Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo 1.6L - BR 02 KSZ (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/115440-cielo-1-6l-br-02-ksz.html)

TheEnZo 19-05-09 18:50

Re: Cielo 1.6L - BR 02 KSZ
 
Daca este c16nz ... e slabut are 74hp la 5800 rpm parca si vreo ~ 130 NM cuplu !

Bryan 19-05-09 19:31

Re: Cielo 1.6L - BR 02 KSZ
 
asta cu injectie monopunct, el a inlocuit galeria de admisie si are multipunct, probabil i-a mai dat si ceva cai in plus

ion1978 19-05-09 20:40

Re: Cielo 1.6L - BR 02 KSZ
 
motorul nu l-am omologat,dar merge omologat
am pastrat delcoul si nu am pus aprinderea electronica deoarece calculatorul masinii de la care am luat motorul nu avea ac,si era cu injectie monopunct.am preferat avantajul injectiei secventiale in locul aprinderii electronice(oricum nu e mare diferenta in comparatie cu ce as fi pierdut la injectie).tipul de motor e x16szr dar cu accesoriile originale.am luat ca termen de comparatie la putere motorul de astra g dar cu injectie secventiala,singura diferenta fiind ca nu am aprindere electronica.oricum vreau sa pun un motor mai mare,dar pt moment ma multumesc cu acesta.asa cum am mai spus fata de vechiul motor se simte diferenta

gigicakent 01-11-09 01:30

Re: Cielo 1.6L - BR 02 KSZ
 
ce se mai aude de masina ?

ion1978 01-11-09 20:28

Re: Cielo 1.6L - BR 02 KSZ
 
din pacate am schimbat masina cu un opel omega b 2.0 16v(136hp)

banzay 07-11-09 08:52

Re: Cielo 1.6L - BR 02 KSZ
 
Frumoase Omega-urile asta...Sa o conduci sanatos! nu pui macar o poza sa o vedem si noi? :)

mike-fullspeed 07-11-09 12:40

Re: Cielo 1.6L - BR 02 KSZ
 
Asa e. Sunt frumoase, mari, si mie imi plac... Dar pentru mine e motoru prea mare... Consuma de balamuc....


All times are GMT +2. The time now is 00:57.

- Copyright 2026 4Tuning