Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - m-am indragostit prea repede (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/118535-e36-indragostit-repede.html)

roGan 14-04-09 19:27

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
acum m-a sunat baiatu de la service, mi-a venit si lichidu de frana si pivotii, saptamana asta sper sa pot pleca si eu cu masina mai bine din loc. :-):-) i-am schimbat bucsele, nu se mai aude nimic cand iau "gropitele" dese din Buzau :evil::evil:

roGan 15-04-09 12:59

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
stiti pe cineva care are sau stie de unde pot sa-mi iau si eu bara fata/spate M??? Oem de preferat!

sprinter 15-04-09 15:26

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
Cauta sa ti comanzi de pe e bay ... sunt bune, si la preturi oke ... acu depinde cum faci cu shippingu, ca asta e problema cea mai mare... daca nu incearca pe la bazar si astea... unele real oem de la noi te ar duce foarteee mult ...

roGan 15-04-09 17:16

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
cred ca mi-ar ajunge vreo 500 euro pt bara fata+spate, ca in rest nu am nevoie de nimic... eleronu mi l-am luat si mai vreau sa-mi iau buza pt luneta... 8)

sprinter 15-04-09 22:54

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
pe ebay vazusem la 400 de euro kitu complet .... bara fata bara spate praguri + buza de la bara fatza... dar gandeste te ca trebuie sa mai si le vopsesti .... deci inca ceva bani ...

ice_breacker 15-04-09 23:32

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 2242427)
pe ebay vazusem la 400 de euro kitu complet .... bara fata bara spate praguri + buza de la bara fatza... dar gandeste te ca trebuie sa mai si le vopsesti .... deci inca ceva bani ...

Nu te sfatuiesc sa le iei pe alea....le-am platit de 3 saptamani,am trimis 8 email-uri pana acum si mereu acelasi raspuns:imi cer adresa si sa platesc transportul,in toate cele 8 email-uri am intrebat cat e transportul dar mereu imi trimit inapoi acelasi email:imi spun ca nu e platit dar nu spun cat tre sa platesc,am facut o contestatie la paypal si nimic.....

roGan 16-04-09 01:09

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
oricum n-aveam de gand sa fac asa ceva, nu ma complic pt niste lucruri pe care le pot cumpara din tara, dak era altceva cum ar fi http://srs-tec.de/cars/BMW/E36/Front...-E36::116.html atunci da chiar imi comandam dupa net, ca altfel nu le pot cumpara:( dar asta e Romania, vezi ceva frumos nu poti, pt ca nu aduc aici... xcum am gasit cred motor pana la urma :):twisted:

sprinter 16-04-09 02:20

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
Ce motor ai gasit ? daca e sub 2.5 nu merita ... crede ma ... nu merita de loc... o sa fie bani aruncati pe geam aiurea...

roGan 16-04-09 12:47

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
pai asta e ca sincer nush ce sa fac, eu momentan am 1.6, dar ma gandeam sa-mi pun 2.0, acum am vb cu mai multa lume, sa-mi pun 2.5, dar pe urma cat ma costa actele? impozitul pe an? asigurarea?:shock::shock: toate astea... nush ce sa fac, oricum ceva e sigur, imi pun motor in maxim 3 saptamani.:-P saptamana viitoare cred ca pun puntea spate cu discuri, si dupa o sa ma mai gandesc in privinta motorului.:!::!:

sprinter 16-04-09 22:52

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
Acum pentr 2 - 3 milioane pe an, nu cred ca ar fi un capat de tzara... ideea e ca tre sa ai grija la motor sa fie in stare foarte buna.... nu e o idee buna sa cumperi unu daramant si sa il repari pe ala, pentru ca o sa ajungi sa bagi in motor mai mult decat ai dat pe masina ... daca ai putea sa il testezi inainte sa il cumperi ar fi ideal.... si nu pot decat sa iti urez numai bafta !

roGan 18-04-09 12:34

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
4 Attachment(s)
da stiu cum sta treaba cu motorul, trebuie sa fie un motor un mintile lui ca altfel nu am facut nicio afacere. sper ca pana pe 15 Mai sa-i pun si motorul de 2.0(2.5) ink nu m-am decis. :) i-am schimbat lichidu de frana ieri, si BOOM:shock::shock: am pompa de servofrana stricata... :(( numa` surprize d`astea.
dak tot a venit primavara masina a primit si ea incaltari noi. am mai atasat si eu niste poze :)

roGan 18-04-09 18:37

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
2 Attachment(s)
atasez si eu niste poze cu Matza la gratar :)

roGan 22-04-09 17:18

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
incredibil, am fost din nou sa imi fac unghiul de fuga, dupa ce-am plecat cu coada intre picioare ultima data datorita bucselor acum iar am patit-o la fel dar acum mai grav, trebuie sa schimb pivotii, pivoti care sunt 5 milioane cu tot cu montat... nush ce sa mai zic, imi pun ceva in cap si se intampla altceva:evil::evil::evil::evil: urat tare d tot, masina trebuia sa primeasca saptamana asta eleron(buza) si luneta(tip M) + xenon in proiectoare si in faza lunga acum primeste Pivoti :((:x:x si poate doar eleronul

sprinter 25-04-09 02:19

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
Quote:

Originally Posted by roGan (Post 2257457)
incredibil, am fost din nou sa imi fac unghiul de fuga, dupa ce-am plecat cu coada intre picioare ultima data datorita bucselor acum iar am patit-o la fel dar acum mai grav, trebuie sa schimb pivotii, pivoti care sunt 5 milioane cu tot cu montat... nush ce sa mai zic, imi pun ceva in cap si se intampla altceva:evil::evil::evil::evil: urat tare d tot, masina trebuia sa primeasca saptamana asta eleron(buza) si luneta(tip M) + xenon in proiectoare si in faza lunga acum primeste Pivoti :((:x:x si poate doar eleronul

Lasa ma ca e pentru binele tau sa schimbi toate astea, ce vrei masina cere ... eu am schimbat toata mecanica fata.... nici nu ma asteptam sa nu schimb toata mecanica... iar de luni mai intra 2 - 3 zile in service ca sa schimb si bucsile de pe spate ca sunt varza ... Si ca un sfat prietenesc... lasa xenonu si alte chestii de genu si fa o la mecanica calumea, sa nu ai vre o surpriza pe undeva .... mai bine sa fie sanatoasa masina decat sa arate bine.... aspectu il faci mai usor... acum na, fiecare cu parerile lui ... eu unu asa am facut si sunt super multumit.... pentru ca vreo 2 ani nu trebuie sa mai umblu la mecanica...

roGan 25-04-09 11:58

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
da, adevarul e ca asa stau lucrurile, aspectu nu conteaza asa de mult ca siguranta, dar acum presupun ca e cam gata: bielete, bascule, pivoti, bucse schimbate pe fata, iar pe spate am schimbat toate 8 bucsele:lol: acum sa vad mai fac o constatare si ma apuc din nou de Proiect, sa vad poate nu ma mai impiedic d altceva.


All times are GMT +2. The time now is 10:27.

- Copyright 2024 4Tuning