Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - tonytech (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/129088-machete-lucru-tonytech.html)

tonytech 20-06-09 13:06

m-am exprimat gresit.Voiam sa spun peste poxilina.Poxilina stiu cum sa o amestec.Eu la kitu ala ptr geamuri am probleme ca nu se intareste deloc si nu stiu c sa ii fac:(:(:(. Oricum multumesc ptr sfaturi.Si as avea o intrebare.Cum se ia poxilina de pe maine mai repede?(cu ce substante,procedeu sau unelte:D )

saptamana viitoare voi achizitiona un nissan skyline :x radiocomandat,care va fi un alt proiect la care voi lucra in paralel.

bmwh548 20-06-09 13:24

Re: Machete in lucru - tonytech
 
Te speli cu multa apa si sapun imediat dupa ce ai terminat de aplicat...sau folosesti manusi.
Renunta la chitul de geamuri...foloseste poxilina si chit auto.

tonytech 20-06-09 19:47

Re: Machete in lucru - tonytech
 
m-am spalat cu multa apa si sapun dar ramane mirosu ala de poxilina.Ai dreptate cu privire la kitu de geamuri acum 5 min l-am scos si am inceput sa netezesc toate suprafetele si luni o sa pun poze noi.De unde as putea sa iau kit auto?
:)

bmwh548 20-06-09 19:50

Re: Machete in lucru - tonytech
 
Orice magazin cu piese auto...intr-o vreme aveau si prin Kaufland.
Nu mi-am dat seama ca te referi la mirosul poxilinei...foloseste sapun lichid parfumat, pe mine nu ma deranjeaza mirosul, dar na, depinde de persoana. :)

BigDaddy_1112 21-06-09 10:01

Re: Machete in lucru - tonytech
 
Quote:

Originally Posted by bmwh548 (Post 2423826)
Orice magazin cu piese auto...intr-o vreme aveau si prin Kaufland.
Nu mi-am dat seama ca te referi la mirosul poxilinei...foloseste sapun lichid parfumat, pe mine nu ma deranjeaza mirosul, dar na, depinde de persoana. :)

Pe maicamea o deranjeaza. Cand o aud...,,iar ai umblat cu prostia aia?''. Nu ma lasa sa-mi desfasor si sa-mi cultiv talentul artistic. Nimeni nu ma intelege!:D
Cu poxilina mai patesc si eu sa nu se intareasca dupa 10 minute. Cateodata imi ia si cateva zile. Cred ca din cauza ca am pus mai mult din partea neagra. Asa am aflat ca e mai bine sa pui mai mult din partea alba si amestecul trebuie sa fie de culoare gri deschis.

tonytech 21-06-09 18:52

Re: Machete in lucru - tonytech
 
Si cu sapun parfumat tot nu iese mirosu.Am incercat tot ce aveam prin casa.S-a dus de abea a 2 a zi...Oricum sa revenim la subiect.Am scos kitu de geamuri.Acum netezesc toate partile si apoi o sa masor sa iasa cat de cat simetrica.Si in al doilea rand.Am gasit in gima modele radio comandate maisto(nu alea 1:12 :)) ) care sunt destul de bune pentru incepatori ca mine :) saptamana viitoare pun pozele cu skyline-u :X


All times are GMT +2. The time now is 20:17.

- Copyright 2026 4Tuning