Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Imagini în premieră cu noul SUV de la Dacia (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/122192-imagini-premiera-noul-suv-dacia.html)

alexei89 06-05-09 20:56

Re: Imagini în premieră cu noul SUV de la Dacia
 
arata destul de bine masina! sa speram ca o sa iasa la un pret acceptabil!

nu mai comparati turism cu suv, daca vreti sa dati exemplu pe pret comparati suv-ul dacia cu un alt suv care poate fi cumparat la banii aia!

matiz87 06-05-09 21:41

Re: Imagini în premieră cu noul SUV de la Dacia
 
doamne francezii astia iar lovesc ei cu preturile lor. tot brend DACIA e :| sincer e urat cu spume zici ca lau turnat la plesneala ...! prefer alta marca.

shaid-kid 06-05-09 21:44

Re: Imagini în premieră cu noul SUV de la Dacia
 
l-am vazut azi la colibasi unu din moatoare va fi 1,6 16v cu sigurnata asa scria pe cel vazut de mine :)

2fast4you 06-05-09 21:45

Re: Imagini în premieră cu noul SUV de la Dacia
 
Un sandero cocotat si atat...

StreetStyle22 06-05-09 22:03

Re: Imagini în premieră cu noul SUV de la Dacia
 
Astia abia acum au aflat de Sandero Stepway din America de Sud ? :-)

Arata aiurea.E doar un crossover,nicidecum Suv-ul Dacia.

aleXpeed 06-05-09 22:16

Re: Imagini în premieră cu noul SUV de la Dacia
 
Quote:

Originally Posted by Sonny (Post 2294721)
Daca o sa puna un 1.9 DCi de 120 de cai o sa fie interesant..

Sincer ma astept ca motorizarile pe motorina sa fie cam asa: cel de baza sa fie 1.5 dci de 85 cp, al doilea sa fie 1.5 dci de 105 cp si cel mai puternic (sa speram ca nu se zgarcesc cei de la Renault) sa fie noul 1.6 dci de 130 cp. Sincer 1.9 dci de 130 cp mi se pare cam vechi dar totul este posibil.
Ca design ma astept sa fie un Sandero mai "magaoaie" asa:D. Va avea succes cu siguranta!

Cr0c0 F 06-05-09 22:22

Re: Imagini în premieră cu noul SUV de la Dacia
 
masina de *** calitate de *** de la 10 000 e in sus:) nici sa ma bati nu mi-as lua..

-<Gedoc>- 06-05-09 22:31

Re: Imagini în premieră cu noul SUV de la Dacia
 
sa vedem ce iese pana la urma......
si pt doamna ce prezinta:vezi solnitza e tot aparuta in colaborare cu renault...

xtrad3 06-05-09 22:57

Re: Imagini în premieră cu noul SUV de la Dacia
 
17000 :)) saptesprezece MIII =)) PT UN RAHAT DE DACIE DOAMNE FERESTEEEEEE !:)))SA NU MAI ZIC CE ITI IEI DE BANII ASTIA :)))))))

alex.manea 06-05-09 23:06

Re: Imagini în premieră cu noul SUV de la Dacia
 
Avand in vedere pretul, dimensiunile, inca nu stim motorizarile, putem spune ca avem cel mai ieftin "SUV" mai bine zis crossover.

Este o masina tipic Renault, nu trebuie sa fie placuta de toata lumea, are si ea un public tinta! In imagine seamana putin cu Renault Koleos, ceva mai brut, cu mult mai putine finisari!!!

marius3030 07-05-09 00:41

Re: Imagini în premieră cu noul SUV de la Dacia
 
crossover-ul sandero exista sub marca renault.asa ca sa stiti si voi si nu are nici o legatura cu SUV-ul de la dacia

Raresh_156 07-05-09 06:21

Re: Imagini în premieră cu noul SUV de la Dacia
 
vedeti ca la 11 mii si ceva e un crossover la suzuki, unul la fiat. ambele sunt identice ca design :))..nu stiu care a furat unul de la altul, dar ambele costa in varianta de baza 11 mii si ceva...cu o diferenta de vreo 500 de euro in plus la fiat. asa ca prefer din ala decat Dacia:))

marcelcrisan 07-05-09 07:25

Re: Imagini în premieră cu noul SUV de la Dacia
 
o sa fie oricum o aparitie,eu cred ca sr va vinde mai ales la fanii marcii

razzwan 07-05-09 08:11

Re: Imagini în premieră cu noul SUV de la Dacia
 
lasa-ma sa ghicesc motor de 1.2 nu ?:))))=)))))

YGD-sef 07-05-09 08:45

Re: Imagini în premieră cu noul SUV de la Dacia
 
daca nu vor pune numai motoare diesel pe el eventual unul 1.5 DCI(105 cai) ,cele pe benzina nu il vor urnii din loc!:D


All times are GMT +2. The time now is 23:31.

- Copyright 2026 4Tuning