Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Daewoo Nexia 2.0SFI (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/125222-daewoo-nexia-2-0sfi.html)

andi_cimpean 10-06-09 21:05

Re: Nexia - Under construction
 
Quote:

Originally Posted by banzay (Post 2395368)
Si cu numere de BG si cu motor de opel... nu ai probleme cu politzaii?

pai nu are ce sa ii faca...decat daca s-ar duce in BG...aia ar putea sa-l inhate...astia nu au dreptul :D...

P.S. ce periculos arata de la spate:D...

mike - AER 10-06-09 23:04

Re: Nexia - Under construction
 
Quote:

Originally Posted by banzay (Post 2395368)
Aveti voi oltenii ce aveti cu Daewoo-urile sa faceti masini adevarate din ele... Nu mi-o lua in nume de rau, ci din contra, ia-o ca pe o incurajare/vorba buna! Pot sa te intreb si eu ceva? Si cu numere de BG si cu motor de opel... nu ai probleme cu politzaii?


pai doar aici s-au facut, la noi la Craiova!!! E normal sa ne placa Daewoo-urile, si in nici un caz Daciile!!! Frumos rau de tot Nexia asta... bafta!

rik 11-06-09 00:38

Re: Nexia - Under construction
 
Pai ei stiu ce motor e ala?...Habar nu au...Le spun ca asta e nexia varianta pt bg.

Apropos..:Nu am fost de la inceput adeptul inmatricularii la BG. si inca nu sunt nici acum.
Dar..Dar am fost fortat de situatzie.Verificatzi numai daca avetzi curiozitatea cat era taxa la noi.Motor 1,5 an 1997 euro 1

Sultanu 11-06-09 10:22

Re: Nexia - Under construction
 
Quote:

Originally Posted by rik (Post 2397855)
Pai ei stiu ce motor e ala?...Habar nu au...Le spun ca asta e nexia varianta pt bg.

Apropos..:Nu am fost de la inceput adeptul inmatricularii la BG. si inca nu sunt nici acum.
Dar..Dar am fost fortat de situatzie.Verificatzi numai daca avetzi curiozitatea cat era taxa la noi.Motor 1,5 an 1997 euro 1

da ba rika da scrie mare opel pe motor....oare asa tampiti sa fie....

hai mai bine sa facem evacuarea aia odata ca sa poti sa mergi cu ea ca doar sti ce e prin orasu asta

banzay 11-06-09 12:12

Re: Nexia - Under construction
 
Pai cum bre sa nu aiba dreptul politia romana sa verifice? Sa ii vezi prin C-ta cum stau la intrare cu RAR cu tot si sa ii vezi ce verifica cazanele de prin BG. (Nu e cazul aici, dar probabil stii si tu Rik ca se aduc si masini de deabia se tin pe roate). Rik, nu era vorba nici macar o secunda ca de e masina inmatriculata in BG, ci doar ca pe la noi mai iau la puricat masinile cu numere straine, in cautare de cate-o spaga ceva...si eram curios daca si la voi e la fel... Mai ales ca tu ai si alt motor pe ea :) SPOR!

ing3r 11-06-09 13:37

Re: Nexia - Under construction
 
Asa e, il sustin pe banzay in afirmatii! Astia cu sapca de abia asteapta sa te inhate, nu ii intereseaza altceva decat spaga. Daca ai masina de BG e bine sa ai si ceva banuti de rezerva in buzunar, in caz ca te opresc astia pe strada... Lucru valabil in special in jud. CT, de restul nu imi dau cu parerea.
Oricum , masina arata super! Ce imi place cand vad poze cu transplantul si cu "donatorul" =))... Good work !!!

P.S.: marfa rau si oglinzile laterale!

rik 11-06-09 21:19

Re: Nexia - Under construction
 
4 Attachment(s)
Gata coloana de evacuare.Inox de 60..Continuam pana la bingo

l@uryo_bo$$ 12-06-09 00:06

Re: Nexia - Under construction
 
Bv bah rik iese ceva super din masinuta asta....
Dar in ce service lucrezi u acolo...

RD-Woo 12-06-09 09:21

Re: Nexia - Under construction
 
Quote:

Originally Posted by rik (Post 2400370)
...Continuam pana la bingo

Intai continuam pana la linie..;)
... sau liniute :twisted:

shobby89 12-06-09 12:50

Re: Nexia - Under construction
 
super tare nexia o stiu trec in fiecare zi pe langa ea e cea de langa peco acela din brazda nu? super tare e singura care imi place din craiova si inca ceva tu mai ai o corsa ? mc bafta cu proiectu

danny_bad 17-06-09 19:46

Re: Nexia - Under construction
 
frumos proiectu !!! baafta in continuare!

rik 18-06-09 01:17

Re: Nexia - Under construction
 
7 Attachment(s)
Inca ceva poze...

andi_cimpean 18-06-09 09:45

Re: Nexia - Under construction
 
foarte frumos...

Nu prea imi place mie coltul ala cum se vede de la badboy...dar nu deranjeaza prea mult.

P.S. imi plac mult scaunele :)

Robert_MNW 18-06-09 10:45

Re: Nexia - Under construction
 
Arata bine masina dar cu ce sa intalnit :-):?:Frumoase rau scaunele de pe ce masina vin?

Dori11 18-06-09 15:21

Re: Nexia - Under construction
 
Quote:

Nexia - Under construction
Frumos Ricuta, pare ceva promitator. acum in privinta culorii daca ai matui un pic albu ala si ai da o mana de perla violeta ai scoate ceva de exceptie (alb liliac). Bafta


All times are GMT +2. The time now is 03:53.

- Copyright 2026 4Tuning