Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   LifeStyle & (I)legale & intalniri (https://forum.4tuning.ro/20-lifestyle-and-legale-and-intalniri.html)
-   -   Police Brutality - OPERATIUNEA PESCARUS 04.02.2006 (https://forum.4tuning.ro/20-lifestyle-and-legale-and-intalniri/12535-police-brutality-operatiunea-pescarus-04-02-2006-a.html)

bogdan 04-02-06 16:49

cum ma sa se intample asa ceva?!?!?!!?!? :shock: :shock: si voi de ce ati mers la sectie?!?!? pentru ce v-au plimbat sau care a fost explicatia lor?!

UniculSGM 04-02-06 18:02

Sa ne legitimeze, unii nu aveau buletin. Vroiau sa il turnam pe ala care s-a invartit cu masina pe acolo. Cica au vazut ei pe unu...

Swat-Cat 04-02-06 18:49

6 Attachment(s)
a fost interesant..niciodata nu am fost cu duba de politia....si sa stau prin sectii de politie... a most o mare pierdere de timp.....
ma citez :)\" am fost luati de pe strada ca pe niste curve\" :twisted:

Swat-Cat 04-02-06 18:52

7 Attachment(s)
si ei au zis ca ne iau cu masina si tot cu masina ne intorc.... P#l@..pe jos de la sectia 2 pana la pescarus

MC Mate 04-02-06 19:00

Foarte urat.Imi pare rau ca nu am mai ramas sa filmez toata chestia asta.Eu am plecat cu o parte din baieti la un suc si acolo nu a sunat nici un tel sa anunte asta pana am pelcat eu (22.30) probabil a fost mult mai taziu.

EvLSant0S 04-02-06 19:06

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Swat-Cat\"
....
ma citez :)\" am fost luati de pe strada ca pe niste curve\" :twisted:

ntz ntz ntz :( ce nenorocire ..

si in tot timpul asta .... curvele se plimbau linistite pe strada ...
:lol: :lol:

deci pana la urma ,pierdere de timp ? toata lumea e ok nu ?

Swat-Cat 04-02-06 19:12

mai putin o persoana care s-a dat cu frana de mana...oficial pt politie...

cls21b_EVO 04-02-06 19:49

Eu chiar nu inteleg...
Sunt sigur ca nu toate persoanele care au fost luate la sectie nu aveau buletin.
Iar cei care aveau si aveau si o justificare in privinta prezentei lor...chiar nu erau obligati sa se duca....E f. simplu , te roaga sa poftesti in duba , iar tu il intrebi , Sunt arestat ? Iar el dak zice NU ...you are free to go !(atat timp cat ai buletinul si o justificatie clara a prezentei tale acolo)
O sa trec asta seara pe acolo ...poate poate mai vin :twisted:

SEBASTIAN 04-02-06 19:58

a reclamat cineva pentru abuz

TufY 04-02-06 19:59

si ramai cu reclamatia si timp pierdut !!!!

SEBASTIAN 04-02-06 20:06

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"TufY\"
si ramai cu reclamatia si timp pierdut !!!!

Atunci stai ca mielul la taiere si invatati-i sa faca pe smecherii cu voi.

Oricum nu era motiv sa va ia la sectie pt cerculete sau derapaje, unul din voi trebuia sa spuna, domne e piatra asta nenorocita am intrat in curba un caine trecea, am franat si masina a derapat violent.
Daca-l prinea pe cel ce a facut derapaje ce putea sa-i faca? Nimic doar alt abuz. Legea nu te sanctioneaza pt derapaje fie ele si controlate.

TufY 04-02-06 20:11

eu am ajuns dupa ce a sosit polita .......... asa ca...... eu le dadeam buletinu si \"ma certam\" cu ei daca era sa fac prosti si sa imi alunece masina pe piatra cubica si sa dea amenda pentru ce???? ce scrie in procesul verbal curse ilegale??? alunecare cu frana de mana???? derapaj ???? poate sa dea amenda pentru maltratarea pestilor care dorm si ii trezim!!! asta ar fi linistea publica care niste prieteni au patito in politehnica altceva nu le-a facut!!!!!!

haristeas51 04-02-06 20:29

ma, toate ca toate dar acei politisti(MILITIENI) au profitat ca majoritatea di cei preznti nu cunosteau legile si drepturile lor !! Asa ca pe viitor cand vor mai veni, sa ne stim bine drepturile !! :D

SEBASTIAN 04-02-06 20:49

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"haristeas51\"
ma, toate ca toate dar acei politisti(MILITIENI) au profitat ca majoritatea di cei preznti nu cunosteau legile si drepturile lor !! Asa ca pe viitor cand vor mai veni, sa ne stim bine drepturile !! :D

Corect , iar cat esati parcat nu dai nici un act.
Control de rutina nu trebuie si incercati sa fiti cat mai in regula.
Cand cauta nod in papura e abuz.

Buletinul sa-l aveti mereu la voi.
Sa notati cine va legitimeaza si sa vada asta, sa cereti si legitimatia, iar daca va vorbesc de sus sau urat chemati seful pe care-l intrebati cum demonstreaza ca e seful lor.
Pentru orice sa va dea proces verbal ca sa autentifice abuzul sa poate fi trasi usor la raspundere.
Noi nu toleram un stat politienesc!
Libertatea si democratia nu asa se pazesc.

peter 04-02-06 20:50

ati dat spaga ? ceva ?? daca da..cui si in ce conditii ? :roll:


All times are GMT +2. The time now is 11:48.

- Copyright 2024 4Tuning