Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Sibiu (https://forum.4tuning.ro/331-sibiu.html)
-   -   [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU (https://forum.4tuning.ro/331-sibiu/113868-important-curse-legale-sibiu.html)

DedraLaunch 17-03-09 09:55

Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
 
cea mai mare tiganie ...oricum sa speram ca asta`i inceputul si bucur va face ceva mai frumos pe spitalelor .... asteptam sa vina multa lume ...

PinkProbeLady 17-03-09 10:38

Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
 
Stie cineva mai multe detalii despre ce si cum va fi la Sibiu?
La ce ora se fac ultimele inscrieri?
Cine organizeaza mai exact? etc?

DedraLaunch 17-03-09 10:39

Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
 
Quote:

Originally Posted by PinkProbeLady (Post 2155690)
Stie cineva mai multe detalii despre ce si cum va fi la Sibiu?
La ce ora se fac ultimele inscrieri?
Cine organizeaza mai exact? etc?

sunt niste formulare de inscriere care le poti downloada de pe www.politiasibiu.ro si o sa fie foarte naspa ...dar asta e :(

PinkProbeLady 17-03-09 10:43

Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
 
Quote:

Originally Posted by DedraLaunch (Post 2155695)
sunt niste formulare de inscriere care le poti downloada de pe www.politiasibiu.ro si o sa fie foarte naspa ...dar asta e :(

Ehh sa speram ca nu va fi mai naspa ca la Craiova....we trecut :)
Daca organizarea e buna...si se face in limita bunului simt trebuie sa iasa bine...daca oamenii si publicul o ia razna va fi pacat de drumul pe care il bate multa lume :)
Faza e sa reuseasca sa se dea toti, sa nu bata drumul si sa ramana pe dinafara ca si in alte orashe!
ms

DedraLaunch 17-03-09 10:49

Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
 
Quote:

Originally Posted by PinkProbeLady (Post 2155704)
Ehh sa speram ca nu va fi mai naspa ca la Craiova....we trecut :)
Daca organizarea e buna...si se face in limita bunului simt trebuie sa iasa bine...daca oamenii si publicul o ia razna va fi pacat de drumul pe care il bate multa lume :)
Faza e sa reuseasca sa se dea toti, sa nu bata drumul si sa ramana pe dinafara ca si in alte orashe!
ms

faza e ca o sa bage dupe cmc ... si nu are rost ... daca punea dupa caluti era altceva ... si organizarea e din partea politiei ... sa speram ca va fi bine

PinkProbeLady 17-03-09 10:53

Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
 
Quote:

Originally Posted by DedraLaunch (Post 2155726)
faza e ca o sa bage dupe cmc ... si nu are rost ... daca punea dupa caluti era altceva ... si organizarea e din partea politiei ... sa speram ca va fi bine

pai si daca ar fi dupa HP ;) crezi ca nu ar mintii lumea? se modifica harti..se schimba softuri...hp nu mai corespund ;)
sa speram ca va fi bine....sa ne intalnim si cu alte ocazii!
Ms mult

DedraLaunch 17-03-09 13:56

Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
 
Quote:

Originally Posted by PinkProbeLady (Post 2155736)
pai si daca ar fi dupa HP ;) crezi ca nu ar mintii lumea? se modifica harti..se schimba softuri...hp nu mai corespund ;)
sa speram ca va fi bine....sa ne intalnim si cu alte ocazii!
Ms mult

lasa ca degeaba minte lumea ... sunt tot felul de testere si toate nebuniile ...si daca chiar vor sa faca ceva klumea ...pot sa faca

kimi 17-03-09 13:59

Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
 
Quote:

Originally Posted by DedraLaunch (Post 2155695)
sunt niste formulare de inscriere care le poti downloada de pe www.politiasibiu.ro si o sa fie foarte naspa ...dar asta e :(

Posteaza si tu te rog frumos link ul catre formularele de inscriere ca eu nu am gasit nimic pe acel site al politiei.

Multumesc anticipat.

DedraLaunch 17-03-09 14:13

Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
 
[email protected] trimite aici un mail si o sa primesti regulamentul si formularul

kimi 17-03-09 15:38

Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
 
Quote:

Originally Posted by DedraLaunch (Post 2156362)
[email protected] trimite aici un mail si o sa primesti regulamentul si formularul

am trimis si nimic...Oricum mai astept
Mersi de raspuns

DirectHIT 19-03-09 08:28

Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
 
ca si ora de incepere: 09:00
se vor organiza pe platforma din fata aeroportului (cladirea veche)
care a fost reconditionata si e ca noua...(nu exista nici o pista dezafectata la Sibiu, avem doar una care e jumatate noua si jumatate veche(reconditionata si aia))
pentru spectatori am inteles ca nu va fi taxa de intrare
probabil vom plati doar parcarea, care la 3 ore ajunge 10 lei, 6 ore 16 lei.. 12 ore 24 lei si parca 24 ore 34 lei ceva de genul in orice caz.
sa speram ca avem destul loc si spectatori si participanti si in parcare si pe platforma

bandeanradu 20-03-09 00:29

Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
 
Premiera: Curse de acceleratie organizate de Politia Romana la Sibiu - 21 martie 2009

Serviciul Poliţiei Rutiere Sibiu, împreună cu Asociatia Sportiva AS Tuning Organizeaza in premiera la Sibiu o cursa de viteza pe 402m.


Amatorii curselor de viteză sunt aşteptaţi sâmbătă, între orele 9 şi 17 pe Aeroportul Sibiu la o liniuţă organizată de AS Tuning în colaborare cu Poliţia Sibiu.
Întrecerea se va derula pe o distanţă de 402 de metri. Competitia va consta pentru inceput in 3 treceri cronometrate, dintre care una de încălzire. În semifinale şi finale se vor califica piloţii cu cei mai buni patru timpi ai clasei din care fac parte.

Înscrieri până vineri ora 13.00

Formularul de inscriere se descarca de la adresa:
http://sb.politiaromana.ro/comunicate.html
Formularul completat se trimite la faxul: 0269 – 224292, sau la adresa de email [email protected]
Pentru a respecta masurile de securitate ale aeroportului, vor fi luate in consuderare doar cererile de inscriere venite pana vineri 20 martie la ora 13.00.


Clase de participare:

Concursul se va desfăşura după toate regulile impuse de o competiţie automobilistică, în care timpii concurenţilor vor fi luaţi cu celule.
Maşinile vor fi împărţite în următoarele categorii:
1 - motoare mai mici de 1300 cmc
2 - motoare cuprinse între 1301 şi 1600 cmc
3 - motoare cuprinse între 1601 şi 2000 cmc
4 - motoare cu o putere între 2001 cmc şi 3000 cmc
5 - motoare de peste 3.000 cmc.
Pentru maşinile dotate cu turbo, se va aplica un coeficient de 1,7 faţă de cilindreea motoarelor.

Taxa de participare este de 100 de lei
Intrarea spectatorilor va fi liberă.

Extras de pe situl sb.politiaromana.ro:
””Este primul concurs de acest gen la care Poliţia este partener, iar locul în care se va desfăşura reprezintă şi el o premieră. Organizatorii şi-au exprimat dorinţa ca acest concurs să nu rămână singular, urmând a fi organizate şi alte concursuri de acest gen. ””


Pentru mai multe informatii
Cristi FLOREA - 0744681090

mba 20-03-09 17:19

Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
 
o ora aproximativa pana la care tine ?? ca nu pot sa ajung de la 9.. si sa stiu cat timp mia prind :D

bandeanradu 20-03-09 19:37

Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
 
de la 9 la 17 din cate am inteles,dar nu cred ca tine pana la 17 sau cine stie

silviu82 21-03-09 15:37

Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
 
cine stie pe ce site gasim timpi??


All times are GMT +2. The time now is 20:24.

- Copyright 2026 4Tuning