Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/135823-logan-70-000-euro-facut-10-000-euro.html)

55bbs 29-07-09 22:00

Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
 
oare cand o sa isi mai bata joc?,...ce vile mai apar peste noapte..cat o sa se mai fure...?...asta e ''traim in romania si asta ne ocupa tot timpu'' numai bine la toata lumea

SpiriduS 29-07-09 22:01

Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
 
Quote:

Originally Posted by e30_eVG3n (Post 2520970)
Hai sa fim seriosi, echipamente suplimentare de 24000 euro? Dar ce o sa fie blindate, interior tapitat cu kevlar?????? Deci de la 70000 euro bucata s-a facut 34000(10000 masina+24000 "dotari"). E bine, avansam:lol:

Eh cam asa, sper sa avansam... Peste ceva timp o sa renegocieze si aparatura "high-tech"

sonki 29-07-09 22:11

Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
 
Am vazut si un passat de politie cu motorul ala mare pe benzina (VR6 ,sau ceva derivat).Curgea ulei de la diferential ,avea un sunet ciudat.Si aleea au fost scumpe plus cu motoare care sunt cam gurmande.
Loganul de militie e cel mai chel ,nici servo directie nu are .Nu le e rusine ,cine a facut afacerea asta???La asa multe masini ,un contract negociat corect ,probabil ar fii scos sub 5000 de euro pe masina plus un 3000 dotarile.
Nu se sesizeaza nimeni .Parca vad ce spaga s-a luat.
Din cate am auzit 70.000 de euro e un crafter cum are smurd-ul.Da acolo e un pret corect ,masina goala e peste 2o.000 ,iar aparatura medicala dinauntru e de ultima generatie ,terapie intensiva mobila.O masina de genul chiar salveaza vieti.
Conduceti prudent!!!!!!!!!!!!1

pushtiu_teribil_22 29-07-09 22:25

Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
 
made in romania

bmw_motorsport 29-07-09 22:25

Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
 
vreau si io o macheta din aia sa mi -o pun langa bideu;)
e trist dar adevarat ce se intampla la noi...si ce ma deranjeaza cel mai tare e ca e prea pe fata si totusi nimeni nu face nimic....si se mai intreaba lu mea de ce nu votam

FIGHET 29-07-09 23:03

Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
 
pacat ca fac asemenea stiri publice pt ca numai asa intarata populatia si oameni de rand cind citesc asemenea stiri cred ca isi dau palme de nervi cind aud ce aud ....
dar din cite vad au inceput s a fure mai putin cei din militie cind au vazut ca sunt filati de presa
am ajuns bataia de joc a alesilor care faceau propaganda ieftina la colt de strada sau camine culturale pt un vot .... va spun cu mina pe inima ca am ajuns rau si o s a ajungem din ce in ce mai rau poate si daia am ales s a -plec din tara si s a nu mai aud nimic din tot ce s e intampla acasa dar nu pot ca sunt roman

rusty_hawk 29-07-09 23:16

Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
 
nu inteleg,au masini confiscate....de ce nu se folosesc de alea?sau de ce nu le vand....la jumatate din pretul lor

Laurentiu Rosu 30-07-09 00:31

Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
 
e tardiva problema.....asa ceva nu am mai auzit nicaieri...pe mine unu nu ma mai intereseaza...nu are rost sa mamai consum si ptr asta....:|

andi_cimpean 30-07-09 01:03

Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
 
azi 70.000, maine 10.000...e bine ca au prosti cu care sa jongleze...

oancea_cristiano_95 30-07-09 01:13

Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
 
toata lumea zice: "nimeni nu face nimic" sau "asta e... traim in romania blaaaablaaaaaaa ... dar nimeni nu se trezeste sa iasa in strada ca in 89... ce sa faci,nimeni nu face nimic ... si ei continua sa fure linistiti

woodywww 30-07-09 02:23

Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
 
Quote:

Originally Posted by dogy_10 (Post 2520863)
si totusi inteleg ca pretul masinii fara echipamente e 10.000 euro.....conform liste de preturi dacia, politistii ar trebuii sa primeasca loganuri prestige 1.5dci 85 de cai care costa 10 050euro sau 1.6 16v care sunt 9 500.......tar tare mie teama ca defapt sunt loganuri de 1.4 chele adica 5 600euro pe care noi o sa platim 10 000

Si cu tine acum..au logan 1.4 chel, de radare numai zic, ca acum se apreciaza viteza din "ochiometru"..dar cu banii care ii mai primesc vor sa le puna Nitrous..:)) sa il prinda pe ala cu bmwu' din banii lu' mami..:D

Vlad_18RLG 30-07-09 05:09

Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
 
Quote:

Originally Posted by gorila600 (Post 2521124)
daca aveam si eu o macheta din aia ii dadeam foc

eu caut una pt aşa ceva ... deci nu esti singurul:D

SilviAnO 30-07-09 07:53

Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
 
hah.....eu zic ca le-ar ajunge si un matiz pt interventiile pe care le au in Romania ;) :idea:

nica_ro 30-07-09 09:03

Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
 
Quote:

Interesant este faptul ca autoritatea locala a ajuns la concluzia de a cumpara acest Lexus dupa un an intreg in care a tot testat diferite masini pe care a pus echipament greu de 35.000 de euro.
https://forum.4tuning.ro/219-masini-n...-lexus-is.html

Pai ar fi culmea sa se lase mai prejos militienii, ca doar sunt la nivelul englezilor...NU!

DraquVerDe 30-07-09 09:19

Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
 
[QUOTE=bmw_motorsport;2521589]vreau si io o macheta din aia sa mi -o pun langa bideu;)



Deci ai fost TARE :)))) :lol::lol:

Traim in Romania si asta imi ocupa tot timpul


All times are GMT +2. The time now is 23:30.

- Copyright 2026 4Tuning