![]() |
Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
Quote:
|
Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
..... as vrea sa revitalizez putin topicul asta..... destul de prafuit!
Ideea infiintarii unui club auto in Slobozia, este inca de actualitate... cand vin in Slobozia vad pe strazi masinute nervoase, baietii le tureaza pe la semafoare.....prin parcari.....iar ideea de a le uni sub un singur nume nu ar face decat sa prospere si grupul ca intreg si fiecare driver in parte. Mereu se ajunge la bani.... stiu ca asta e o problema, dar nu una foarte mare! Trebuie sa intrii in legalitate cu numele clubului pentru ca altfel nu vei putea primii sposorizari si alte donatii (asta in cazul in care faci rost), dar din cunostintele mele infiintarea nu ajunge la 4000 lei, poate pe la jumatate (asta incluzand si stampila, logo - emblema etc) Membrii clubului trebuie sa aiba talonul la masina pe numele lor - nu masina lu' taticu'! Daca s-ar cotiza cu 50 lei pe luna / fiecare membru, eu cred ca ar fi un inceput promitator. Chiar daca nu vom putea organiza concursuri din primul an, s-au al doilea, in timp cred ca se vor gasi masini care sa concureze la diverse probe, fie ca e 402 m, fie ca e indemanare, prezentare, audio, fie ca e drift..... Ideea de baza a postului meu este ca fara unitate nu prea poti face nimic! Personal am vazut un club auto din Bucuresti cum a crescut.... si asa au inceput si ei, pune-au bani in fiecare luna si cumparau unuia dintre membrii un intake sau un exhaust, un sunet, jante - fiecare la partea care statea mai prost, anul asta bagat 2 masini la 4tuning days, probabil ca la anu vor baga 4; Unul dintre membrii a castigat locul 1 la SQL amatori (cu un sistem SH cumparat din bucati); Astept comentariile voastre..... |
Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
Iti dau 100% dreptate.Dar cum ai zis si tu trebuie sa fim uniti ceea ce este un lucru foarte greu in situatia noastra mai ales ca pentru multi "tuning-ul" a fost un "curent", ceva de moment iar cand a aparut partea cu investitul in masina...multi au zis..."mai bine nu".mi-as dori si mai sunt cativa care isi doresc existenta unui club in Slobozia "dar cu 2-3 flori nu se face primavara".numai bine!!
|
Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
.... nu numai ca pentru unii tuningul a fost ceva temporar, rezultatele "framantarilor" lor a fost o monstruoziate.
Mie unul imi plac masinile simple, nu foarte gatite.... plec de la ideea ca fiecare masina e "buna" - diferenta o face felul de a o coduce! Era o replica intr-un film: drumurile drepte sunt facute pentru masini rapide, curbele sunt pentru piloti rapizi! alex_77_marius: acei 2-3 pot face diferenta..... un club nu trebuie sa aiba "n" membrii..... nu cantitatea conteaza ci calitatea! |
Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
Quote:
|
Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
daca se face ceva...va pot ajuta cu un logo.....:)
|
Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
Ia legatura cu baietii, eu nu cunosc foarte multe legate de ei, probabil urmeaza sa-si faca un thread cu numele lor aici sa ne spuna si noua mai multe.
|
Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
id: robe_sebastian
|
Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
pentru stikere va dau eu pe cineva din bucuresti , care trimite si prin fun curier in tara
|
Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
Salut ...... South Club nu South Racers in primul rand ...... deocamdata nu sunt detalii ...... stickere exista ...... ne-am descurcat noi :P ...... site provizoriu este ......... membrii sunt putintei ....... mai multe detalii gasiti pe site www.southclub.haos.ro si la sectiunea contact de pe site .....
|
Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
...Pai voi vretzi Club de masini,...si nu avetzi bani sa va alimentati decat cu 30 de lei,sau chiar 20...Cu ce sa platiti voi sticherele si cotizatia ptr ca un CLUB sa fie si el cat de cat viabil,sa poata sa aiba niste fonduri,voi nu stiti decat MANA SI SUNA,cat despre partea mecanica nu va pricepeti la nimic...Si la asa ceva trebuie sa se gandeasca cineva cu minte la cap,...si nu pe forum sa va treziti ca discutati afaceri...faceti si voi niste Cursuri de Antreprenoriat,sa vedeti cu ce se mananca o afacere...si apoi sa vb voi la anii vostrii despre asa ceva,va uitati la TV pe cine stie unde si visati apoi ca aveti si voi tupeu de CLUB DE MASINI,platiti si voi niste taxe,si facturi,ca apoi sa stiti ca un club asa se tzine...Cu sudoare,ravniti la altii,si voi nu sunteti in stare sa Conduceti bine o masina...
|
Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
Quote:
|
Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
Quote:
Se da lumea la voi pentru ca faceti concurenta presupun (am vazut pe site la services: montari folie si alte colatari), eu zic sa nu-i bagati in seama si sa continuati prin stangerea de cat mai multi membri! ps. imi place NCZ-ul, unde va face-ti intalnirile? sa o vad mai de aproape:) |
Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
Quote:
|
Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 08:39. |
- Copyright 2026 4Tuning