Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo - PH 10 BZN (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/129219-cielo-ph-10-bzn.html)

Genghis.Khan 09-10-09 15:41

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
4300 bat excelent!
Sunt foarte fericit ca am optat pentru 4300, nu se ia nimeni de mine, initial vroiam 6000 si am avut emotii pana am vazut astea de 4300 cum lucreaza!
Are un prieten 6000 si ... e cam invidios.

Oricum, amandoua sunt ok, dar termenul de optim eu zic ca este la 4300 - nu ca as avea eu 4300 ci datorita celor spuse mai sus!

Genghis.Khan 09-10-09 15:43

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Sa schimbi si pozitiile - serban_pc - la mine arata ca ceaiul, lumina alb cristal de la faza scurta si pozitia galbena - bleah, abia astept sa le schimb .... pe 12 :D

shantzu 09-10-09 15:45

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Quote:

Originally Posted by ALEX_BZN (Post 2705911)
da pe timp de noapte fara ceata ce ziceti???..bat bine???

Cele de 4300k se "descurca" cel mai bine in toate situatiile, mai bine decat cele de 6000k.
Toate masinile noi de fabrica dotate cu xenon au becuri de 4300k.

ALEX_BZN 09-10-09 15:45

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
momentan sunt arse amandoua dar aveam dalea albe pe led

ALEX_BZN 09-10-09 15:48

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Quote:

Originally Posted by shantzu (Post 2705932)
Cele de 4300k se "descurca" cel mai bine in toate situatiile, mai bine decat cele de 6000k.
Toate masinile noi de fabrica dotate cu xenon au becuri de 4300k.

oricum in nebunia mea ma gandeam sa iau dalea de 8000 sau 1000 mii spre mov..deci bine ca am optat la 6000...cu toate ca dupa spusele voastre as vrea acu 5000...macar

shantzu 09-10-09 15:52

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Eu in toata discutia ma refeream la cele de 4800, nu de 4300. Am gresit , my bad :d
Vorbeste cu skama sa iti aduca de 4800 daca vrei , ca pe astea le vinde repede ca sunt H4 ( parca h4 sunt pe cielo :) )

ALEX_BZN 09-10-09 15:56

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
acu sa vad diseara.....daca se mai poate daca nu aia e...le pun pe astea....ce sa mai fac...nici 6000 nu poate sa fie chiar proaste rau.

Geo_ZGA 09-10-09 16:44

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Da, H4 sunt pe cielo... la 6000k nu zice nimeni ca sunt proaste, doar ca luminozitatea e mai buna cu cat culoarea este mai apropiata de lumina soarelui, cu care este obisnuit ochiul. Nu radeti...
4800 sau 5000k este compromisul intre aspect si vizibilitate.
Si legat de jante si anvelope... pe 15 trebuie anvelope cu talonul 50, nu 55. Iar J-ul conteaza pt latimea maxima a anvelopei care poate fi pusa pe janta, pe cand ET-ul arata cat de mult e iesita in afara janta.
La Cielo, janta stock de 14 are ET 46 parca... nu mai tin minte, dar oricum pe acolo. Pe cand o janta pe 15 de aliaj are maxim 38-40, deci mult mai iesita in afara. Sa nu mai vorbesc de latimea ei (J), care este mai mare.
Concluzia: orice janta pe 15 pusa pe Cielo inseamna modificarea aripii spate si/sau a suspensiei.

ALEX_BZN 09-10-09 23:18

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
din fericire m-am uitat mai bine pe cutie scrie ca e de 5000k...si bate alb cristal asa.
si cu jantele e ex ce ziceam si eu,et-ul arata cat de iesite sau bagat inauntru sunt iar j-ul latimea lor
ps:se vede diferenta mare de la blue vision la xenoane.....dar fara lupe bate cam imprastiat..dar oricum e treaba buna

ing3r 10-10-09 00:08

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Farurile proaste de Cielo sunt de vina pt dispersarea luminii in felul asta.

ALEX_BZN 10-10-09 15:50

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
cred ca pana la urma o sa fac un efort si o sa imi iau niste lupe...ca sa fie treaba completa...sa ma interesez si apoi o sa vad daca dispun de bani si ce pot gasi sa cumpar

ALEX_BZN 01-11-09 14:43

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
3 Attachment(s)
sa pun si eu cateva poze mai recente cu masina..decat ca nu mai am jante pe ea..sunt winter edition acu:))) cu table si capace
Nu se mai vad arcurile sport prea bine si masina nu mai pare joasa findca am jante pe 13 si find mici nu mai umple golul la aripi.

ALEX_BZN 01-11-09 14:45

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
2 Attachment(s)
app si vreo 2 poze cu xenonu ca promisesem mai de mult..nu sunt pe timp de noapte dar oricum...

Crysty MLV 01-11-09 14:56

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
e kit xenon sau sunt becuri din acelea?

ALEX_BZN 01-11-09 14:58

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
kit cu totu....nu doar becuri..noaptea se vad alb cristal...in poza nu a iesit la culoarea lor...am vaz ca da spre verde albatriu asa
o sa caut sa fac o poza noaptea....sa se vada intensitatea si culoarea reala


All times are GMT +2. The time now is 00:52.

- Copyright 2026 4Tuning