![]() |
ady
e tare masinutza dar nush cati cai are..??sper k are peste 200!!dar mai bine ar fi fost un motor de 4000 5000 pe ea.. pt ca caroseria a super tare!!!
|
lol...vad ca te pricepi la mashini... :lol: :lol: :lol:
A mea are 280... deci x-le va avea mai mult....LOGIC! :wink: |
Test Mule este un mulaj .
Normal ca foloseste o platforma complet noua dar caroseria arata ca cea de evo IX ,exceptant priza aceea de aer de pe capota .Cei de la Mitsubishi au folosit aceeasi caroserie pentru a ascunde adevarata fata a predecesorului acestuia asa cum si cei de la Ferrari au facut cu Enzo ,folosind drept mulaj o masina din anii 90 ,....un Testarossa :)) |
O masina absolut criminala ! ! !
Se zvoneste ca EVO X va avea peste 300 Cp, iar daca va arata ca acela rosu... :shock: :shock: :shock: va fii de-a dreptul DEMENTIAL |
D-abia astept sa apara primele in Romania. :wink:
Dar daca vor scoate si un Lancer care arata ca EVO X, va fi maaaare pacat. |
Re: Poze spion: Mitsubishi Evo X - test-mule
Am urmarit si eu discutia voastra de pe forum si raman profund impresionant despre ce vorbiti unii.
Nu stiu daca cineva nu stie de subiect de ce sa mai dea cu parerea. In primul rand cosminpilot spunea ceva despre numarul din fata ca pare sa zboare si daca o tin asa in continuare ajung la evo XX.Ce constatare inteligenta.Sincer chiar arata foarte bine din fata cu numarul de inmatriculare intr-o parte si daca nu stie de istoira lui EVO ceva sa nu mai vb.E adevarat Evo VIII seamana bine la exterior decat EVO IX dar evo VIII pare un pic schimbat daca ar stii cei ce vb ceva. Cat despre Evo X se stie ca masina v-a arata ca si conceptul care a fost prezentat.90% din concept se va regasi in modelul de serie si va avea un nou motor de 2l turbo si care v-a avea peste 320CP. Cat despre obrazNICK spune cat ii ia o astefel de masina in oras.Cine isi cumpara un EVO sau STI nu il intereseaza consumul daca il interesa isi lua un amarat de DIESEL. Cat despre DUCU il felicit pentru masina.A facut o alegere tare e super masina.Felicitari |
Re: Poze spion: Mitsubishi Evo X - test-mule
mai multe poze aici
http://www.rsportscars.com/eng/cars/..._concept-x.asp interiorul nu ma prea impresioneaza, dar in rest arata mai mult decat frumos |
Re: Poze spion: Mitsubishi Evo X - test-mule
Ma distreaza faptul ca asa de multa lume pune accent pe ce se vede, adica exteriorul masinii, de parca la EVO a contat vreodata.Cand cineva zice EVO trebuie sa va intre bine in cap ca e vorba de PERFORMANTE!!!, nu de aspect sau interior sau parashuta.Dar ma rog daca unii de pe acest forum nu stiu altceva...
Lumea nu cumpara EVO din cauza ca ar fi o masina frumoasa sau economa sau spatioasa etc., ci pt ca are performanta unei masinii de WRC la un pret rezonabil si mai e si fiabila pe de-asupra.Potentialul de tuning este maxim si mai pe de-asupra pt cine cunoaste e masina cu cel mai mare street-cred, pt mine in orice caz. Despre motor nici nu o sa mai incep, trebuie sa stiti doar ca e cel mai performant si totodata fiabil 4cil in linie de 2.0 turbo din lume. Iar revenind la topicul EV0 X, sincer nici nu stiu ce-i mai pot face inafara de marirea puterii, cum arata e total irrelevant oricum... Bafta pt. toti cei care va strangeti bani pt unul...;) |
interiorul e de concept car.Nu prea o sa arata asa.Dar exterirul e mai mult de 90% ca cel de la concept.
pentru bogdanNZ are perfecta dreptate Bravo |
Re: Poze spion: Mitsubishi Evo X - test-mule
2 Attachment(s)
Alte doua poze "spion" - in care se zice ca ar fi un prototip al lui Evo X aflat in teste!
|
Re: Poze spion: Mitsubishi Evo X - test-mule
Arata ca o buturuga :)
|
Re: Poze spion: Mitsubishi Evo X - test-mule
Prea mare ruptura...parca e cu totul alt model....nu prea imi place!
|
Re: Poze spion: Mitsubishi Evo X - test-mule
sper sa nu semene deloc cu modelul asta!!!!arata ca o masina obisnuita iar din cate stiu eu evo ii masina sport!!:):)
|
Re: Poze spion: Mitsubishi Evo X - test-mule
nu seamana deloc cu celelalte modele precedente sau nu m`am uitat eu destul de atent!
|
Re: Poze spion: Mitsubishi Evo X - test-mule
Fatza mai degraba este de un Volvo T5 , si spatele de o Noua Alfa 159 ... Si ce vor sa zica cu DITAMAI JUMA DE CAPOTA DE PRIZA DE AER??? Ce draq, nici BUGATTI VEYRON, care daca ati vazut prezentarea si cursa celor de la Top Gear , are 4 turbochargere imense, nu are atata pirza de aer... nah, va dati seama cat aer sug alea cand esti in ture bine de tot... Api asta e motor de 2000cmc ? cat i-a pus ? 8 turbochargere ( as vrea eu, desi practic e imposibil pe 4 cilindri..... )
|
| All times are GMT +2. The time now is 08:43. |
- Copyright 2026 4Tuning