost un sfret din carcasa si au tras doar fire pana in capatu alalalt :lol:

COObra: pai ma gasesti pe forum ***********, pe aici pe 4tuning, pe irc ... ( #vwclub, #carhifi, #4tuning .... :D

DnI 08-07-04 11:11

COObra, ne vedem vineri!

Mr.Nice 08-07-04 11:59

Dupa parerea mea cele mai misto sisteme audio se gasesc la americani.
Sanatate Maxima

dracula 08-07-04 12:15

nu neaprat.
sa nu uitam de:

Germania:
Brax, fabricat manual, garantie pe viata
Rainbow, iara au si ei un model de boxe cu garantie pe viata

Franta: Focal

Italia: Phase linear ( care din pacate a fost cumparat de firma care apartine si magnat )

Americani sunt mai mult pe Marime si Putere ca la masini
Iar europeni mai mu cu calitatea, dupaia vine puterea.

sunt exeptii si rar mai gasesti firme care chiar fabrica in tara lor.
Si aia care fac nu isi pot permite preturi mici.

Johnny6600 12-07-04 23:34

COObra si eu am ajuns la ceeasi concluzie. La inceput mi-am luat doua difuzoare no name de 500000 fiecare si am vazut ca se auzeau bine si scoteau un bas misto . Apoi am luat doua difuzoare Pioneer la ceeasi bani si se auzeau doar la jumate din puterea celor no name si cu bas mult mai slab. Dar totusi daca vrei calitate si ai si bani investesti k lumea in difuzoare de marca. In caz ca nu vrei sa dai toate economiile pe difuzoare poti lua unele no name care sa-ti satisfaca nevoile.

Adrian_Pintea 13-07-04 13:06

Magnat sunt scule bune daca sunt originale....Dar oricum nu se compara cu JBL sau Kicker...Si mai nou Ground ZERO


All times are GMT +2. The time now is 03:11.

- Copyright 2026 4Tuning