Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   SPORT Fans (https://forum.4tuning.ro/652-sport-fans.html)
-   -   Parasutism sportiv (https://forum.4tuning.ro/652-sport-fans/118206-parasutism-sportiv.html)

RoByNeT 09-11-10 15:48

Re: Parasutism sportiv
 
Quote:

Originally Posted by SAX1987 (Post 3796153)
Si eu am sarit vara trecuta ! Am mers cu un amic care face parasutism de 20 de ani , a costa cam 200 e cu tot cu DVD cu flmarea si poze in tandem ( eram agatat de un profesionist:D) ! O experienta de neuitat !

S-a sarit de la 5000 m , cadere libera cam 50 sec si s-a deschis parasuta !

As vrea sa incerc si in tara , stie cineva un club sau ceva ?

Genial. De mult imi doream sa fac un salt cu parausuta :lol: Cu pozele astea m`ai ambitionat mai rau. Deci sunt si eu curios care sunt locatiile in care te poti "parasuta" cat mai aproape de bucuresti. Specific: ar fi prima mea experienta in sportul acesta.

SAX1987 09-11-10 15:59

Re: Parasutism sportiv
 
E super ! Mai am poze . voi urca mai diseara ca trebuie micsorate putin !

Eu am si fimarea facuta cu 2 camere !

Eu vreau sa mai sar de cateva ori si sa incerc si bungee jumping !!

RoByNeT 09-11-10 16:00

Re: Parasutism sportiv
 
Daca ai cum, te rog urca si o mica parte din filmulet. M`ar interesa partea de cand ai sarit si un pic din faza cand ai deschis parasuta :shock:

SAX1987 09-11-10 16:20

Re: Parasutism sportiv
 
Am poze cu toata "operatiunea" ! Unul din cei care filma avea pe casca si o cameara foto.

Filmarea n-am cum sa o pun ca e acasa (in Romania) si eu sunt in Spania !!

soryn-cj 31-12-10 10:40

Re: Parasutism sportiv
 
un filmulet cu un prieten (casca albastra)

https://www.youtube.com/watch?v=uCmv43tgQTg

:lol:

felix.m 31-12-10 11:15

Re: Parasutism sportiv
 
Foarte frumos sportul asta dar cam costisitor:(

RoByNeT 04-01-11 00:29

Re: Parasutism sportiv
 
De multe ori ceea ce e frumos, costa :lol:

SAX1987 04-01-11 00:36

Re: Parasutism sportiv
 
Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 3951499)
De multe ori ceea ce e frumos, costa :lol:

Nu neaparat !:D Depinde :D

lascarica 08-01-11 22:15

Re: Parasutism sportiv
 
Frumoasa nuvela initiatorului topicului :D... Eu sunt de parere ca merita banii, insa e foarte important instructajul si un psihic stabil:). Multi nu prea sunt atenti la instructaj din pacate:(. Cred ca merita ca in loc de cei 200eur pt salt in tandem cu instructor, sa platesti cursul si sa sari solo...;)
Multumim pentru povestioara RaduSPR !

roli 09-01-11 02:07

Re: Parasutism sportiv
 
cam ce viteza ai la aterizare?

cat la % sanse de a te rani?

SAX1987 09-01-11 21:07

Re: Parasutism sportiv
 
Nu stiu viteza de aterizare :D sanse de a te ranii sunt .


All times are GMT +2. The time now is 15:52.

- Copyright 2026 4Tuning