![]() |
Re: Cielo 1.6L - BR 02 KSZ
Daca este c16nz ... e slabut are 74hp la 5800 rpm parca si vreo ~ 130 NM cuplu !
|
Re: Cielo 1.6L - BR 02 KSZ
asta cu injectie monopunct, el a inlocuit galeria de admisie si are multipunct, probabil i-a mai dat si ceva cai in plus
|
Re: Cielo 1.6L - BR 02 KSZ
motorul nu l-am omologat,dar merge omologat
am pastrat delcoul si nu am pus aprinderea electronica deoarece calculatorul masinii de la care am luat motorul nu avea ac,si era cu injectie monopunct.am preferat avantajul injectiei secventiale in locul aprinderii electronice(oricum nu e mare diferenta in comparatie cu ce as fi pierdut la injectie).tipul de motor e x16szr dar cu accesoriile originale.am luat ca termen de comparatie la putere motorul de astra g dar cu injectie secventiala,singura diferenta fiind ca nu am aprindere electronica.oricum vreau sa pun un motor mai mare,dar pt moment ma multumesc cu acesta.asa cum am mai spus fata de vechiul motor se simte diferenta |
Re: Cielo 1.6L - BR 02 KSZ
ce se mai aude de masina ?
|
Re: Cielo 1.6L - BR 02 KSZ
din pacate am schimbat masina cu un opel omega b 2.0 16v(136hp)
|
Re: Cielo 1.6L - BR 02 KSZ
Frumoase Omega-urile asta...Sa o conduci sanatos! nu pui macar o poza sa o vedem si noi? :)
|
Re: Cielo 1.6L - BR 02 KSZ
Asa e. Sunt frumoase, mari, si mie imi plac... Dar pentru mine e motoru prea mare... Consuma de balamuc....
|
| All times are GMT +2. The time now is 00:57. |
- Copyright 2026 4Tuning