![]() |
am gasit si fotografiile acestei piese... frumoasa intr-adevar...si se vede ca a fost foarte bine intretinuta...
ca o mica parere personala pot spune ca persoana care a detinut mashina inaintea ta andrei a avut grija si cum sa stea in acel scaun de sofer....nu se cunosc kilometrii pe aceasta mashina oricat zoom am facut eu pe fotografiile postate pe tine... nici un element nu arata uzura de nici un fel... e foarte bine pastrata :P sa te bucuri de ea si cum am mai spus, sa o revedem cu placere si peste vreo 30-40 de ani ps: ce mi se pare kiar deosebit: in ciuda faptului ca au scos si al doilea model de delta, primul ramane din punctul meu de vedere si mai frumos, si mult mai performant comparativ cu a doua generatie :P :wink: |
si eu consider la fel. al doilea model de delta eu nici nu-l identific cu o delta, este o masina complet schimbata din punctul meu de vedere.
|
Re: poze Lancia Martini
sa o stapanesti sanatos...e o adevarata masina de colectie...
|
Re: poze Lancia Martini
la timpul ei Lancia Delta Integrale facea legea in W.R.C. ... Belea masina...Si totusi andrei este aceeasi senzatie ca in Impreza ? ( pt. ca eu am avut ocazia sa merg cu tine cu subaru anul trecut 2005 la kogalniceanu, pana la constanta si am ramas impresionat ) ... Isi merita renumele LANCIA ? pt ca nu am avut ocazia sa merg cu o piesa de colectie ca asta ..
Oricum felicitari FOR THIS YOUNG-OLD LADY... |
Re: poze Lancia Martini
Se poate spune masina pentru cunoscatori. Man tu nu cumva ai furat-o din vreun muzeu???? Glumeasc, deci n-am cuvinte.
Nu ca vreau sa te pup in......dar ai gusturi exagerat de buna la masini. Pacat ca nu ai si vreun BMW pe acolo, din cate stiu eu. |
Re: poze Lancia Martini
mi se pare mie sau ai numai draci de masini in garajul ala ? frumoasa nu am ce spune sa si grija de ea
|
Re: poze Lancia Martini
subaru si lancia, adevarate masini de raliu si de colectie, felicitari,...
|
Re: poze Lancia Martini
Sa nu uitam ca al doilea model de Delta a mostenit motorul de pe integrala.
Cu articulatii mai rezistente si multiple imbunatatiri, ca masina "de strada" o consider mai buna. Daca ar fi avut si tractiunea integrala, probabil ar fi facut si ea cariera in sport, dar asa a ramas in umbra integralei. |
Re: poze Lancia Martini
frate nu pot sa spun decat ca esti tare.bravo.sti sa apreciezi adevaratele masini
|
Re: poze Lancia Martini
Frumoasă foc. Din câte ştiam preţul era pe undeva pe la 10 mii de euro, dar nu sunt sigur. De curiozitate, cât ai dat pe ea?
|
Re: poze Lancia Martini
Quote:
ai idee cate martini s au fabricat de toate ? in Romania e singura ? |
Re: poze Lancia Martini
"andreitentean:
310 masini fabricate in total. serie limitata cu ocazia retragerii din raliuri dupa 6 titluri mondiale consecutive + martini sponsor oficial pt cei 6 ani ==> Delta Integrale Martini 6 in Romania exista 1 (una) !" asta a spus pe alt topic un pic mai jos |
Re: poze Lancia Martini
foarte frumoasa masina..sa o stapanesti sanatos :D
|
Re: poze Lancia Martini
Sunt impresionat! Ai, cu adevarat, o MASINA!
|
Re: poze Lancia Martini
Man felicitari pt masina este o bijuterie nu credeam sa vad asa ceva in Ro !!!
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:17. |
- Copyright 2026 4Tuning