Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bucuresti - 05.06.2005 (https://forum.4tuning.ro/44-bucuresti-05-06-2005.html)
-   -   Participanti (https://forum.4tuning.ro/44-bucuresti-05-06-2005/1164-participanti.html)

GFD 01-06-04 06:15

--------------------------------------------------------------------------------

Zyx a scris:

Ah, la naiba, intrati la categoria mai sus de mine... La naiba cu motorina asta
--------------------------------------------------------------------------------
POTI SA RECUPEZI LA LIBERE...
SI COMPENSEZI CU APROAPE 2T SI CUTIE AUTOMATA....
:confused2
APROPO.. LIBERE SUNT NU ???????

Hondarul 01-06-04 07:40

Teoretic... sunt !!! Dar mai sti ce surprize ne pregatesc ??? :P :P :P

Zyx 01-06-04 09:54

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"GFD\"
--------------------------------------------------------------------------------

Zyx a scris:

Ah, la naiba, intrati la categoria mai sus de mine... La naiba cu motorina asta
--------------------------------------------------------------------------------
POTI SA RECUPEZI LA LIBERE...
SI COMPENSEZI CU APROAPE 2T SI CUTIE AUTOMATA....
:confused2
APROPO.. LIBERE SUNT NU ???????

Da, asa e, o sa \"recupez\" la libere... dar cu altele...

maibunu 02-06-04 00:04

Cum aflu la ce categorie intru!!!
 
Am un Ford Siera si nu am acte la el e cu numere de Germania si nu stiu peterea motorului!!! Singurul lucru an tip din cartier s-a uitat la ea si a spus ca RS dar un RS cati cai are?

maibunu 02-06-04 00:31

Daca imi spune cineva
 
1 Attachment(s)
Daca imi spune cineva cati cai am si la ce categorie intru vin cu Fordul

EvLSant0S 02-06-04 00:44

tot ce am gasit sierra rs , amgasit cosworth,ford sierra rs 2.0 l , 204cp...asta am gasit eu... desi nu cred ca e bine ceam gasit.... si nu cred ca ai cosworth...iar daca ai ... norocul tau... desi nu gasesc pe net....decat sierra rs cosworth.... bogdan ne poate ajuta aici

GSi 02-06-04 00:57

Motorizarile sport sunt asa:

RS 3.0 160CP
XR4 118CP
XR6 155CP
XR8 216CP
RS Cosworth 204CP
Cosworth RS500 224Cp

Versiunile Cosworth sunt usor de recunoscut datorita eleronului imens, in plus de asta sunt turbo. XR4 e cu 4 cilindri in linie, XR6 si RS 3.0 sunt V6, iar XR8 e V8.

maibunu 03-06-04 01:26

E cava ciudat aici!!
 
De inscris nu stiu daca ma inscriu ca nu am decat o copie dupa bref dar in ea scrie 120Kw!!! Masina are 4 cilindrii in linie si nu corespunde cu nimic din ce mi-ati scris mai devreme nu are limitare electronica la turatii adica daca vreau schimb in 7000 de ture fara sa taie scanteia. Alceva in bref scrie mai tot ce are masina pe ea :amortizoare Koni, jenti pe 14\" cu cauciucuri de 195/50 R14 are spoilere si preguri RS si scrie pe ele RS si un eleron micut RS cat depre motor nu-mi dau seama de nimic viteza maxima care am luat-o este de 240km/h 0-100 nu stiu are arcuri taiate iar alceva nu stiu sa va spun despre masina!!! Multumesc oricum pentru informatii!!!!!!!!!!!!!!!!

GSi 03-06-04 12:41

Pai poate a fost RS 3.0 si i-a schimbat motorul ...

bogdan 03-06-04 13:37

daca nu ai planuri pentru sierra anuntama pe mine te rog ca eu as cam avea!adica daca vrei sa o vinzi sau sa o tai chestii din astea

maibunu 04-06-04 01:32

De taiat niciodata!!
 
Sa tai masina niciodata de vandut poate si credema ca am ceva clienti pentru ea!Acuma depinde dar oricum asta nu se va intampla curand pentru ca nu prea am bani de ceva mai puternic si sa ma plimb cu dacia nu am chef mai ales cand stazile de la mine din cartier sunt perfecte si este plin de ursuleti calibre si GSI care se dau tot timpul. Unii ma fac alti stau in spatele meu ca nu au ce sa-mi faca, dar daca gasesc ceva mai belea o dau!!!

Mr.Nice 04-06-04 13:14

Mi-am luat si eu masina,urata si cam proasta si vreau sa ma dau cu ea pana sare motoru-n sus si apoi sa-l strang de pe jos!!!!!
Skoda Fabia(Fabiana) Hatchback 1.4 MPI vreo 68 de iepe batrane!
Am vreo sansa la o Dacie?Cred k nu..... da ata ete ma doare-n partea dorsala.Dau in ea ca in hotii de cai!

Hondarul 04-06-04 16:43

Bravo Mr Nice, respect... Si eu m-as da, insa e diferenta prea mare de la 115 cp la 160... Pe cand tu... Ai grija numai la KWX !!! :wink:

DAMaged 04-06-04 23:14

Sper sa ajung si sa particip. Naspa ca am un ex la facultate la 12, depinde cum scap.
Renault Megane 1.9 dCi 105 CP
vreau sa aduc si un prieten cu un Seat Leon Top Sport cu Chip Tuning si Filtru de aer schimbat. Se aude misto rau masina....

RoSonic 04-06-04 23:22

DAMaged, daca ajungi sper sa reusesti sa te mai inscrii....
pt ca:

Quote:

Participantii sunt asteptati sa se inscrie in Strada Cezar Boliac nr.9 pana cel tarziu joi, 03 iunie 2004
[/quote]


All times are GMT +2. The time now is 20:23.

- Copyright 2026 4Tuning