Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Slobozia (https://forum.4tuning.ro/573-slobozia.html)
-   -   Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii (https://forum.4tuning.ro/573-slobozia/118005-facem-club-slobozia-masini-stikere-nebunii.html)

Mirko 14-04-09 17:04

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Quote:

Originally Posted by CIPRIAN_17_CIP (Post 2237960)
:lol:Daca astea sunt costurile unui club..... ai dreptate,la asta nu cred ca s-a gandit nimeni.:lol:

Un club nu se face numai cu tricouri si cu stickere:P daca ar fi fost asa ar fi fost mii de cluburi in romania.bafta

mani4k 26-12-09 14:04

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
..... as vrea sa revitalizez putin topicul asta..... destul de prafuit!

Ideea infiintarii unui club auto in Slobozia, este inca de actualitate...
cand vin in Slobozia vad pe strazi masinute nervoase, baietii le tureaza pe la semafoare.....prin parcari.....iar ideea de a le uni sub un singur nume nu ar face decat sa prospere si grupul ca intreg si fiecare driver in parte. Mereu se ajunge la bani.... stiu ca asta e o problema, dar nu una foarte mare!

Trebuie sa intrii in legalitate cu numele clubului pentru ca altfel nu vei putea primii sposorizari si alte donatii (asta in cazul in care faci rost), dar din cunostintele mele infiintarea nu ajunge la 4000 lei, poate pe la jumatate (asta incluzand si stampila, logo - emblema etc)

Membrii clubului trebuie sa aiba talonul la masina pe numele lor - nu masina lu' taticu'!

Daca s-ar cotiza cu 50 lei pe luna / fiecare membru, eu cred ca ar fi un inceput promitator.

Chiar daca nu vom putea organiza concursuri din primul an, s-au al doilea, in timp cred ca se vor gasi masini care sa concureze la diverse probe, fie ca e 402 m, fie ca e indemanare, prezentare, audio, fie ca e drift.....

Ideea de baza a postului meu este ca fara unitate nu prea poti face nimic!

Personal am vazut un club auto din Bucuresti cum a crescut.... si asa au inceput si ei, pune-au bani in fiecare luna si cumparau unuia dintre membrii un intake sau un exhaust, un sunet, jante - fiecare la partea care statea mai prost, anul asta bagat 2 masini la 4tuning days, probabil ca la anu vor baga 4; Unul dintre membrii a castigat locul 1 la SQL amatori (cu un sistem SH cumparat din bucati);

Astept comentariile voastre.....

alex_77_marius 27-12-09 04:14

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Iti dau 100% dreptate.Dar cum ai zis si tu trebuie sa fim uniti ceea ce este un lucru foarte greu in situatia noastra mai ales ca pentru multi "tuning-ul" a fost un "curent", ceva de moment iar cand a aparut partea cu investitul in masina...multi au zis..."mai bine nu".mi-as dori si mai sunt cativa care isi doresc existenta unui club in Slobozia "dar cu 2-3 flori nu se face primavara".numai bine!!

mani4k 27-12-09 10:08

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
.... nu numai ca pentru unii tuningul a fost ceva temporar, rezultatele "framantarilor" lor a fost o monstruoziate.
Mie unul imi plac masinile simple, nu foarte gatite.... plec de la ideea ca fiecare masina e "buna" - diferenta o face felul de a o coduce! Era o replica intr-un film: drumurile drepte sunt facute pentru masini rapide, curbele sunt pentru piloti rapizi!
alex_77_marius: acei 2-3 pot face diferenta..... un club nu trebuie sa aiba "n" membrii..... nu cantitatea conteaza ci calitatea!

Villy ATS 17-02-10 16:56

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Quote:

Originally Posted by mani4k (Post 2925124)
alex_77_marius: acei 2-3 pot face diferenta..... un club nu trebuie sa aiba "n" membrii..... nu cantitatea conteaza ci calitatea!

Din cate am inteles eu baietii din oras care formeaza clubul South Racers au luat initiativa si vor sa faca ceva serios, ai putea discuta cu ei

Sebastien SIR 17-02-10 18:10

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
daca se face ceva...va pot ajuta cu un logo.....:)

Villy ATS 18-02-10 00:18

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Ia legatura cu baietii, eu nu cunosc foarte multe legate de ei, probabil urmeaza sa-si faca un thread cu numele lor aici sa ne spuna si noua mai multe.

Sebastien SIR 18-02-10 19:19

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
id: robe_sebastian

Vialy 20-02-10 12:08

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
pentru stikere va dau eu pe cineva din bucuresti , care trimite si prin fun curier in tara

plymonth 24-04-10 18:29

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Salut ...... South Club nu South Racers in primul rand ...... deocamdata nu sunt detalii ...... stickere exista ...... ne-am descurcat noi :P ...... site provizoriu este ......... membrii sunt putintei ....... mai multe detalii gasiti pe site www.southclub.haos.ro si la sectiunea contact de pe site .....

rmirko 24-04-10 20:47

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
...Pai voi vretzi Club de masini,...si nu avetzi bani sa va alimentati decat cu 30 de lei,sau chiar 20...Cu ce sa platiti voi sticherele si cotizatia ptr ca un CLUB sa fie si el cat de cat viabil,sa poata sa aiba niste fonduri,voi nu stiti decat MANA SI SUNA,cat despre partea mecanica nu va pricepeti la nimic...Si la asa ceva trebuie sa se gandeasca cineva cu minte la cap,...si nu pe forum sa va treziti ca discutati afaceri...faceti si voi niste Cursuri de Antreprenoriat,sa vedeti cu ce se mananca o afacere...si apoi sa vb voi la anii vostrii despre asa ceva,va uitati la TV pe cine stie unde si visati apoi ca aveti si voi tupeu de CLUB DE MASINI,platiti si voi niste taxe,si facturi,ca apoi sa stiti ca un club asa se tzine...Cu sudoare,ravniti la altii,si voi nu sunteti in stare sa Conduceti bine o masina...

alex_77_marius 24-04-10 22:00

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Quote:

Originally Posted by rmirko (Post 3307376)
...Pai voi vretzi Club de masini,...si nu avetzi bani sa va alimentati decat cu 30 de lei,sau chiar 20...Cu ce sa platiti voi sticherele si cotizatia ptr ca un CLUB sa fie si el cat de cat viabil,sa poata sa aiba niste fonduri,voi nu stiti decat MANA SI SUNA,cat despre partea mecanica nu va pricepeti la nimic...Si la asa ceva trebuie sa se gandeasca cineva cu minte la cap,...si nu pe forum sa va treziti ca discutati afaceri...faceti si voi niste Cursuri de Antreprenoriat,sa vedeti cu ce se mananca o afacere...si apoi sa vb voi la anii vostrii despre asa ceva,va uitati la TV pe cine stie unde si visati apoi ca aveti si voi tupeu de CLUB DE MASINI,platiti si voi niste taxe,si facturi,ca apoi sa stiti ca un club asa se tzine...Cu sudoare,ravniti la altii,si voi nu sunteti in stare sa Conduceti bine o masina...

Mirko nu inteleg de ce a trebuit sa dai replica asta?Daca oamenii au facut un club cu ce te deranjeaza pe tine?Faptul ca ei nu platesc taxe si tu platesti? Discutie care ai deschis-o aiurea,chiar nu are treaba cu ce se discuta aici.Ahh era sa uit... un CLUB DE MASINI NU E O AFACERE asa cum ai zis tu mai sus pur si simplu un grup de prieteni care au toti aceeasi pasiune MASINILE :P .Bafta!!!

mani4k 25-04-10 09:54

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Quote:

plymonth
Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
Salut ...... South Club nu South Racers in primul rand ...... deocamdata nu sunt detalii ...... stickere exista ...... ne-am descurcat noi :P ...... site provizoriu este ......... membrii sunt putintei ....... mai multe detalii gasiti pe site www.southclub.haos.ro si la sectiunea contact de pe site .....
Imi place mascota voastra, Flacarila cu doua pistoane, asta inseamna ca nu o sa acceptati motoare rotative la voi in club:P
Se da lumea la voi pentru ca faceti concurenta presupun (am vazut pe site la services: montari folie si alte colatari), eu zic sa nu-i bagati in seama si sa continuati prin stangerea de cat mai multi membri!
ps. imi place NCZ-ul, unde va face-ti intalnirile? sa o vad mai de aproape:)

Villy ATS 25-04-10 15:14

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Quote:

Originally Posted by plymonth (Post 3307029)
Salut ...... South Club nu South Racers in primul rand ...... deocamdata nu sunt detalii ...... stickere exista ...... ne-am descurcat noi :P ...... site provizoriu este ......... membrii sunt putintei ....... mai multe detalii gasiti pe site www.southclub.haos.ro si la sectiunea contact de pe site .....

Chiar ma bucur ca ati luat initiativa de a va face simtita prezenta si pe sectiunea 4Tuning Slobozia.

cristi_kry86 05-05-10 08:38

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Quote:

Originally Posted by plymonth (Post 3307029)
Salut ...... South Club nu South Racers in primul rand ...... deocamdata nu sunt detalii ...... stickere exista ...... ne-am descurcat noi :P ...... site provizoriu este ......... membrii sunt putintei ....... mai multe detalii gasiti pe site www.southclub.haos.ro si la sectiunea contact de pe site .....

salut am intrat la voi pe site si am vazut ca montati folii autorizate cu cine iau si eu legatura???ma intereseaza foarte mult


All times are GMT +2. The time now is 08:39.

- Copyright 2026 4Tuning