Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Audi (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi.html)
-   -   cine are audi 100 (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi/13026-audi-100-a.html)

ciprianilie17 17-03-06 12:12

Re: cine are audi 100
 
nici eu nu vroiam sa il schimb pe motorina:( dar avea consumul mare, si motorina e mai "usor" de gasit;) dar daca imi iau 100 o sa fie sigur pe benzina...tot de 2.3 :D

5cilindri 19-03-06 08:51

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by ciprianilie17
imi pare rau k va deranjez, stiu k nu am 100, am un 90, e cam acelasi lucru...eu am avut pe 90, inainte sa pun diesel, un benzinar de 2.3 130 cai, si mergea super cu el...acceleratie de te tinea infipt in scaun, viteza...caroseria e stabila...super masini;) cu toate k as vrea sa imi iau un 100:D


Salut. Daca ai nevoie de piese , am un Audi 90 de vanzare in stare excelenta. Pentru mai multe detalii vezi anuntul din rubrica Bazar Auto.

ciprianilie17 19-03-06 10:17

Re: cine are audi 100
 
multumesc, s-ar putea sa am nevoie de piese pt el...daca poti pune link-ul, ca nu am gasit anuntul tau:(

5cilindri 19-03-06 15:17

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by ciprianilie17
multumesc, s-ar putea sa am nevoie de piese pt el...daca poti pune link-ul, ca nu am gasit anuntul tau:(

Link-ul: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/14496-vand-audi-90-2-2i-stare-excelenta-500-euro.html

ciprianilie17 20-03-06 14:28

Re: cine are audi 100
 
culoarea asta am avut-o si eu inainte sa o fac rosie...intreriorul e la fel ca al meu...sa vad cum fac rost de bani, mai vorbim pentru ea....

GXG100 23-03-06 10:35

Re: cine are audi 100
 
Salut Baieti!
Am Un Audi 100 2.3e Din 94 Si Caut Accesorii
(bandouri, Ornamente ...)

theabsolutesound 24-03-06 22:41

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by GXG100
Salut Baieti!
Am Un Audi 100 2.3e Din 94 Si Caut Accesorii
(bandouri, Ornamente ...)

cauta-l pe "marius323" el are modelu ala si poate te poate ajuta cumva el e din timisoara ......tu de unde esti ??

pasbogdan 02-04-06 00:28

Re: cine are audi 100
 
Ziceati careva de tobe....Adevarul ca 5-ul in linie are un sunet beton si cu toba de serie.Io nu am toba sport si nici nu am auzit unul care are:( Stie careva tobe la ceva pretz bun?io am auzit de ceba bosal pe la 2 mil si ceva.Dar sunt ce trebe?in sensul ca sa sune numai de la 3-4 mii in colo,nu sa iti unfle capul pe la 2000.Si io sunt rau...vreau toba"profi"si la pret de 50 de euroi:P :)) Dar ce sa faci...la 8 mil salar pe luna de unde 200 de euroi pe un remus??

theabsolutesound 05-04-06 01:10

Re: cine are audi 100
 
.....da te cred ca e greu cu banii crede-ma ca stiu cum e dar decat sa bani pe un gunoi prefer sa imi fac ceva de calitate ...eu am zis ca la vara vreau sa ma duc pana la Curtea de Arges sa imi fac toata coloana de la motor pana in spate sa fie de inox si cred ca si borla e destul de ok si ca pret e bun....oricum abia astept sa le pun sa vad cum suna ca si asa cu astea originale e ok dar ceva mai bun nu strica :D:D:D:D:D:D:d

AR33COP 12-04-06 23:04

Re: cine are audi 100
 
babi am reusit sa-i dau de capat.cred.

theabsolutesound 15-04-06 00:48

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by AR33COP
babi am reusit sa-i dau de capat.cred.

cu sigurantza ...:P:P:P

Ghost_DrIv3R 25-04-06 01:45

Re: cine are audi 100
 
Salut fratiilor!!Mi-am cumparat un Audi 100 cc mere beton,super masini si acuma caut un motor puternic,dar are tractiune pe fata si nu prea as vrea sa ma complic sa ii pun tractiune pe spate.Deci daca ma puteti ajuta si pe mine sa gasesc un motor puternic(un 24v in special caut:D )

marius323 25-04-06 21:51

Re: cine are audi 100
 
Eu zic sa cauti ori un 2,2 turbo ori un 2,3 20v beton motoare

Ghost_DrIv3R 30-04-06 01:35

Re: cine are audi 100
 
mersi pentru sfat,sa vad daca gasesc un 2,3 20v bun....in limita baniilor binenteles :lol:

crisHOT 02-05-06 13:41

Re: cine are audi 100
 
Salut.
Eu am un 10v turbo MC2 de vanzare.Acum e pe masina mea un 200 Turbo Quattro din "89.Motorul merge beton dar il schimb cu un 3B(20v turbo) asa ca-l dau complet cu istalatie electrica , calculator, intercooler etc.
Marele avantaj (zic eu) e ca inca se afla pe masina si ce poate vedea ,auzi etc.E-mail: [email protected]


All times are GMT +2. The time now is 20:41.

- Copyright 2026 4Tuning